škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

sipariş octavia'da hangi donanımları tavsiye edersiniz?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yukselem

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
valla görüntü olarak bakarsanız çukuru mukuru kafaya takmazsanız aslında.Ama işin bir de maddi boyutu var. Kış lastik fiyatları 2 katı nerdeyse.4 tane 1600 ye geliyor.

Çevrimdışı orkodem

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba;

Bende özel sipariş verdim.

- İçi Siyah yarı deri döşeme,
- Anahtarsız çalıştırma,
- Elektrikli hafızalı sürücü koltuğu,
- Sunroof (Ama bunun için pişmanım çünkü bozuk yollarda ses yapıyor.)
- Ön park sensörü,
- Karartılmış arka camlar
- 17 '' Teron Jant ( Kışlıklar için 15'' aldım onları kullanıyorum.)

Keşke dediğim Canton ses sisteminide alsaydım iyi olurdu.
« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2015, 11:01:00 Gönderen: orkodem »

Çevrimdışı yukselem

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaslar elektrikli koltuktan memnun musunuz peki? Gercekten parasına değen bir donanım mı?Fonsiyonel olarak kullanışlı mı?

Çevrimdışı orkodem

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracı iki kişi kullanıyorsanız mesela ben ve eşim kullanıyor. 3 adet hafızası var. 1 eşimin 2 benim 3 eşimi beklerken benim. şeklinde ayarladım ben. Koltuk ayarını anahtara kayıt edebiliyorsunuz mesela hangi anahtar kapıyı açarsa koltuk onun ayarladığı konumda ayarlanıyor. yolda giderken koltuk ayarı yapmak çok kolay, şöyle bir avantajı geri vitese aldığınızda sağ ayna aşağı iniyor. Bu özelliği Vag-com ile aktif hale getirenlerde var ama hafızalı koltuk aldığınızda açık geliyor. Tabi aracın kalite algısını da oldukça yükselttiğini düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2015, 11:25:26 Gönderen: orkodem »

Çevrimdışı versamax

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim alırken eklediğim opsiyonlar:

Bluetooth; 2013 modellerde yoktu. Ön park sensörü,
Anahtarsız giriş, çalistirma
Hafızalı koltuklar.
İsıtmalı koltukları da düşündüm ama fiyat çok arttığı için vazgeçtim.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teron jant benim çok hoşuma gitmiyor. Aracı alırken keşke bu jant gelmese dedim ve şansıma gelmedi. Benim araca denom jantlar geldi ve benim daha çok hoşuma gidiyor.
Ama kesinlikle olması gereken özellik ön park sensörü. Ben Amasya'dan gidip tekirdağ'da taktırdım sensörü. 220 volt gerekli mi ben daha önce hiç kullanmadım. Ama siyah iç yarı deri döşeme ve elektrikli ayna olmazsa olmazlarımdır.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yari deri siyah doseme gzl ancak bej dosemenin verdigi ferahlik hissi de bambaska

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ufak çocuk olunca bej döşeme mahvoluyor tecrübeye sabittir:)
Araç konusunda takıntılı birisi olarak bej döşeme çocuksuz ya da büyük çocukları olan aileler için derim ben...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de küçük çocuk var:)

Bebeklik dönemini arka koltuğa beyaz bir örtü yayarak geçirdim. Bebeklikten çıkışta ise inanın daha az sorun oluyor. Hatta arka koltuğu eşim ve ben daha çok kirletiyoruz.

Lekeler zaten LOC veya benzeri ürünlerle silince çıkıyor. Çok dert etmemek lazım bence.

Ama tabii herkesin kendi düşüncesi ve zevki

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;526221
Bende de küçük çocuk var:)

Bebeklik dönemini arka koltuğa beyaz bir örtü yayarak geçirdim. Bebeklikten çıkışta ise inanın daha az sorun oluyor. Hatta arka koltuğu eşim ve ben daha çok kirletiyoruz.

Lekeler zaten LOC veya benzeri ürünlerle silince çıkıyor. Çok dert etmemek lazım bence.

