škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid spaceback klima soğutmuyor.

BARADA · 63 · 13640

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı paleosen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;524057
mesut bey bu arada benim de 2015 spaceback 1.4 tdi , yaşadığımız problemn tarifi de %100 aynı. (bence var bi sıkıntı bu konuda)
bir servis yolu gözüküyor sanki bize
ben şimdilik küçük şeyler için gitmiyorum bir yerre not alıyorum hepsini toptan gidip bildireceğim
diğer sorunumda konu açmıştım zaten

Ayrıntılı yazayım  . aracım park yerinde düz bir yerdeyim öne arkaya kaçma durumu yok geri geri çıkacağım, vitesi R ye aldım kalkış için hafif gazladım önce bir 5 cm kadar öne kaçar gibi olup sonra geri gitmeye başlıyor . bu genellikle ilk çalıştırınca oluyor

sizde varmı böyle bir durum

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şu ana kadar başıma gelmedi ama birkaç kez deneyeyim bakayım.

ben şunu gördüm bugün :
aracı park ettim hafif meyilli bir yere , start stop devrede idi ve kendi stop etti (e normal) tam anahtarı çevirip kontaktan geri alacağım ekranda HATA:Yokuş kalkış desteği yazısı yanıp geçiverdi.

Sanırım stop etmiş olan araçta o sistem devre dışı olduğu için onu bir hata gibi mi algılıyordur nedir ?
gerçi hiç önemi olmayan bir nokta ama başka dikkatini çeken oldu mu acaba ?

Çevrimdışı paleosen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
olabilir benimde başıma geldi 2 kere o durumlarda start stoptan gıcık oluyorum aslında yokuşlu yerlerde sıkıntı olabiliyor

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben start stop olayını zaten sevmiyorum 10 metre gideyim hemen devreden çıkarıyorum , bence o sistem sürücünün talebiyle aktif olmalı yani çalıştırınca otomatik olarak devreye girmemeli. bazen kapatmayı unutuyorum , ilk durduğumda bir stop ediyor gıcık oluyorum... alışıcaz sanırım ne yapalım..

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BARADA;523873
Arkadaşlar aracımın kliması güneşli havalarda soğutmuyor. Araç 2015 model 1.2 mpi motor. Bundan önce 1997 corollam vardı, onun kliması bundan iyi soğutuyordu. Sizin klimalar nasıl acaba.

Birde yetkili servise gitsem garanti kapsamında bakarlarmı acaba.

Sattığımız Rapid'in de kliması az soğutuyordu ve klima kompresörü gürültülü çalışıyordu. Servise götürdüğümde klima gazında kaçak olduğu söylendi ve klima gazı yenilendikten sonra normal şekilde soğutmaya devam etti.

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dün araç hiç soğuk üflemeyince aynı şeyi düşündüm. dedim ki aldığımdan beri herhalde ufak bir kaçak vardı o yüzden verimsiz soğutuyordu , pazar günü de park ettik kahvaltıya gittik 3 saat kalan gaz da o arada boşaldı demek ki ve bu yüzden hiç soğutmuyor sanırım diye düşündüm. Fakat eve gelip stop ettikten 5-6 dakika sonra birşey yokmuş gibi gayet soğuk üflemesi bu ihtimali de sildi...

verimsizlik eksik ya da kalitesiz gazdan olabilir de , hiç devreye girmemiş gibi gerçekten sıcak üflemesini ve  daha sonra normale dönmesini tuhaf buldum...

Çevrimdışı paleosen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;524101
dün araç hiç soğuk üflemeyince aynı şeyi düşündüm. dedim ki aldığımdan beri herhalde ufak bir kaçak vardı o yüzden verimsiz soğutuyordu , pazar günü de park ettik kahvaltıya gittik 3 saat kalan gaz da o arada boşaldı demek ki ve bu yüzden hiç soğutmuyor sanırım diye düşündüm. Fakat eve gelip stop ettikten 5-6 dakika sonra birşey yokmuş gibi gayet soğuk üflemesi bu ihtimali de sildi...

verimsizlik eksik ya da kalitesiz gazdan olabilir de , hiç devreye girmemiş gibi gerçekten sıcak üflemesini ve  daha sonra normale dönmesini tuhaf buldum...

servise gittim bugün , çok sıcak havalarda 1 km kadar camlar açık gidip öyle klimayı çalıştırmam lazımmış , böyle bir şey varmı gerçekten , yoksa sağlam bir aspirinemi maruz kaldım.

