škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Uzun Dönem Testim

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: koraycan35;569089
Bugün aracımı direksiyon kutusu arızası ve depo kapağı açılmadığı için servise bıraktım,akşam üstü aradılar 4-5 gün serviste kalacak.bugün kendime sordum neden skoda...

Hocam ikame arac isteseydin benim araba da daha once 9 gun servisge kalmisti ikame arac istedim ikilemeden verdiler 2014 model iki yil kullandigim araci boya sorunu nedeniyle 2016. Model ile degistiler ben
Vallahi simdiye kadar skoda benim beklentilerimi karsiladi cok memnunum

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 44cihan44;569417
Hocam ikame arac isteseydin benim araba da daha once 9 gun servisge kalmisti ikame arac istedim ikilemeden verdiler 2014 model iki yil kullandigim araci boya sorunu nedeniyle 2016. Model ile degistiler ben
Vallahi simdiye kadar skoda benim beklentilerimi karsiladi cok memnunum
İkame araç banada verdiler.küçük sorunlardan dolayı bu kadar süre serviste kalması iyi bişey değil.ikame araç olmasaydı nasıl olacaktı...

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım 5 gündür serviste bugün aradım daha kalacağı söylendi.bu nasıl bir servis anlayışı anlamadım.net bir bilgide yok...

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı cafkar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kasım 2015'te 1,4 TDI Rapid SB Style  aldım aracı 5.000 KM'yi devirdim. Araçtan memnunum , ciddi bir sıkıntı yaşamadım.
İstanbul içi ortalama günlük 40 km yol yapıyorum.

Tüketim ilk dönemlere nispeten biraz daha azaldı şehir içi uzun dönem tüketimi 7,3'lerden 5,8'lere geriledi. Son depo 5,4'lerde.

Rodaj döneminde pek zorlamadım aracı 4,700 lerde çorlu tekirdağ yaptım yol müsait oldukça 180lere çıktım, çok hızlı kullanmam sırf motor bir kendisine gelsin diye, 90-120 arası gitmeye çalıştım.

Lastikler yanak kalınlığı çok olmadığından çukur ve kasislerde hızlı girişlerde bozuk yollarda konforu azaltıyor.Yavaş kullanarak sorunu çözüyorum şimdilik.  Dunlop spartmaxx lastikler var araçta. Bu eksisine karşın yol tutuşu frenlemesi viraj alışları hızlanması iyi.

Sol kapı camından bir ara bozuk yollarda ses yapmaya başladı slikon spreyle sorun olmaktan çıktı.

Soğutma sıvısı tam orta noktadaydı hep bir ara minimumun altına düştü 250 ml kadar tamamladım .Bir kaç gün sürekli kontrol ettim bir eksilme yok hortumlar araç altı motor altı filan temizdi. Yüce oto servisine gittim kontrol ettiler bir sorun bulunamadı. Bazı yeni araçlarda olabiliyor dediler. 1 aydır seviyesini işaretlerim Lastik basıncı yağ ve soğutma sıvısına 2 haftada bir yakıt aldıkça bakıyorum.

Hızlanmasından tüketiminden memnunum içi geniş ve rahat, sedan araçlar çok büyük geliyordu spaceback benim için ideal.

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Şu an benimde ikame aracım 1.4 tdi dsg spaceback,aynen araç şehir içi 5.5 lt civarı yakıt ortalaması.start stop çok başarısız,sarsıntılı çalışmakta.performans olarak 1.4 tdi ürettiği torku düşük devirlerde verdiğinden gidiyomuş hissi yaratıyor.1.6 tdi 5 bin devire kadar kesintisiz hıZlandığından performansı çok daha iyi.dsg ye gelince sürekli 2. Viteste kalkması bu şanzımanın uzun ömürlü olamayacağının göstergesi.ben ya s modda ya da manuel kullanıyorum.

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Düz vites sedan rapid almayı düşünüyorum ama sizin başlığı okuyunca vazgeçiyorum, sonrasında tekrar sınıfındaki araçları gözden geçirince şansızlıktır diye düşünüp tekrar rapide yöneliyorum, bakalım yıl sonuna kadar sonuç ne olacak, başlığınızı takip ediyorum.

