škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Pandizot' un takıldığğı pim tamiri

hiko · 22 · 6881

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, resim çekmek aklıma gelmedi, ama bugün çekebilirsem yarın paylaşırım. 2009 model Roomster pandizot' un taklıdığı plasitik pim uzun yoldan zorlanmadan dolayı yarıya kadar kırılmış esnek bir malzeme olduğu için japon yaapıştırıcı tabir edilen yapıştırıcı ile denedim olmadı. Aslında malzenmeyi ısıtarak, deneme lazım ama ... ben sizlerden gelecek önerileri de dikakte almak istedim. Bu konuda tecrübesi veya bilgisi olan var mı?

sabah sabah acale ile çektiğim resim..
edit. resim ilavesi..
« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2015, 09:43:06 Gönderen: hiko »
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Genelde o pimler tamir olmuyor yenisi ile değişiyor. Aslında kolay kolay da kırılmazlar ama....
Ancak yine de görsel paylaşırsanız, tam olarak hangi parçadan bahsediyorsunuz anlamış oluruz.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benimkide kırık yıllardan beri.Epeyi yapıştırıcı denedim olmadı.Hala kırık duruyor.Bulamadım bi yolunu.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
teşekkürler..

pandizot tırnağa takılı idi, tırnağa daha fazla zarar vermemek için sökmeden resim çektim. Umarım anlşılabilir..
edit; ilave bilgi
« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2015, 10:02:50 Gönderen: hiko »

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;526147
Fotograf koyarsaniz daha rahat yardimci oluruz

Alıntı yapılan: Levcho;526133
Genelde o pimler tamir olmuyor yenisi ile değişiyor. Aslında kolay kolay da kırılmazlar ama....
Ancak yine de görsel paylaşırsanız, tam olarak hangi parçadan bahsediyorsunuz anlamış oluruz.

teşekkürler ...

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O plastigin arkasina el giriyorsa eger,

o pimi komple cikarip alti duz ve geniş ve ortasinda pim gibi bir plastik bulup oraya yapistirilabilir.  Yapi marketleri dolasinca mobilya pimleri kisminda bu ise yarar bir pim bulunabilir.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Maceraya hic gerek yok. Yapi marketlerdeki kompozit plastik yapistirma zimbirtilariyla yapistirilabilir ya da japon yapistiricisi + sigara külü formuluyle guzelce saglamlayin gecin ;)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;527876
Maceraya hic gerek yok. Yapi marketlerdeki kompozit plastik yapistirma zimbirtilariyla yapistirilabilir ya da japon yapistiricisi + sigara külü formuluyle guzelce saglamlayin gecin ;)

İşe yaramıyor reis, tutmuyor:) Benim arabada dediğin her şeyi denedim tutmadı inatla.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;527889
İşe yaramıyor reis, tutmuyor:) Benim arabada dediğin her şeyi denedim tutmadı inatla.

Yavrum plastik kaynagi yapalim o zaman? Imalat muhendisiyim cok canim sikilirsa kalibini yapar yenisini basarim komple :)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;527890
Yavrum plastik kaynagi yapalim o zaman? Imalat muhendisiyim cok canim sikilirsa kalibini yapar yenisini basarim komple :)

Reis on fire [emoji41]

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayatta caresi olmayan tek sey olum. Geri kalan hersey icin dds performans :)

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, sigara külü + karbonat (sodyum bikarbonat) +japon yapıştırıcı tabir edilen hızlı yapıştırıcı ile deneme sonucu yapıştırma işi başaralı , ancak yüke bindiği zaman fiyasko...

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hikmet abi, hangi yapıştırıcıyı sürersen sür, o plastiğin temas ettiği plastik yüzey az olduğu için hiçbir şekilde taşımaz.

O plastiğin içi boşsa içten destekleyen bir şey koyup , o şeyi de arkadan sabitlemen lazım.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;529485
Hikmet abi, hangi yapıştırıcıyı sürersen sür, o plastiğin temas ettiği plastik yüzey az olduğu için hiçbir şekilde taşımaz.

O plastiğin içi boşsa içten destekleyen bir şey koyup , o şeyi de arkadan sabitlemen lazım.

Çok büyük bir komlpe parça olduğu için içeriden müdahele etmek benim için mümkün değil, yarısı sağlam olduğu için, kopmuş olan kısmını elimde doğalgaz borularının dışını kaplayan sarı bant var onunla bantalaycağım. Bakalım ne olacak.