Korhan bey siz ne yaptınız aynı sorunla boğuşuyorduk en son
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2015, 10:29:24 Gönderen: paleosen »

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: paleosen;524335
servise gittim bugün , çok sıcak havalarda 1 km kadar camlar açık gidip öyle klimayı çalıştırmam lazımmış , böyle bir şey varmı gerçekten , yoksa sağlam bir aspirinemi maruz kaldım.

Korhan bey siz ne yaptınız aynı sorunla boğuşuyorduk en son
Doğru bir bilgi; saatlerce sıcağın altında beklemiş aracın içindeki sıcak havayı tahliye etmek lazım öncelikle.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı paleosen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;524346
Doğru bir bilgi; saatlerce sıcağın altında beklemiş aracın içindeki sıcak havayı tahliye etmek lazım öncelikle.

umarım bu şekilde yapınca artık bu araç içi ter kan içinde kalma durumunu yaşamam artık klima açıkken

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şimdi burada bence 2 konu karışmamalı :
1-Klimanın soğuk üflemesine rağmen içeriyi zor soğutması
2-Sanki A/C tuşu kapalıymış gibi içeriye 20 dakika sonra bile sıcak hava üflemesi.

1.madde tamam , dedikleri gibi ve birçok üreticinin tavsiye ettiği üzere önce aracın içindeki aşırı ısınmış havayı tahliye edip sonra klimayı açmak gerekebilir.

2.madde ise bence biraz daha değişik bir durum ve pazar gününden sonra tekrar etmedi ?

Çevrimdışı paleosen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;524353
şimdi burada bence 2 konu karışmamalı :
1-Klimanın soğuk üflemesine rağmen içeriyi zor soğutması
2-Sanki A/C tuşu kapalıymış gibi içeriye 20 dakika sonra bile sıcak hava üflemesi.

1.madde tamam , dedikleri gibi ve birçok üreticinin tavsiye ettiği üzere önce aracın içindeki aşırı ısınmış havayı tahliye edip sonra klimayı açmak gerekebilir.

2.madde ise bence biraz daha değişik bir durum ve pazar gününden sonra tekrar etmedi ?

evet doğru biz 2. maddeyi yaşayanlardanız bende dün yeniden oldu
o yüzden servise gittim ama sorun yok önce camları açın deneyin sıcak havada dendi geri geldim
içim hala pek rahat değil sanki başka bir sıkıntı var gibi ama bir hafta daha deneneyeceğim bakalım

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence servis konuyu yanlış değerlendiriyor... biz hemen soğutmuyor bu diye şikayet etmiyoruz ki ? 20 dk geçti soğuk üfleme diye birşeyin esamesi okunmuyor diyoruz...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Klima açık olmasına rağmen sıcak üfleme sorununu Superb'de birkaç kez ben de yaşadım geçmişte. Saçmasapan bir durum. Bu durumdan hemen sonra servise gittim ancak herhangi bir arıza kaydı yoktu araçta. Ben servise gittiğimde klima da normale dönmüş oluyordu zaten. Haliyle işlem yapılamadı. Uzun bir süredir yaşamadım bu sorunu...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı paleosen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
zaten araç dururken çalışmaya başlıyor , onuda fark ettim tam tersi olması gerekirken normalde etkisi az olan klima araç hareket etmeden çalışınca daha etkili çalışıyor
servis servisliğini yapıyor , garantili olmasa hemen lifte kaldırırlar bu can sıkıcılık tekrarlarsa bu sefer farklı bir tavırla giderim yoksa dinlemezler

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
katılıyorum mesut bey , garantide olmasa lifte kalkmış ve 1.000 TL kompresör vs kaçmıştı bize...