škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bozuk (kaldırım taşlı) yolda kapılardan gelen ses

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emrah Sarıoğlu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhaba arabayı alalı 1.5 ay oldu ama ben araçtan soğudum sanırım satacağım. 2. haftasında klima kompresör arızası vardı acaip bir ses yapıyordu o değişti araba 7-8 gün serviste kaldı. şimdi ise klima geç serinletmeye başlıyor ve sadece hafif serinletiyor soğutmuyor.
neyse sorunum bu değil tekrar belirteyim araba 1.5 aylık daha 2000 km de.
kaldırım taşlı yolları bilirsiniz, güzergahımın bir kısmı bu şekilde, o yoldan giderken kabinin içerisinde sağ taraftan bi yerden zırıltı sesi geliyor. ince ince ama kulak tırmalıyor. sol ön kapıdan (ya da camından) da seyrekte olsada tık sesi yapıyor.
aracı perşembe sabahı klimadaki şikayet için servise bırakacağım..acaba bu sesleride söyleyeyim mi ? yoksa hiç kurcalatmayayım mı ? bir akıl verin.
bundan önceki aracımı 1997 de sıfır almıştım (hyundai accent) 17 sene bindim. alt sınıf vasat bi araba olmasına rağmen ne bi tıkırtı sesi vardı nede saçma sapan klima arızası. buz gibi yapıyordu içeriyi. çok saçma geliyor bana canımı sıktı bu araba epeyde beğenmiştim. neyse şu ses olayı için bi akıl verin kurcalatayım mı ? iyi geceler.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şikayetinizi söyleyin, yapılamayacak büyük sorunlar değil. Satmak için acele etmeyin.  Ufak tefek problemler her zaman her markada olabilir..

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Bence de acele etmeyin.
Halledilemeyecek problemler değil.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı sesler bizim araçtada mevcut, 14250 kmde ve son 1 1.5 aydır var öncesinde yoktu, kaldırım taşlı yollarda kapı üstlerindeki sert plastik madde sallanıp trim sesi oluşturuyor, ayrıca sağ arka kısımdan gıcırdama sesleri geliyor, hepsi maalesef can sıkıcı sesler, fakat giderilemeyecek türden değiller elbet, ama kapı içlerini söküp bir çalışma yapsalar bile takarken fabrika sağlamlığında takılacağını da sanmıyorum, o yüzden bu seslerle yaşamaya devam edilebilir, müziğin sesi bir nebze açılarak. Sonuçta bu trim sesleri birçok araçta olan sorunlar. Sesleri Duymak istemiyorsanız, aracınızı satılığa çıkarıp, bir Mercedes Showroomunda E veya C serisi bakabilirsiniz :) :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu tarz durumlarda, ses tahammül edilebilir seviyede ise fazla kurcalatmama taraftarıyım. Ancak ses artık tahammül edilemez hale gelmiş ve sizdeki gibi araçtana soğutur durumdaysa artık kaybedecek birşey kalmamış demektir; servise bildirin sorunu derim.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Çok olmasa da benim aracımda da ufak tefek trim sesleri var .Sağ taraftan gelen ses için sağ ön direkle torpido birleşim yerine araya bir şey sıkıştırarak birşeyler yapıyorlar serviste. Klimadan ben de şikayetçiyim.Park halindeyken hem geç hem de az soğutuyor,hareket halindeyken ise idare ediyor ama daha çok büyük sıcakları görmedik İstanbul'da .Serviste kontrol edildi normal dediler.Güneye doğru bir yolculuk yapınca asıl durum belli olacak.Arka havalandırmaları kapatınca bir nebze daha iyi soğuyor ön taraf, tavsiye ederim.
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2015, 09:38:15 Gönderen: kmlglcn »

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benimde az bi disli asfaltta el freni dugmesi zirildiyor bi kagit parcasi veya kurdan ucu ile ses kesiliyor. Bence sizde sagdan gelen sesler icin bu el fren dugmesine bi bakin derim.

Çevrimdışı Furkan_TDI

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kmlglcn;524325
Çok olmasa da benim aracımda da ufak tefek trim sesleri var .Sağ taraftan gelen ses için sağ ön direkle torpido birleşim yerine araya bir şey sıkıştırarak birşeyler yapıyorlar serviste. Klimadan ben de şikayetçiyim.Park halindeyken hem geç hem de az soğutuyor,hareket halindeyken ise idare ediyor ama daha çok büyük sıcakları görmedik İstanbul'da .Serviste kontrol edildi normal dediler.Güneye doğru bir yolculuk yapınca asıl durum belli olacak.Arka havalandırmaları kapatınca bir nebze daha iyi soğuyor ön taraf, tavsiye ederim.

o bahsettiğiniz sag direkten gelen ses bende de var galiba. konsolun ust kısmına direkle birleşen kısma dogru bastırınca ses kesiliyor. bozuk yollarda filan geliyor hep.  acaba sizdeki de aynı boyle miydi? ben torpido gozunu filan sokeceğim en sonunda. eger bir şey sıkıstırıp gececekse kendimde hallederim.