Ama tabii herkesin kendi düşüncesi ve zevki

Kesinlikle bende ya kendim temizliyorum veya detaylı temizliğe vereceğim bakalım bekliyorum...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Detaylı temizlikten önce kendiniz deneyin derim. Kendinizin çıkarabileceği lekeler için temizliğe o kadar para vermeyin :) Çoğunlukla lekeler çıkıyor çünkü. Baktınız olmadı geri dönülmez durumda o zaman detaylı temizliğe verirsiniz.

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
17 jant elzem diyorum. 16 jantlısına da biniyorum konfor anlamında fark hissetmiyorum kaldıki yanak yüksekliği 1 cm civarında fark ediyor; jantın tipini belirlemekte de özgürsünüz.

Elektrikli-hafızalı koltuk da eşimle beraber kullanıyorum gerçekten rahatlık oluyor; kendi anahtarınızla açtığınızda -aynalar dahil- en son hangi ayarda bırakmışsanız o ayara geliyor(kaydetmemiş olsanız bile). Bir de hassas bel ve baldır ayarı var ki uzun yolda özellikle çok işe yarıyor.

Sunroof yerine cam tavan olsaydı belki düşünürdüm ama bence gereksiz, şikayet de çok oluyor, epey de fark ödüyorsunuz.

Koltuk ısıtmasının soğutması da olsaydı düşünürdüm.

Bir de, fiyatını sormamıştım ama, F1 vites koydurmadığım için pişmanım tek.

Benim bej-maun kaplama gayet güzel durduğunu düşünüyorum, ama hem bu hem de diğerleri elbette tercih meselesi,

hayırlı olsun..

Çevrimdışı yukselem

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar herkese yorumları için çok teşekkür ederim.
Bej koltuk kullandım.3 sene corollamda başıma bela oldu bu bej renk.Öyle hızlı kirlenirdi ki acaip lekeler oluşurdu ki anlayamazdım.Benim oğlanın yanında arabaya binen çocuklar mahvederlerdi 2 dakkada.Her sene detaylı iç temizlik yaptırdım.Tertemiz olurdu ama o kimyasal koku 2 hafta çıkmazdı araçtan.Bej renk için değil 3 ay, 6 ay bile beklerim abi.
Neyse.Sonuc olarak kararımı verdim. Yarın siparişi veriyorum kısmetse.
1-Ön park paketi
2-Karartılmış arka camlar.

Hafızalı koltugu çok istedim.Siparişi vericem derken fiyatının 1750 liradan 2250 liraya çıktıgını öğrendim.Sinirlendim. Bu fiyata koltuk takımı alırım evime :) Değmez.
17 cant işi hem konfordan ödün verdirecek hem de ekstra 1000 lira kış lastiği parası verdirecek bana.16 ve 17 kışlıkların arasındaki fiyat farkı çok fazla.Görüntüye bu kadar fark vermeyeceğim.
Sunroof mantıklı geliyor ama o da ilerde sinir bozucu sesler çıkartıp bozulursa diye vazgeçtim.
Hayırlısı..

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Karartılmış arka camlar bende var ama pek memnun değil arkada oturanlar. Görüntü olarak güzel ama fazla kesmiyormuş sanki ışığı. Kaliteli bir film ne kadar keser onuda bilmiyorum çünkü hiç cam filmli araç kullanamadım.

Çevrimdışı winstoncash

• 1.4 TSI 150hp
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;526347
Karartılmış arka camlar bende var ama pek memnun değil arkada oturanlar. Görüntü olarak güzel ama fazla kesmiyormuş sanki ışığı. Kaliteli bir film ne kadar keser onuda bilmiyorum çünkü hiç cam filmli araç kullanamadım.

Ben arka camlara ziebart'ın en koyu olandan bi derece açığını yaptırdım, inanılmaz fark ediyor. ön camlara da arkadan bi derece açık yaptırdım, o bile hiç olmamasından çok daha iyi. hem uv ışınları da kestiği için klima performansını da olumlu etkiliyor. ön cam için de şeffaf olup uv ışınları kesen bi cam filmi varmış sanırım, ondan yaptırmayı düşünüyorum. çünkü aracı en fazla ısıtan ön camdan gelen güneş.