škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Bolero Güncelleme sorunu ve Mirrorlink

noreg · 84 · 38786

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı noreg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar

http://updateportal.skoda-auto.com/ adresinden araç şase numarasını girerek araç üzerinde bulunan teybe göre güncelleme çıkartıyor.

Bendeki araçta Bolero var ve sadece "RadioLogo                 Version 1.7.4" adında 99mb lık bir güncellemenin olduğunu belirtiyor. İnternet sayfasında yazan herşeyi yaptım ancak SDCard'ı taktığımda güncelleme dosyası mevcut değil diyor.

Ancak aynı kart ile müzik logo video vs çalışıyor. Bu güncellemeyi yapan veya bu hatayla karşılaşan var mı?

Bu arada 22.haftadan sonra üretilen araçlarda mirrorlink özelliğine ek olarak Android Car ve Apple Car Play uygulamaları güncellenmiş haliyle bolero araçlara eklenmeye başlanmış. Yabancı skoda forumlarında bu haliyle araçları gelenler var ve haliyle ben de dahil 22. haftadan önce aracını almış olanlar bu duruma tepki göstermekte. Bu konuyla ilgili herhangi bir skoda bayisine veya skoda Turkiye ile yazışma yapan var mıdır?

Yurtdışında insanlara bedava farklı cihazlar ve uygulamalar teklif etmişler. Aracını geri vermeye kalkan bile var. Çünkü bahsettikleri mirrorlink özelliği sadece tam manasıyla 4-5 cihazda çalışıyor. Ayrıca 22. haftadan önce üretilen bolero teypler için artık güncelleme gelmeyecekmiş.... Yani aracı alır almaz araç eski model oldu.

Yazıyı okumak isteyen varsa link paylaşabiliyorsak buradan gönderirim.

Çevrimdışı pascalim

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.iltekbilisim.com
bence Logo durumu benim açımdan çok mühim değil.  Ses kalitesi gayet iyi. Çok beğendim neden eski olsun araba zor bulunuyor

Çevrimdışı noreg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
güncelleme zip açılınca 150mb'a yakın, sadece logo olduğunu düşünmüyorum. Şundan dolayı araç lır almaz eskidi muhabbeti dönüyor : Android car ve apple car için bolero'ya güncelleme yapıldı ve bu bizim 22. haftadan önce üretilmiş olan araçlara yansımıyor. Bu da bolero swing'in daha geniş ekranlısı demek oluyor o kadar. (Satıcının aradaki fiyat farkını bu durumda haksız şekilde almasını söyemiyorum bile çünkü vaadedilen şey araçta doğru düzgün çalışmıyor)

neyse aşağıdaki bağlantılardan bakabilirsiniz. Skoda ile yazışmaları ve alınan cevapları görebilirsiniz.
Forum 1
Forum 2

Çevrimdışı kblbn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: noreg;525411
Selamlar

http://updateportal.skoda-auto.com/ adresinden araç şase numarasını girerek araç üzerinde bulunan teybe göre güncelleme çıkartıyor.

Bendeki araçta Bolero var ve sadece "RadioLogo                 Version 1.7.4" adında 99mb lık bir güncellemenin olduğunu belirtiyor. İnternet sayfasında yazan herşeyi yaptım ancak SDCard'ı taktığımda güncelleme dosyası mevcut değil diyor.

Ancak aynı kart ile müzik logo video vs çalışıyor. Bu güncellemeyi yapan veya bu hatayla karşılaşan var mı?

Bu arada 22.haftadan sonra üretilen araçlarda mirrorlink özelliğine ek olarak Android Car ve Apple Car Play uygulamaları güncellenmiş haliyle bolero araçlara eklenmeye başlanmış. Yabancı skoda forumlarında bu haliyle araçları gelenler var ve haliyle ben de dahil 22. haftadan önce aracını almış olanlar bu duruma tepki göstermekte. Bu konuyla ilgili herhangi bir skoda bayisine veya skoda Turkiye ile yazışma yapan var mıdır?

Yurtdışında insanlara bedava farklı cihazlar ve uygulamalar teklif etmişler. Aracını geri vermeye kalkan bile var. Çünkü bahsettikleri mirrorlink özelliği sadece tam manasıyla 4-5 cihazda çalışıyor. Ayrıca 22. haftadan önce üretilen bolero teypler için artık güncelleme gelmeyecekmiş.... Yani aracı alır almaz araç eski model oldu.

Yazıyı okumak isteyen varsa link paylaşabiliyorsak buradan gönderirim.

Selam,

Aynı şekilde bende o güncellemeyi yükleyemedim. Güncelleme dosyası mevcut değil hatasını alıyorum. Radyo kanallarının logoları bozuk çıkıyor. Sanırım halihazırda Polonya radyo kanallarının logoları kullanılıyor. Bu güncellemeyi yapabilsek düzelecek ama olmuyor maalesef :confused:

Bildiğim kadarıyla Google Android Auto Türkiye'de çalışmıyor, zaten internetten uygulamayı çekmeye çalışınca ülkenizde kullanılamaz uyarısı çıktığı için hangi telefon için olursa olsun uygulamayı indirmeye izin vermiyor.

22. hafta olayına ilk başta ben de üzülmüştüm ama yine o bizimle alakalı olmayabilir. Yine de servise uğradığımda soracağım.

Mirrorlink olayında büyük hayal kırıklığına uğradım.

LG G2 telefonum var Android 4.4 kitkat varken çalışmıyordu. Android 5.0 lollipop'a güncelleyince de çalışmıyor. Telefonun ekranını yansıtıp navigasyonu aktif kullanırım diyordum oysaki :(

Sorunsuz çalışanlardan duyduklarım;

Sony Xperia Z1,Z2,Z3,Z3 Compact

HTC M8,M9,Mini 2

Bir de yüklenen navigasyon uygulamasının (sygic) full lisanslı olması gerekiyormuş.

En hesaplı yoldan düşünsek teli satıp Mini 2 alsak yine 500 TL masraf.

Teli değiştirip uygulamayı yükledik diyelim yine takılmalar ve kopmalar olduğunu söylüyorlar.

Bide telimden memnunum zaten niye değiştireyim ki. Ne diyim bizi bu hale düşürenler utansın. Arabanın 15 bin'i gelsin hala ortada sorunu gideren bi güncelleme yoksa servise çatacağım mecbur.

Arabanın geri kalanı güzel ama :D

Çevrimdışı noreg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Araç güzel ona lafım yok sadece bu durum insanı üzüyor sonuçta vaadedilen şeyi alamamış oluyoruz.

Bu arada yabancı forumlarda bir arkadaş aşağıdaki kutuyu takacağını belirtti.
Bolero cihazı direk olarak telefondan bağımsız şekilde smartphone'a çeviriyor diyor.

http://www.wondeproud.com/product_16_1_optionaldevice.html

Ayrıca bir de aşağıdaki uygulamalar da mevcut. Kenwood MIB Satnav modulu ile Media tuşuna basılı tutunca yerleşik Garmin navigasyonu kullanılabiliniyor.

Bunu da Skoda UK birkaç kişiye yarı bedelli olarak önermiş kabul edenler mevcut taktırdıktan sonra resimlerini paylaşırlar herhalde.

http://www.kenwood-electronics.co.uk/files/file/car/uk/Volkswagen-MK7-Golf-instructions.pdf

Bu da direk Kenwood marka cihaz bunu da Skoda UK bolero yerine araç sahiplerine değiştirmeyi 1/3 fiyatına teklif ediyor.
http://www.caraudiocentre.co.uk/product_m-kenwood-dnx525dab_p-32482.htm

HTC One mini2 nin de çalışmadığınıda briskoda forumlarında telefon  sahipleri belirtmiş. En düzgün ve hızlı çalışanlar HTC One M8 ve M9 .

Ben servise bir uğramayı düşünüyorum açıkçası sonuçta bizden kaynaklı bir problem değil. İngiltere'de servise HTC One m9 aldıran bile var.. Bizim ülkede bu işler olur mu pek benim aklıma yatmadı açıkçası ama denemeye değer. İsteyenin bir yüzü kara vermeyen arap :)
« Son Düzenleme: 30 Temmuz 2015, 09:58:15 Gönderen: noreg »

Çevrimdışı kblbn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: noreg;525510
Araç güzel ona lafım yok sadece bu durum insanı üzüyor sonuçta vaadedilen şeyi alamamış oluyoruz.

Bu arada yabancı forumlarda bir arkadaş aşağıdaki kutuyu takacağını belirtti.
Bolero cihazı direk olarak telefondan bağımsız şekilde smartphone'a çeviriyor diyor.

http://www.wondeproud.com/product_16_1_optionaldevice.html

Ayrıca bir de aşağıdaki uygulamalar da mevcut. Kenwood MIB Satnav modulu ile Media tuşuna basılı tutunca yerleşik Garmin navigasyonu kullanılabiliniyor.

Bunu da Skoda UK birkaç kişiye yarı bedelli olarak önermiş kabul edenler mevcut taktırdıktan sonra resimlerini paylaşırlar herhalde.

http://www.kenwood-electronics.co.uk/files/file/car/uk/Volkswagen-MK7-Golf-instructions.pdf

Bu da direk Kenwood marka cihaz bunu da Skoda UK bolero yerine araç sahiplerine değiştirmeyi 1/3 fiyatına teklif ediyor.
http://www.caraudiocentre.co.uk/product_m-kenwood-dnx525dab_p-32482.htm

HTC One mini2 nin de çalışmadığınıda briskoda forumlarında telefon  sahipleri belirtmiş. En düzgün ve hızlı çalışanlar HTC One M8 ve M9 .