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
teşekkür ederim yorumlarınız için.
sabah işe gelirken yan koltuğu tuttum ses kesildi tekrar tekrar denedim durum aynı sağ ön koltuk ses yapıyor.
sol kapıdan gelen tıklamayı söylemeyeceğim sök tak yaparken daha beter etmesinler.
klima işi ise gerçekten saçmalık bir çok araba kullandım (hepside bundan daha düşük arabalardı) hiç birinde az soğutma - soğutmama sıkıntısı yaşamadım.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Emrah Sarıoğlu;524340
teşekkür ederim yorumlarınız için.
sabah işe gelirken yan koltuğu tuttum ses kesildi tekrar tekrar denedim durum aynı sağ ön koltuk ses yapıyor.
sol kapıdan gelen tıklamayı söylemeyeceğim sök tak yaparken daha beter etmesinler.
klima işi ise gerçekten saçmalık bir çok araba kullandım (hepside bundan daha düşük arabalardı) hiç birinde az soğutma - soğutmama sıkıntısı yaşamadım.
Klimayla ilgili olarak kaçak kontrolü ve gaz kontrolü yapıldı mı?
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;524347
Klimayla ilgili olarak kaçak kontrolü ve gaz kontrolü yapıldı mı?

kompresor hatalı denilip yaklaşık 20 gün önce değiştirilmişti, yani gazıda basılmıştı.
yarın sabah bırakıcam tekrar.

Çevrimdışı orkodem

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Trim sesleri konusunda araçla ilgili şikayetler oldukça fazla geliyormuş. Benim aracında sunroofun altındaki perde kısmından ses geliyor perde de sarkma var gibi sürekli açık olmasına rağmen nasıl gevşedi anlamıyorum. Servise gösterdim tavan döşemesinin komple sökülmesi gerekiyor dediler. Hal böyle olunca segmanların hepsi sök tak gevşeme olur bu sefer daha başka sesler duyabilirsiniz dediler. Düz asfaltta sıkıntı yok ama taş yolda yada bozuk asfaltta rahatsız edici oluyor. Arka sağdan ve sağ ön torpido kısmından sesler de duyuyorum ama plastik aksam sök tak birbirine geçmeli dediler her yer daha kötü olmasından korkuyorum. Trim seti aldım boş zaman bulunca kendim uğraşırım belki.

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
:) trim seti nedir ya cidden sinir bozucu. daha başka sesler duyabilirsiniz ha ? ben sökerim ama düzgün takamayabilirim :)

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Furkan_TDI;524336
o bahsettiğiniz sag direkten gelen ses bende de var galiba. konsolun ust kısmına direkle birleşen kısma dogru bastırınca ses kesiliyor. bozuk yollarda filan geliyor hep.  acaba sizdeki de aynı boyle miydi? ben torpido gozunu filan sokeceğim en sonunda. eger bir şey sıkıstırıp gececekse kendimde hallederim.

Torpidoyu ben söktüm baktım hatta torpidonun arka tarafını cd unitesinin olduğu yeri bile komple söktüm orada ses yapan birşey bulamadım serviste  sağ ön diregin alt kısmına bez bir bant çekmişler ucu çirkin görünüyordu ben de cektim çıkardım.Şu anda çok kötü bir yol yada büyük bir  sarsıntı olmadıka ses yok gibi.direk kaplamasını cama doğru biraz ittirip boşlugunu almaya çalışın belki işe yarar.
 Klimanın gazına baktıklarını sanmıyorum sadece orta ufleme kanalından cihaz sokarak ölçüm yaptılar 8-9 derece gorunuyordu ama aracın içine o kadar soguk gelmiyor bence.hele güneş altında ılık bile üflüyor bazen park halinde.

Çevrimdışı orkodem

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Emrah Sarıoğlu;524361
:) trim seti nedir ya cidden sinir bozucu. daha başka sesler duyabilirsiniz ha ? ben sökerim ama düzgün takamayabilirim :)

Trim Seti http://www.aliexpress.com/snapshot/6704737523.html?orderId=67537664832138

bunun gibi bir şey işte iç aksamların sökülmesini sağlayan aletlerin olduğu bir set.