škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ön takimdan ses sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı arnoangel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet cihan 10000 km yi buldum ama bugüne kadar ABS sesi hiç aklıma gelmemişti. Kesinlikle doğrusun.  Bu ses ABS den geliyor. Acaba niye yapıyor o da ayrı bir soru isareti☺

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Üstat daha önce fren pedalından ses gelmesi başlığı altında yazmıştım. Ancak Uzman24 arkadaş sorunca tekrar yazayım dedim. Bana Abs nin devreye girme sesi isimli hikaye pek mantıklı gelmedi. Ancak frenlerden sorun yaşayan tek bir arkadaş oldu bugüne kadar buraya yazan. Çok tehlikeli şekilde yol ortasında aracı fren pedalını kilitlemiş ve kaza geçirecek hale gelmişti yanlış hatırlamıyorsam. Bu sebeple ben de olmasa ve bana mantıklı gelmese de sesin zararı olmadığını sanıyorum. Kimi arkadaşlar gaz pedalından kimisi de fren pedalını bırakırken geldiğini söyledi ancak şu ana kadar kronik bir şey çıkmadı sanırım..

Çevrimdışı Uzman24

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;534662
Üstat daha önce fren pedalından ses gelmesi başlığı altında yazmıştım. Ancak Uzman24 arkadaş sorunca tekrar yazayım dedim. Bana Abs nin devreye girme sesi isimli hikaye pek mantıklı gelmedi. Ancak frenlerden sorun yaşayan tek bir arkadaş oldu bugüne kadar buraya yazan. Çok tehlikeli şekilde yol ortasında aracı fren pedalını kilitlemiş ve kaza geçirecek hale gelmişti yanlış hatırlamıyorsam. Bu sebeple ben de olmasa ve bana mantıklı gelmese de sesin zararı olmadığını sanıyorum. Kimi arkadaşlar gaz pedalından kimisi de fren pedalını bırakırken geldiğini söyledi ancak şu ana kadar kronik bir şey çıkmadı sanırım..
Arkadaşlar açıkça söylemek gerekirse benden gelen ses problemli bir ses değil, yani gelen sesin bir sürekli aynı hız da yapması, tonu vs.. bir sistemin devreye girdiğini gösteriyor. Ama işte ne olursa olsun insan merak ediyor ne diye. Üsttede yazdığım gibi arabayı aldığım servistekiler de satış danışmanıda öyle bir açıklama yaptılar. Bana doğrudan ABS ile ilgili değilde arabanın tamamen kullanıma hazır hale gelmesinin yani tüm özelliklerin devreye girmesi ilgili şeyler söyledi. Aklımda kalan başka.... Mesala vites 3 te diyelim araba o sırada 4. ve 5. vitesleri hazırlıyormuş.. Bunlar bana söylenen şeyler kendi yorumlarım değil arkadaşlar arabadan çok anlamam. Düşünün arabanın kitapçığını vermemişler benim habeim yok:) sonradan istedim yollayacaklar inşallah. Genel merkezle görüştüm direkt. Çünkü satış danışmanı afedersiniz tam bir yavşak çıktı. Arabayı satana kadar elinizi öpüyorlar sonra ilgilenmiyorlar. Ya da bana ölesi denk geldi. Değerli bilgi ve yorumlarınız için teşekkür ederim.

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Rica ederim. Ustası olmadığım için yazdıklarımda yanlışlar olabilir. Bundan üzülen arkadaşlar olduysa da kusuruma bakmasın lütfen. Sesten muzdarip değilseniz hiç karıştırmamakta fayda var. Artık araçlar yazılımlar sayesinde çalıştığından bir çok etken olabilir. Satıcı konusunda sadece size denk geldiğini sanmıyorum bir çok arkadaş satıcılarla ilgili kötü şeyler yazmıştı daha önce. Kazasız belasız, hayırlı sürüşler dilerim.

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar aynı sorun bendede var benim araç düz vites ama kasislerde hafif engebelerde ön takımdan lıkırtı geliyor aracın tek kullanıcısıyım ve 4000 km yol yaptım hic cukura düşme yada sert kullanım olmadı cuma aracı servise götürecem bakalım ne diyecekler ayrıca sağ arka kolondan cızırtı gelmeye başladı müzigi belki %50 dahi açmışlıgım yok ama patlak gibi ses cıkarıyor onuda göstericem

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Enteresan bir durum ilk çalıştırıp az gidince fren pedalından gelen toplama sesi benim fabia 1 de de var konuyu bayadır takip ediyorum bakalım fabia 1 kullanıcılarından yazan olacakmı diye bekledim ama olmadı ya başka kimsede yok yada fabia 1 ciler fabia 3 alanını okumuyor aynı ses bende de var ve her sabah yapıyor arabayı çalıştırıp az gittiğimde fren pedalından çok hafif bir tıırt diye ses geliyor bir test etme yada sarma toplama sesi gibi 2 saniyelik bir ses.

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
servise gittim sol onden gelen lıkırtının motorun sallanmasından dolayı olduğunun usta bizzat kaputu acarak gösterdi polo ve ibizalardada aynı durum söz konusuymuş açıkçası ben tatmin oldum yanlız serviste garanti ile bir iş yaptırmak cok zor garantili değişimlerde yaklaşık bir hafta onay süresi oluyormuş sağ arka kolonumdaki cızırtıyı (sanırım patlak kolon) sırf bu yüzden erteledim

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Anatolia;535471
servise gittim sol onden gelen lıkırtının motorun sallanmasından dolayı olduğunun usta bizzat kaputu acarak gösterdi polo ve ibizalardada aynı durum söz konusuymuş açıkçası ben tatmin oldum yanlız serviste garanti ile bir iş yaptırmak cok zor garantili değişimlerde yaklaşık bir hafta onay süresi oluyormuş sağ arka kolonumdaki cızırtıyı (sanırım patlak kolon) sırf bu yüzden erteledim

Aynen hocam ben de içimden motor sallanma sesi dedim hep demek ki doğruymuş, çünkü ses ağır bişeyin çalkalanması gibi geliyor. bence servisin dediği doğru. kolona da sert bi yumruk atın kırmayacak şekilde, jak filan boşluktaysa geçici olarakta olsa cızırtı gidebilir.