Ben servise bir uğramayı düşünüyorum açıkçası sonuçta bizden kaynaklı bir problem değil. İngiltere'de servise HTC One m9 aldıran bile var.. Bizim ülkede bu işler olur mu pek benim aklıma yatmadı açıkçası ama denemeye değer. İsteyenin bir yüzü kara vermeyen arap :)

İyi araştırmışsınız hocam, elinize sağlık.

Kenwood 7 inclik ekranı entegre navigasyonu ve dahili hafızasıyla daha iyi görünüyor.

İyi haberlerinizi bekliyoruz :)

Çevrimdışı pascalim

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu konu ile ilgili bir şey sormak istiyorum.  Benim fabia 1 haftalık.  Bir arkadaşımda octi Style var.

İkimizde de sadece smartlink menüsü var. Octi de girmek istedigimizde servisle görüşüp açtırin diyor.  Bende yani fabia da ise o menüye giriyor ve ekranda Android Vs seçenekler var fakat her hangi bir hareket yok.

Şimdi bende bu özellik açık ama telefon mu desteklemiyor durumu var ?

Telefonum note 4 turkcell den alınma

Teşekkürler

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bu arada bende bişey sorucam mirrolink için min and 5,0 gerekli peki 5.0 olan telefonların tamamı destekliyormu sitede LG G4 ismini göremedim

Çevrimdışı ed0810

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pascalim;526624
Bu konu ile ilgili bir şey sormak istiyorum.  Benim fabia 1 haftalık.  Bir arkadaşımda octi Style var.

İkimizde de sadece smartlink menüsü var. Octi de girmek istedigimizde servisle görüşüp açtırin diyor.  Bende yani fabia da ise o menüye giriyor ve ekranda Android Vs seçenekler var fakat her hangi bir hareket yok.

Şimdi bende bu özellik açık ama telefon mu desteklemiyor durumu var ?

Telefonum note 4 turkcell den alınma

Teşekkürler

Sizin arabada Smart Link sistemi, yani hem Android Auto, hem Apple Car Play hemde mirrorlink var. Mirrorlink hali hazirda cok az telefonla uyumluluk gosteriyor, sizinkide uyumlu degil. Android Auto henuz ulkemize gelmedi zaten. Carplay calisan tek ozellik su anda ondada haritalar eksik.

Arkadasinizinkini bir servise goturun belki cozebilirler.

Alıntı yapılan: Anatolia;526671
bu arada bende bişey sorucam mirrolink için min and 5,0 gerekli peki 5.0 olan telefonların tamamı destekliyormu sitede LG G4 ismini göremedim

hocam lg g4 calismiyor ben denedim

Çevrimdışı noreg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
normalde mirrorlink sitesinde gösterilen telefonların çalışması gerekirken skoda sınırlama yazılımı koyduğu için diğer araçlardaki cihazlarda çalışan telefonların çoğu bolero'da işlevsiz kalıyor. Sony ve HTC(en iyisi) doğru düzgün çalışan markalar.

Skoda'nın durumu önemsediği falan yok. Bu cihaz yerine standart bir teyp taksaymış da olurmuş. çözümü kendimiz bulacağız anlaşılan.

Konuyla ilgili servisle görüşen başkaları oldu mu?

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
valla bende telefon alıcam s6 ve iphone6 ya o parayı bayılmak istemiyorum uyumlu başka hangi telefon alınabilirki ?

Çevrimdışı mcanerol

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Anatolia;527216
valla bende telefon alıcam s6 ve iphone6 ya o parayı bayılmak istemiyorum uyumlu başka hangi telefon alınabilirki ?

Uyumlu olması acısından HTC m8 yada m9 düşünülebilir. Ayrıca Sony z3 veya z3+ olabilir. Benim tercihim uyum konusunu bilmiyorum HTC daha iyi deniyor ama telefon olarak ben Sony tavsiye ederim.

Çevrimdışı pascalim

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bir arkadaş ta m9 var. Onu deneyeceğim çalışırsa geçerim inşallah sonuçta o da Android  ;)

Çevrimdışı mcanerol

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pascalim;527304
Bir arkadaş ta m9 var. Onu deneyeceğim çalışırsa geçerim inşallah sonuçta o da Android  ;)

Hocam bilindiği üzere su an icin HTC ile calisiyor. Hatta en iyi HTC ile çalıyor deniyor. Denedikten sonra resim paylaşırsanız valla cok iyi olur hocam.

Alıntı yapılan: Yaso79;527455
İphone 6 da oluyormu ki

iPhone serisinde kısacası iOS cihazlarda çalışmıyor kesinlikle.