škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kombi ve ısıtma hakkında işe yarar bilgiler..

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gökhan benim combi (:kiki:) eğer 1.5 bar su basarsam ısınınca 2.7 barlara çıkıyor (ne basmışım basıncın gözüne vurmuşum diyorum tabi :kiki:) ve otomatik kapanıyor. Suyu 0.5-1.0 bar aralığında yapıp ısınmaya başlarsam sorun teşkil etmiyor.

Acaba biryerde gaz birikmesi gibi bişi mi var? Ya da bu ev tipi combicikler havayı kendisi boşaltır mı? Yoksa sence bir yerde kaçak olabilir mi?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim kombide sıcaklık ayarlamakta der yuvarlak var neresi kaç derece belli değil tahmine kalmış.. (suyun) O yüzden biraz karışık...

Bahsettiğim petek diğerlerine göre biraz ılık kalıyor uzun konulduğu halde pek verim alamadık gelen hattı değiştirmek istesen yerde tahtalar felan var bayağı zahmetli bir iş buna nasıl bir çözüm olur?

Birde bu termostatik vanayı takınca kombiye ektradan bir parça takılması gerekiyor mu?

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;48249
Gökhan benim combi (:kiki:) eğer 1.5 bar su basarsam ısınınca 2.7 barlara çıkıyor (ne basmışım basıncın gözüne vurmuşum diyorum tabi :kiki:) ve otomatik kapanıyor. Suyu 0.5-1.0 bar aralığında yapıp ısınmaya başlarsam sorun teşkil etmiyor.

Acaba biryerde gaz birikmesi gibi bişi mi var? Ya da bu ev tipi combicikler havayı kendisi boşaltır mı? Yoksa sence bir yerde kaçak olabilir mi?

Cihaz eski mi?

Büyük ihtimal genleşme tankının havası gitmiş..Bakım ihtiyacı var..Paracıkları hazırla :hanz:

Alıntı yapılan: kadir_;48250
Bizim kombide sıcaklık ayarlamakta der yuvarlak var neresi kaç derece belli değil tahmine kalmış.. (suyun) O yüzden biraz karışık...

Bahsettiğim petek diğerlerine göre biraz ılık kalıyor uzun konulduğu halde pek verim alamadık gelen hattı değiştirmek istesen yerde tahtalar felan var bayağı zahmetli bir iş buna nasıl bir çözüm olur?

Birde bu termostatik vanayı takınca kombiye ektradan bir parça takılması gerekiyor mu?

Aslında en mantıklısı derece, sayı yazmamak..Zira evden eve değişiyor ısınma dereceleri.. Bir müşteri geliyor, ben 5 de yakıyorum ev ısınmıyor, Asuman hanımın dairesi 3 de yakıyor evi sıcacık..diyor :)

Halbuki evleri, izolasyonları, petekleri farklı..O yüzden yazılmaması en mantıklısı..Vaillantlarda işaret bile yok..Sadece ekranda derece gösteriyor..

Alıntı

Yerler kırılacak :hanz: Su bu , kablosuz ağ gibi suyu gönderebilecek bir teknoloji henüz çıkmadı :hanz::kiki:

Alıntı
Hayır...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bakımı ben yaparım kardeşim ne yapacağımı söyle. Alet o kadar da eski değil. Üzerinde LCD ekran falan var (2 digit :kiki: )

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;48250

Alıntı yapılan: ero__;48265
Bakımı ben yaparım kardeşim ne yapacağımı söyle. Alet o kadar da eski değil. Üzerinde LCD ekran falan var (2 digit :kiki: )

Bırakta memlekette para kazansın esnaf  :huh:

Kombi ECA mı?

Temizlik kolayda ,genleşme tankına hava basılması işini işi bilen yapabilir..Birde gaz ayarı gerekebilir.Tabi onuda manometresiz yaparlar o da ayrı ya neyse..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;48246
En güzel sistem aslında..Sıcak su sayacı var mı? Isındığın kadar öde sistemi var mı?

Yok belli bir aidat var herkes aynı parayı ödüyor.Ama kuzey cepheler güneylere göre az ısınıyormuş onun için kuzey cephelere dediğin gibi bir sistem yapılacaktı Gökhan abi ama oylamada sitenin yarısından fazlası kabul etmeyince biraz fazla yakıyolar kuzey cepheler ısınsın diye.

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O zaman bir dahaki buluşmaya kadar beklim mi? :hanz:

Demirdöküm milenyum plas :D

Gaz dediğin hava basmaksa hava komp. var :D (7 bar basarım :P)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;48277
O zaman bir dahaki buluşmaya kadar beklim mi? :hanz:

Demirdöküm milenyum plas :D

Gaz dediğin hava basmaksa hava komp. var :D (7 bar basarım :P)

Yok be ben anlamam o işlerden :D Ben satarım sonrasında kaçarım :hanz: Dermiişim...Bizde hep servislere yönlendiriyoruz.Buralarda olsan hallederdik ..:ok:

Servislik yok bizde, hem bir tek hava basmasını hiç yapmadım yoksa bizim evde kazan vardı geçen seneye kadar.Onun bakımlarını hep ben yapmışımdır.. Genleşme tankına hava basma olayını pek servisler yapmıyorlar.Aslında işin çakallığında olanlar diyeyim..Biraz zahmetli ama mutlak yapılması-kontrol edilmesi gereken bişey..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Acaba bu hava dengelemesini petek dinçözlerden yapma şansım var mı sence yoksa kombiyi yere indirip dağıtayım mı? :kiki:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;48298
Acaba bu hava dengelemesini petek dinçözlerden yapma şansım var mı sence yoksa kombiyi yere indirip dağıtayım mı? :kiki:

Petekten olmaz .)

Şaşırıyorum bazen sen neden o mesleği seçtin :kiki: 10 parmağında 11 marifet olan birisisin maşallah :ok:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;48304
Petekten olmaz .)

Şaşırıyorum bazen sen neden o mesleği seçtin :kiki: 10 parmağında 11 marifet olan birisisin maşallah :ok:

Ver gazı, ver gazı :kiki:

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
herkes uzmanı olduğu konuya dalmış
gökhanım maaşallah ne kadar çok dertli insan varmış yahu
herkes az yakmanın peşinde
arabaya lpg takıcazda az yakmak için kombiye ne takacaz?????????

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;48372
herkes uzmanı olduğu konuya dalmış
gökhanım maaşallah ne kadar çok dertli insan varmış yahu
herkes az yakmanın peşinde
arabaya lpg takıcazda az yakmak için kombiye ne takacaz?????????

Kombiye değilde eve izolasyon yapıcaz :ok:

Turbo Dizel motor=Yoğuşmalı kombi diyeceğiz veya :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hermatik kombide servis görevlileri en az 3 peteğin açık kalmasını tavsiye ettiler bunun amacı nedir merak ettim doğrusu?

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;48380
Hermatik kombide servis görevlileri en az 3 peteğin açık kalmasını tavsiye ettiler bunun amacı nedir merak ettim doğrusu?

Sirkülasyon pompasının çalışması için dakikada belli bir miktar suyu devirdaim etmesi gerekiyor.Aksi takdirde sıkışır..Bazı cihazlarda ise yanma ihtimali bile var..

Hermetik değil bacalıda da aynı şartlar geçerli..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP