škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Superb Fiyat Listesi

emrtkn · 223 · 66605

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün bir bayi ile görüştüm. Eylül ortası gibi DSG araçların fiyatı da belli olur dedi.

DSG için 7-10 bin arası diyorlar. Toplam fiyat olarak baktığımda full superb ile passat arasında 10-15 bin arası fark kalıyor. Önceki kasada yanlış hatırlamıyorsam 20 bin civarı idi.

Passat'ın algısı ve marka değeri malum. DSG fiyatı açıklanınca bu pencereden bir daha bakacağım. Skoda'nın stratejisi ilginç.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
10-15bin fiyat farkı az bir fark değil ki. Passat da alsanız ikinci elde satarken Superb den 15 bin tl pahallıya satamazsınız. Tabii hemen elden çıkarmadığınızı varsayarsak.

Bu DSG ısrarını ben tam anlayamıyorum. Evt otomatik çok rahat ve DSG, Z aktarmadan sonra en iyi otomatik aktarma. Ama fiyatı, sorun çıkarma olasılığı, nispeten daha fazla tüketmesi bence DSG den vazgeçirebilecek nedenler.

Benim kanaatim, sağlığım el verdiği sürece manuel kullanırım alacağım arabaya da böylece 5-10bin tl aralığında daha az veririm. Bu da karşılığında tasarruf ya da en azından bir üst donanım alma imkanı sunar

Çevrimdışı egemenkons

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serhatto;531024
Bende 2 gün önce1.4 tsi 150 bg aldim.arac daha 120 km de.suan istanbul ici ortalamasi 8.1 ltre gösteriyor.tabi arac daha yeni oldugu için fazla yakabilir bu deger ilerde düşecektir diye tahmin ediyorm.

kazasız belasız kullanmanız dileğiyle. bu motor hızlanma konusunda tat veriyor mu? makasta bırakır mı mesela ben daha önce 2.0 tdı dsg superb kullanmış biri olarak beni çok hüsrana uğratır mı merak ediyorum

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egemenkons;531517
kazasız belasız kullanmanız dileğiyle. bu motor hızlanma konusunda tat veriyor mu? makasta bırakır mı mesela ben daha önce 2.0 tdı dsg superb kullanmış biri olarak beni çok hüsrana uğratır mı merak ediyorum

:) makasa hayır, usulünce sollamaya evet. :gaz:

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Makasta birakir mi :)

Arabaniz 400+ hp de olsa eger makas attiginiz ataclardan biri zink die frene basar veya aniden serit deistirise makasta kalirsiniz

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Superb kullananlar makas girmez. En fazla yataktan makas alır.

Çevrimdışı egemenkons

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar makastan kastım şehir içindeki züppelik değil bunu hiçbir zaman yapmadımda örnek araç sollarken karşıdan gelen aracında hızlı olduğu durumlardan bahsediyorum

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Manuel olduğunu varsayarsak 6da sollamak üzer. 4 veya 5 te gaz pedalının dibinde bir switch var onu ezerseniz tatminkar hızlanmayı sağlıyor. o bir overboost switchi mi bilmiyorum veya ekonomi modunda da olsa sporta mı alıyor tam güç için. ya da dsg alacaksınız o zaten 3 e alacak size gerekli atikliği sunacak.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cok bilmislik yapmak istemiyorum ama fene farketmez. eger karsidan gelen hizli ise sollamaya cukmak da bir risk.

Ama genel olarak soylemek gerekirse riske girmeden kullanirsaniz 150 hp ve 250 nm lik degerler sizi zor durumda birakmaz

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;531513
10-15bin fiyat farkı az bir fark değil ki. Passat da alsanız ikinci elde satarken Superb den 15 bin tl pahallıya satamazsınız. Tabii hemen elden çıkarmadığınızı varsayarsak.

Bu DSG ısrarını ben tam anlayamıyorum. Evt otomatik çok rahat ve DSG, Z aktarmadan sonra en iyi otomatik aktarma. Ama fiyatı, sorun çıkarma olasılığı, nispeten daha fazla tüketmesi bence DSG den vazgeçirebilecek nedenler.

Benim kanaatim, sağlığım el verdiği sürece manuel kullanırım alacağım arabaya da böylece 5-10bin tl aralığında daha az veririm. Bu da karşılığında tasarruf ya da en azından bir üst donanım alma imkanı sunar

İstanbulda olsanız böyle söylemezsiniz.. DSG için ek 2 yıl garanti alırsınız 4 senede çıkar zaten çıkacağı kadar.. Ama benim bildiğim artık DSG ilk zamanlardaki gibi arıza vermiyor.. Benim 2011 Passat vardı ilk DSG'lerden mekatronik arızası vermişti.. Ama bir arkadaştaki 30bin oldu 3 yıllık hala sorun yok..

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.skoda.com.tr/kampanyalar/pages/satis-kampanya.aspx

Skoda sitesinde eylül kampanyası görünüyor. 1500 TL indirim yapılıyor.

Yeni superb'de sadece manuel şanzımanı kapsıyor. Anlayacağınız elde kalanları da satalım taktiği.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hkaydin;531716
İstanbulda olsanız böyle söylemezsiniz.. DSG için ek 2 yıl garanti alırsınız 4 senede çıkar zaten çıkacağı kadar.. Ama benim bildiğim artık DSG ilk zamanlardaki gibi arıza vermiyor.. Benim 2011 Passat vardı ilk DSG'lerden mekatronik arızası vermişti.. Ama bir arkadaştaki 30bin oldu 3 yıllık hala sorun yok..

DSG arızası b,raz şans, biraz da kullanıma bağlı açıkçası. Bildiğinizin aksine DSG hala arıza veriyor.

İstanbul trafiğine gelince, evet insan bazen otomatik arıyor ama bana göre bu arayış 10-12bin tl ekstradan para verme değmez. Tabii herkesin kendi tercihi, fikirlere saygı duymak lazım:gut:

Çevrimdışı alp06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, araçla ilgili belgeleri vermek için Skoda bayisine gittiğim zaman, satış müdürü araçlara 1.000-TL ye yakın zam geldiğini (bugün itibariyle) söyledi ve belgesini gösterdi. Ben stoklarda bulunan aracı aldığım için etkilenmedim ama bilginiz olsun. Gelen 1.000-TL' lik zammın sadece benim aracıma mı yoksa genel tüm araçlara mı geldiğini tam olarak bilmiyorum. Fakat bana gösterdiği belgede yeni fiyatı 95.000-TL olan aracın artışla birlikte fiyatının 96.000-TL olarak göründüğüydü.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia daki prosedür sürüyor.

HEr ay bin tl zam :)

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
DSG fiyatları açıklanmış. Manuel ile arada 10.000 TL fark var.

Manuel fiyatlarına da 1000 TL zam gelmiş. Dizel prestige DSG 120 bin, benzinli prestige DSG 110 bin TL görünüyor.

Prestige highline benzinli ile arada 15 bin, dizel ile arada 14 bin TL fark kaldı.

Buyrun buradan yakın.