škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ankara'da kaza..

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Açıklaması basit çünkü kimse de saygı, sevgi, örf adet kalmadı.

Eskiden çocuklar bunları büyüklerinden öğrenir ona göre davranırdı, ama şimdi maalesef büyüklerde bu gibi meziyetler yok ki.

Herkes suçlu da olsa kendimi ezdirmem mantığı ile hareket edip ben haklıyım diyor. Sorunun büyüğü de buradan çıkıyor.

Misal çocuğunuz bir hata yaptı, bunu gören komşunuz, dostunuz, öğretmeni artık her kimse ona kızarak uyardığında o çocuk bir de ailesnden fırça yerdi. Şimdi vay sen benim evladıma nasıl söz söylersin diye kanlı bıçaklı aile - mahalle kavgaları çıkıyor.

Herkes aklı sıra ağır abi, racon kesici. ama kimse esas raconu, ağır abiliği bilmiyor. Hatalıysan, hatanı suçunu adam gibi kabul edip özrünü dilersin olaylar da büyümez. Ama sen hatanı kabul etmeyi kendini ezdirmek olarak görürsen her şey de üste çıkmaya çalışırsan karşı taraf da çıldırır tabii.

Kime sorsan herkes dürüst, herkes helal süt emmiş. Ama gerçeğe baksan herkes tilki, yalanla dolanla nasıl sıyrılırım peşinde.

İki yılı geçkin küçük bir ilde yaşıyorum. Hani sanırlar ya bu tür yerler bozulmamış diye, alakası yok. Herşey daha kötü, bilinçli insan sayısı az. Yaw daha trafikte en ufak olayda pardon birader benim hatam diyen görmedim.Olay böyle iken bu işlerin düzelmesi çok ama çok zor.

İşin başı eğitim diyoruz, ama çocuklarımız bizden de cesaret alarak okulda ahkam kesiyor, öğretmenlerine saygısızca karşı çıkıyor, hatta dövmeye kalkıyor. E bu çocuklar büyüyüp topluma karışıyor sonra. Seni beni dinler mi hiç

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;524985
İnanç abi içimi okuyup ortaya dökmüşsün… ağzına sağlık abicim

Güzel iç okurum ben :) Şaka bir yana, doğru ve güzel insanın bu şekilde düşünmesi gerekiyor zaten. Sende böyle bir insan olduğun için haliyle böyle düşünüyorsun tabi :)
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;525279
Güzel iç okurum ben :) Şaka bir yana, doğru ve güzel insanın bu şekilde düşünmesi gerekiyor zaten. Sende böyle bir insan olduğun için haliyle böyle düşünüyorsun tabi :)

Onure ertin abi beni teşekkür ederim :)

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam öncelikle geçmiş olsun. Bu olay yıllar önce benim başıma gelen bir kazayı hatırlattı.

Kızımı kreşe bırakmak için dar sokakların birinden geçerken, yol kenarındaki bir arabaya sürtmüştüm. Sabah çok erken saatleri olduğu için etrafta kimseyi göremedim. Bankada çalıştığım için her zaman kartvizitim cebimde olur. O sırada açık bir börekçi vardı, dedim ki adama "beyefendi ben köşedeki arabaya sürttüm, eğer sahibi gelirse kartviziti sileceğine iliştirdiğimi söylersiniz" aradan birkaç saat geçti, cep telefonum çalıyor, telefonun diğer ucunda hasar verdiğim aracın sahibi var . "dostum özür dilerim sabah yeni uyanmıştım çocuğumu kreşe bırakıp işe yetişmenin telaşıyla aracına sürttüm , gel tutanak tutup halledelim dedim" adam dedi ki "öncellikle Allah sizden razı olsun,  insanlık yapmış,  kaçıp gitmemişsiniz. Ama ben bugün almanya'ya gidiyorum, fark etmişsinizdir zaten aracım yabancı plakalı, tutanak tutsak da ben parayı nasıl alıcam"? Ben de dedim ki " O zaman yapacak bir şey yok aracınızı buradaki bir servise götürün , hasar bedeli neyse tespit edip bana telefon açın , gelin buradan size nakit vereyim"

Sonrasında adamlar geldi, yanılmıyorsam 400 450 tl gibi bir parayı nakit olarak adamlara ödedim. Belki o anda dürüst olmak bana zarar ettirdi gibi görünebilir, ama o paranın kat kat fazlası bana hiç ummadığım yerlerden geri gelmiştir.
« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2015, 08:14:37 Gönderen: SAHLVCV »

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Iste budur. Keske sizin gibi duyarli vatandaslarimiz cogunlukta olsa

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İnşallah tüm insanlarımız aynı duyarlılıkta olur bir gün..

Çevrimdışı Kime_ne

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Rabbim beterinden saklasın kardeşim tekrar geçmiş olsun...