škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid spaceback klima soğutmuyor.

BARADA · 63 · 13622

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı paleosen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;526222
merhaba , A/C ye hiç basmıyoruz ki zaten o hep basılı :)

AC ye değilde ben soldaki butonu çevirerek açıyordum hep, malum kapatma tuşu yok . sonra baya bir çevirerek tamamen kapanıyor fanlar maalesef :)
tamamen kapalı iken direk autoya basıyorum artık, kendi kendime inanıyorum buna böyle yapınca , hep normal açacak klima :)

Çevrimdışı seferbey

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Spaceback 1.2 tsi DSG aracımı alalı 1 ay oldu forumda arkadaşların anlattığı gibi klima bazen devreye girmiyor 5-6 defa başıma geldi aracı stop edip tekrar çalıştırınca klima çalışmaya başlıyor aracın beyni ile ilgili bir hata olabilir bu konuda servisten bilgi alan arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim

Çevrimdışı Mgenco

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar ben size klimanin kullanimini anlatayim ac tusu açık olmali eger ac acik olmazsa zaten üfler o ac klimanin calismasi icin onu actiginizda sorun cozulecektir kolay gelsin.

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Sebring

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sayın arkadaşlar,kendime göre bazı tecrübelerimi paylaşmak istedim.
 -Klimanın belkemiği gazıdır.Gazı eksik değil ise,kaçak-göçek yok ise çalışır.Gaz-gaz-gaz.
 -Güneş altında uzun süre park edince,hele de cam tavan varsa,arabanın içi yanar da yanar.Her zaman önce marşa basarım,sonra 4 camı da açarım.Hava alalım yahu.
 -Klima kompresörü arızalı ise zaten çalışmaz.A/C düğmesine basarsınız çıt çıkmaz.
 -Klimadaki gaz,zamanla eksilir ya da 'tembelleşir' . Değiştirin. Farkı göreceksiniz.
 -Bir görüş;tüm şikayetçi arkadaşlar servise gitsin.Zaten tüm Rapid'ler garantide.

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
klima kullanımı gibi basit bir konu nerelere geldi :)

bizim derdimiz bazen klimanın hiç devreye girmemesi ama bir kontak aç kapa ile düzelmesi idi... bazı arkadaşlarımız ise çalışıyor ama biraz geç soğutuyor yani yeterli değil şeklindeydi...

A/C düğmesinden bence hiç bahsetmeyelim bile sanırım forumdaki herkes o derecede bilgi sahibidir zaten

Gaz konusunda ben de dile getirmiştim , yetersizliği ile ilgili olan şikayetlerde belki araca eksik gaz basılmış olabilir ya da genel olarak gaz biraz düşük kalitededir dedim. Fakat bu devreye girmemesini açıklamaz..

Servise gitme konusunda gittim ve gazı da ölçtüler , miktarı ne eksik ne de fazla..

Rapidseverler , hepimiz yıllardır klimalı hatta dijital klimalı vs araçlar kullanıyoruz zaten. Ben diğer aracım Subaru'da bırakın A/C yi falan klima çalışıyorken pat diye eve geldiğimde arabayı stop ederim , off a filan da basmam , sabah marşa bastığımda da klima zaten elektronik olarak düğmeye basılı olduğundan zart diye devreye girer.... ne aküye zarar verdi , ne soğutmama oldu ne de devreye girmeme... özellikle eşim hemen hemen hiçbir zaman klimayı off yapmadan arabayı stop eder , binince de direk marş yapar klima hemen devreye girer...

yani bu klima kullanımı neden bizim araçlarda sıkıntılı , bir de altı üstü bir off düğmesi olsa ... açmak problem değil ister en sağdaki fanı zart diye çevir ister autoya bas ama kapatmak... kardeşim fan düğmesini sola tırrrr diye çevirince kapansana ? yok en düşük kademeye kadar geliyor fakat kapatmıyor ... hatta sola doğru bazen 2-3 defa daha çeviriyorum anca kapanıyor ...ya en sola çevirdim mi hemen kapansın , o en düşük kademede beklemesin ya da bir off düğmesi oluversin...

Çevrimdışı erser

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.telefonhastanesicayyolu.com
arkadaslar her kafadan bir ses cikmis ama sonuc yokkkk. ben arabami alali tam bir hafta oldu hafta sonu pazar gunu binmek nasip oldu ama klima calismayinca deliye dondum hemen servisi aradim randevu aldim yarin icin servise gidecem bakalim ne cvp verecekler. camlari acin derlerse ben onlara baska seylerini actiririm bundan emin olun o kadar para ver sifir araba al klimasi calismasin yada ittirerek calissin olacak is degil bu isin pesini birakmam utanc mali satmaktir bu bilerek bu hatayi duzeltmeden hala araba satiyorlar.

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ertuğrul bey hoşgeldiniz, sonra çalışmaya başladı mı klima?

Çevrimdışı idonmez

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar gunaydın, klima problemi ( bazen devreye girmemesi, kontak aç kapa ile devreye girmesi ) benimde aracın derdi. motor modülü yeni yazılımı için su an servisteyim klima derdini de anlattım onunla ilgili de yeni yazılım olduğu söylendi, o da su an güncelleniyor, sorunun biteceğini tahmin ediyoruz. Sonuctan haberdar edeceğim.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu sorunu yaşayan herkesin kliması dijital mi? Bende çok iyi soğuttuğunu düşünmüyorum.

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim klima devreye girmeme 1 kere oldu bir daha da olmadı .

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben memnunum klimadan 20 derecede bile buz gibi oluyor, çocuklar baba üşüdük deyince 22 derece yapıyorum.

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben aldığımdan beri 21.5 auto da duruyor,hiç ellemedim.5 aydır klimanın herhangi bir düğmesine basmadım.mükemmel bir soğutma yapıyor,iç sirkülasyon otomatik olarak belli aralıklarda devreye girip çıkıyor.

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada bizim araçların polen filtresi nerde,kendimiz değiştirebilir miyiz?

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: koraycan35;532745
Bu arada bizim araçların polen filtresi nerde,kendimiz değiştirebilir miyiz?

torpido gözünün altında, değiştirilebileceğini düşünüyorum ben:ok: