škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Superb Fiyat Listesi

emrtkn · 223 · 66587

0 Üye ve 11 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: magicfriend;528281
Octavia daki benzinden dizele geçiş ve manuelden DSG ye geçiş fiyatlarına bakınca Superb te DSG farkının 12.000 TL olacağı kesin. Benzin mi dizel mi diye sorusuna cevap olarak bence paranız varsa dizel alın derim. Tamam başta 10.000 tl fazla veriliyor ama arabayı satarkende aynı şekilde yaklaşık 8000-9000 tl fazlaya satacan benzinliye göre. Dizel araç benzinliye göre 0,12-0,15 krş daha az yakıyor. Senede 10.000km yapıyorsan yılda 1.200_1.500 tl karın var. 7 sene kullansan 8.400-10.500 tl az ödeyecen yakıta. Dolayısıyla satarken yukarıda yazdığım gibi benzinliye göre daha pahalı satilacagindan yaklaşık 7 senede 6.500-8.500 TL karın olacak diye düşünüyorum

Octavia'da DSG farkına bakınca 6000 TL görüyorum. Octavia Style Dizel DSG: 85400, Octavia Style Dizel manuel 79400 yazıyor sitede. Yanlış anlaşılma olabilir mi?

Prestige+dizel+DSG nin (105+6) 111 veya max 112 bin civarı olmasını bekliyorum. Bunun üstüne çıkarsa beni düşündürür doğrusu.
« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2015, 15:47:23 Gönderen: bilalduzenli »

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Viperking... rumuzlu arkadaşımıza katılıyorum....

19 inc araca çok ciddi estetik katıyor...

asfaltta yaklaşık 60 km kullandım... asfaltta hissetmiyorsunuz...

Zaten haftasonları ve şehir dışı kullanan biri olarak, benim kullanım profilime ve yol güzergahıma uygun diye düşünüyorum... Bakalım ilerleyen dönemde neler göreceğiz...

Ben araçta jantlara fazla önem vermiyordum...ilk defa bu kadar fark kattığını gördüm...Bir de beyazda bir ayrı güzel durdu... 5 kollu internette ki tanıtımda olan jant... sirius sanırım...

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Akşam tekrar bir test sürüşü ve şeker beyazına bakacağım.. Dediğiniz gibi Şeker beyazı Skoda'da Opakmış.. Eğer içime sinmez ise business griye geçmeye çalışacağım.. Ama beyaz arabayı daha asil gösteriyor gibi daha doğrusu büyük gösteriyor..
Business GRi biraz makan arabasına dönüyor..

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Superb in ölçüleri, çamurluk genişliği ve yüksekliği nedeniyle 19'' zaten 19'' gibi durmuyır ki. Ben ilk baktığımda 18'' zannetmiştim :).

Görsel ve kulanım olarak bence 19'' olması gereken seçenek. Ama sürekli bozuk yollarda kullanacak birisi için 17-18'' tercih edilebilir.

Asfaltta konfor için 17'' ebatına düşmek, yanak yüksekliği artacağından şerit değiştirme ve virajlarda aracın daha çok salınıma girerek kötü yol tutmasına da neden olacaktır.

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Helal be Viperking,

İlk kez 19 inc kullandığımız için... senin bu güzel yüreğe su serpen açıklamaların tam ilaç oluyor...

Boşuna kral dememişler sana :)

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar birde ay beyazına bakmanızı öneririm. Beyazda baya farklı kılıyor. Makyajlı son kasada gördüm çok hoş görünüyor

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
17" lastiklerde VW serisi Passatla birlikte Superb'de de 55 yanağa geçmiş bence  çok önemli bir gelişme.

Benim şahsi 5 senelik deneyimim 225x45x17 ebatlarında Ankara yollarında defalarda jant düzelttirmek zorunda kalışım oldu. Çok bozuk yollarda da kullanmam özenliyimdir halbuki. Tabi bunda gürültü olmasın diye daha yumuşak silikalı lastik tercihlerimin de belki katkısı olmuştur ama 5 sene içinde 4 kez jant düzeltmek zorunda kaldığım için Türkiye gerçeklerinde 55 yanağın da çok kötü olmadığını belirtelim ki çoğu forum arkadaşımız Style paket alacak, gönülleri olsun.