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sipartacus;569995
Düz vites sedan rapid almayı düşünüyorum ama sizin başlığı okuyunca vazgeçiyorum, sonrasında tekrar sınıfındaki araçları gözden geçirince şansızlıktır diye düşünüp tekrar rapide yöneliyorum, bakalım yıl sonuna kadar sonuç ne olacak, başlığınızı takip ediyorum.

Ben çok km yapıyorum,genel anlamda memnundum ancak itiraf etmeliyim benim gibi günlük 300 km civarı yol yapan biri için renault ya da fiat tercih etmeliydim diye bazen düşünüyorum.çünkü direksiyon kutusu için ya da herhangi bir parça için bu kadar beklenmez.rapid kötü bir tercih değil arada çok ince bir çizgi var,bazı sürüş dinamikleri rakiplerin çok üstünde,uzun süre 301 allure kullandım,90 km den sonra arabada telefonla konuşulmuyodu gürültüden.bence 65-70 civarı rapid almaktansa bu fiyata 2. El temiz bir üst sınıf araç alınabilir diye düşünüyorum,ya da son yaşadığım servis maceram ki halen devam ediyor bu kararı almamda etkili olmuştır

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: koraycan35;570060
Ben çok km yapıyorum,genel anlamda memnundum ancak itiraf etmeliyim benim gibi günlük 300 km civarı yol yapan biri için renault ya da fiat tercih etmeliydim diye bazen düşünüyorum.çünkü direksiyon kutusu için ya da herhangi bir parça için bu kadar beklenmez.rapid kötü bir tercih değil arada çok ince bir çizgi var,bazı sürüş dinamikleri rakiplerin çok üstünde,uzun süre 301 allure kullandım,90 km den sonra arabada telefonla konuşulmuyodu gürültüden.bence 65-70 civarı rapid almaktansa bu fiyata 2. El temiz bir üst sınıf araç alınabilir diye düşünüyorum,ya da son yaşadığım servis maceram ki halen devam ediyor bu kararı almamda etkili olmuştır

Koray bey, aracınız kaç model ve şu anda kaç binde? Bulunduğum ilde klasik markalar hariç, başka marka yok ama yıllardır süregelen ama bir türlü kısmet olmayan Skoda sevdam var. Aslında Octi hatta Superb olsa çok daha güzel olur ama bütçe yetmiyor. Alsam alsam rapid style alırım, yakın fiyata Octi ambition var ama o da çok boş, bundan dolayı Rapid düşünüyorum.

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım 2015 1.6 tdi elegance rapid.76000 km de.eğer duygusal olarak sizi çekiyosa hiç düşünmeyin.iç dizaynı renk uyumu sürüş zevkine diyecek birşey yok.heleki bagaj ve arka diz mesafesi bence efsane.yıllık 100 bin civarı yol yapıyorum

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yılda 15bin km yapıyorum, sizin şu andaki km ulaşmam 5yılı bulur :) Yıl sonuna doğru imkanlar el verirse almayı düşünüyorum, siz o zamana kadar sanırım 100bin çoktan devirmiş olursunuz, bakalım başka birşeyler çıkacakmı.

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün octavia tdi dsg verdiler ikame araç.spaceback i geri aldılar.aracım yaklaşık bi 10 gün daha yok

Çevrimdışı aleash34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: koraycan35;570331
Bugün octavia tdi dsg verdiler ikame araç.spaceback i geri aldılar.aracım yaklaşık bi 10 gün daha yok

Direksiyonda tam olarak yaşadığınız sıkıntı nedir? Ben de bir kaç kez sıkıntı yaşadım, servisten randevu aldım ancak haftaya götüreceğim.

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aleash34;570374
Direksiyonda tam olarak yaşadığınız sıkıntı nedir? Ben de bir kaç kez sıkıntı yaşadım, servisten randevu aldım ancak haftaya götüreceğim.
Direksiyonu sağa sola manevra yapar gibi çevirirken tıkırtı yapıyodu sanki boşluk var gibi.birde depo kapağım açılmıyordu

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu octavia alanları tebrik ediyorum.5 gündür geçici aracım gerçekten çok iyi araçmış

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: koraycan35;570673
Bu octavia alanları tebrik ediyorum.5 gündür geçici aracım gerçekten çok iyi araçmış

O zaman hemen sorumu sorayım, rapid style mı octavia ambition mi?