škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid spaceback klima soğutmuyor.

BARADA · 63 · 14268

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BARADA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracımın kliması güneşli havalarda soğutmuyor. Araç 2015 model 1.2 mpi motor. Bundan önce 1997 corollam vardı, onun kliması bundan iyi soğutuyordu. Sizin klimalar nasıl acaba.

Birde yetkili servise gitsem garanti kapsamında bakarlarmı acaba.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabanız ne renk? Serviste kontrol ederler,  problem varsa garantiden yapılır..

Çevrimdışı heredot mehmet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benimde 1.2 mpi 2015 aracımda soğutma sorunu vardı. Tabiki ücretsiz hallettiler serviste. Sizde kontrol ettirin. Bu modellerde fabrikasyon bi klima sıkıntısı var gibi. Ya gaz basmıyorlar, ya da birşeyleri eksik yapıyorlar.

Çevrimdışı BARADA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Araç beyaz renk. Bayramdan sonra bi yetkili servise gidiyim o zaman sıfır araç sonuçta

Çevrimdışı Oflu29

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kardes benim arac 1.6 dizel klima ekrani komple kapali iken on konsol sag sol havalandirmalardan hava geliyo biraz hizlaninca servis normal diyo ama ortadan gelmiyo diyorum ortadan gelmez kenar dan gelir diyo sizlerde varmi bole bisey

Çevrimdışı heredot mehmet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bildiğim kadarıyla pek çok araçta havalandırma ızgaralarından hareket halindeyken hava gelir. Hava yönünü camlara çevirebilirseniz veya iç sirkülasyon düğmesine basarsanız havayı kesmesi lazm.

Çevrimdışı Oflu29

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: heredot mehmet;523919
Bildiğim kadarıyla pek çok araçta havalandırma ızgaralarından hareket halindeyken hava gelir. Hava yönünü camlara çevirebilirseniz veya iç sirkülasyon düğmesine basarsanız havayı kesmesi lazm.

Tavsiyen icin sagol ic hava sirkülasyonu aktif edip gelip gelmedigine bakacagim

Çevrimdışı emirbsaalu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Oflu29;523895
Kardes benim arac 1.6 dizel klima ekrani komple kapali iken on konsol sag sol havalandirmalardan hava geliyo biraz hizlaninca servis normal diyo ama ortadan gelmiyo diyorum ortadan gelmez kenar dan gelir diyo sizlerde varmi bole bisey

O bende de vardı, servise sorduğumda iç sirkülasyon düğmesine bas demişti, basınca hava gelmiyor.
yan aynaları görmek için buğu olmasın diye sadece yanlarda var sanırım ama bana da saçma geldi istem dışı çalışması.

Çevrimdışı Oflu29

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emirbsaalu;523935
O bende de vardı, servise sorduğumda iç sirkülasyon düğmesine bas demişti, basınca hava gelmiyor.
yan aynaları görmek için buğu olmasın diye sadece yanlarda var sanırım ama bana da saçma geldi istem dışı çalışması.

Banada yan camlat icin bugu yapmasin diye geliyo dedi sacma buldum ama sizede demislerse dogru olabilir

Çevrimdışı paleosen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
geçen aynı sorun bendede oldu
güneşli sıcak bir havaydı , önce camlar açık devam ettim 5 dk sonra klimayı çalıştırdım .ilk saniyeler bir soğuk verir gibi oldu sonra klima açık değilmiş gibi hep normal hava verdi , açtım kapadım tam soğuk (LO) yaptım sonra otomatik yaptım yok , içerde ter bastı , geri açtım camları en ihtiyaç olduğu anda böyle bir şey olması çok can sıkıcı , servis notlarıma yazdım
aracım 2015 spaceback 1.4 tdı dsg

Çevrimdışı a.L.i

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arac cam tavansa gercekten klima bile fayda etmiyor bazen o yüzden az yeterli gelmiyor hissi doğabilir.

Bende klima az üflüyor diye servise söylemiştim değerler normal dediler.

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şimdi cam tavan olayı ayrı , zaten benim test aracında gördüğüm cam tavanın perdesinin çok ince oluşu ve hem güneş ışınını hem de sıcaklığı içeri alışıydı. Şahsen o yüzden tercih etmedim.  

Klima konusuna gelince... 29-30 derecede bile bana soğutması yetersiz gelen klimam geçen gün her ne olduysa hiç soğuk üflememeye başladı ...hatta A/C tuşuna mı basmadım diye 40 defa baktım , açtım kapadım , sıcaklık , yön ayarı vs hep oynadım ı ıh... çocukların sırtı su gibi oldu , resmen camları açıp 80 model araba gibi geldik . stop edip tekrar çalıştırdım ı ıh.. eve geldik kafama takıldı , stop ettikten 5-6 dakika sonra çalıştırdım hiçbirşey olmamış gibi soğuk üflemeye başladı ????????

fakat yine de bence soğutması yetersiz , gazı sanırım kalitesiz veya eksik dolum , servise vakit bulursam götüreceğim.

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mesut bey bu arada benim de 2015 spaceback 1.4 tdi , yaşadığımız problemn tarifi de %100 aynı. (bence var bi sıkıntı bu konuda)

Çevrimdışı paleosen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
korhan hocam aynı şeyleri yaşamışız
bencede yetersiz bir durum var klimada ve bu devreye girmeme sorunu en ihtiyaç duyulan anda sıkıntı ve üzüntü veriyor

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kaç defa başınıza geldi acaba ? tekrar etti mi yani ? gerçi etmese de göstermek lazım böyle böyle oldu diye ?  zaten normal çalışırken de yetersiz olması cabası..