Sonuçta. 17" 55 yanaklarla kötü de durmuyor hatta Passat ve Superb'e önceki nesillerden daha sessiz deniyor olmasının nedenlerinden birisi de bu belki. Bunlar konfor aracı sonuçta standart süspansiyon da bu konuda beğeniliyor ama 19 alıp DCC'nin yoldaki her şeyi emmesini beklemek haksızlık olur.

Sonuçta her ikisi de ihtiyaca göre tercih edilebilir. Birisi konfora ve cebe(bi de kış lastiği alınacak), Diğeri görselliğe ve performansa hitap ediyor. İkisi birden bence zor.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
DCC aslında oldukça işe yarıyor. Evet katılıyorum sürekli kullanılan birşey değil ama kullanıldığında da güzel oluyor.

Benzer donanımı Opel de IDS+ ile kullanmıştım ve ihtiyaç anında daha sert ve tepkili süspansiyon ile daha seri gaz tepkileri cidden çok işe yarıyor.

Renge gelince bazı araçlarda bazı renkler özeldir. Business Gri de Superb için özel. Bence tam kararında spor,şık bir görünüm sunuyor. Aracın hatlarını en çok belli eden renk diyebilirm. showroom daki izlenimime göre gri Superb beyaza göre çok daha heybetli duruyordu. Bir de beyaz son 3-4 yıldır moda, her yerde zebil gibi beyaz araç var. Biraz farklı olmak lazım. Ama tabii zevk meselesi. Araca siz bineceksiniz. Hangi renk içinize siniyorsa onu alın derim.
« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2015, 17:24:30 Gönderen: viperking »

Çevrimdışı magicfriend

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bilalduzenli;528348
Octavia'da DSG farkına bakınca 6000 TL görüyorum. Octavia Style Dizel DSG: 85400, Octavia Style Dizel manuel 79400 yazıyor sitede. Yanlış anlaşılma olabilir mi?

Prestige+dizel+DSG nin (105+6) 111 veya max 112 bin civarı olmasını bekliyorum. Bunun üstüne çıkarsa beni düşündürür doğrusu.

Ben şöyle bir orantı yaptım.  Ortaviada benzin/dizel farkı 5000tl, manuel/Dsg  farkı  6000 tl.  Superb te benzin/dizel farkı 10000tl ise orantıyla manuel/Dsg farkı 12000 tl olur.

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yakında Skoda da fiyatları günceller muhtemelen. 2.parti araçların sağlam bir zamla gelmesi kuvvetle muhtemel.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu tur araclari ilk ciktiginda almakta fayda var. Ben octi yi 63 e almistim 2 ay sonra 65 sonrasinda da 70bin olmustu.

Fiyat/perf olarak cidden Superb cok uygun. Su an cebimde para olsa Octi yi satip dusunmeden Superb alirdim

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Katılıyorum  ilk alım yaptığımız için avantajlı olacağımızı düşünüyorum.

Prestij sunroof 19 inç ve acc li  99 000 tl iyi bir rakam...

Aracı kullanırken paranızı doğru yönlendirdiğinizi düşünüyorsunuz...o hissi araç size veriyor...

Bugün yarın ciddi bir zam yolda

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Daha önce kullanılan bolero ve colombusların çalınma ihtimali fazlaydı kolayca çalıp satıyorlardı. Yeni ekranlarda çalınma olayı bu kadar kolaymıdır öyleyse kaskoya işletmek lazım. Diğer aklıma takılanda arkadaki 230 v elektrik çıkışına evdeki gibi herşeyi bağlayabilir miyiz yoksa aracın belli bir çalıştırma sınırı varmı

Çevrimdışı emirolcay

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mühendis06;528829
Daha önce kullanılan bolero ve colombusların çalınma ihtimali fazlaydı kolayca çalıp satıyorlardı. Yeni ekranlarda çalınma olayı bu kadar kolaymıdır öyleyse kaskoya işletmek lazım. Diğer aklıma takılanda arkadaki 230 v elektrik çıkışına evdeki gibi herşeyi bağlayabilir miyiz yoksa aracın belli bir çalıştırma sınırı varmı

Burada 230 v çıkışın dayanabildiği Amper değeri önemli sanırım. Amper değeri ile voltu çarpınca Watt cinsinden kullanabileceğiniz gücü buluyorsunuz. Bir yerde okumuştum evdeki priz kadar yeterli olmayabilir. Örneğin 20 Watt a kadar aletleri çalıştırır gibi bir bilgi lazım. Belki kullanma klavuzu olan arkadaşlar bulabilir.

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Euro'nun bu gidişi ile Ekim teslim DSG'li prestige ne olur sizce?