škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arkadaşlar acil yardım

trio · 14 · 4017

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı yeni yeni tanıyorum yağ çubuğundan baktım araçta yağ var bu ibare nedir yardımcı olabilirmisiniz

http://i.hizliresim.com/1kr1AG.jpg

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
- Yeterli yağ var mı?
- Yağ filtresi tıkalı ise yeterli basınç oluşmadığı için bu lambayı yakabilir.
- Yağ pompasında sıkıntı olup basınç düşüklüğü oluştuğu için o lambayı yakabilir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
lamba kontak açık olduğu için yanıyor arkadaşın göstermek istediği yol bilgisayarındaki oil ikazı. o ikaz rutin bakım zamanı geldiğini gösterir. bakım yaptıysanız dikkate almayın. oradaki ibreyi sağa yada sola çevirip kontak açınca sönmesi lazım.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı maviselx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Anahtarla birlikte çıkan oil yada ınps yazısı aracın bakımının geldigini bildirmek için çıkar.
Bakım yapılırken sıfırlanmadıgından çıkabiliyor. Yağ eksik olsa veya başka sıkıntı olsa kırmızı renkte yag lambası yanar.
Anahtar ile oil/ınsp yazısını sıfırlamak resetlemek için araç motor kapalı iken km sıfırlama çubuguna basılı tutun basılı halde kontagı açın sonra sağa dogru çevirin yazı  kaybolacaktır.
https://www.youtube.com/watch?v=oSgo0Yqs2N8

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: maviselx;526308
Anahtarla birlikte çıkan oil yada ınps yazısı aracın bakımının geldigini bildirmek için çıkar.
Bakım yapılırken sıfırlanmadıgından çıkabiliyor. Yağ eksik olsa veya başka sıkıntı olsa kırmızı renkte yag lambası yanar.
Anahtar ile oil/ınsp yazısını sıfırlamak resetlemek için araç motor kapalı iken km sıfırlama çubuguna basılı tutun basılı halde kontagı açın sonra sağa dogru çevirin yazı  kaybolacaktır.
https://www.youtube.com/watch?v=oSgo0Yqs2N8

Yardımınız için çok teşekkür ederim aracı yeni yeni tanıyorum arada panik durumlar olabiliyor dediğinizi yaptım bilgi temizlendi ekrandan :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: biHEmta;526303
lamba kontak açık olduğu için yanıyor arkadaşın göstermek istediği yol bilgisayarındaki oil ikazı. o ikaz rutin bakım zamanı geldiğini gösterir. bakım yaptıysanız dikkate almayın. oradaki ibreyi sağa yada sola çevirip kontak açınca sönmesi lazım.
Rutin bakımda sadece anahtar işareti çıkması gerekmiyor mu?:blm::hmm:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı blackemre

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bakımı yaptıralı 1 ay oldu .Dün itibariyle anahtar ve insp uyarısı geldi.Uzun basıp sıfırladım.Bakıma 1 hafta kala oil uyarısı yanmıştı ama yağ seviyesi çok düşmüştü.Bence en önemli uyarılardan birisi oil uyarısı.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yağ çubuğum maximum seviyede 89000 km de yağ, yağ filitresi değiştirmiştim daha yağ değişimime 2100 km var 10.000 km yapmadım henüz 99000 km de değişecek. Bu bakım zamanı geldi uyarısını km ye göremi yapıyor şuan aracım 96900 de mesela 95 binde bakım vardı da bakım km si 2000 geçince yada 100.000 km de bakım var da 3000 km kala unutma mı diyor belkide bir önceki uyarı silme işlemi sonrası belli bir km sayıp yine uyarı veriyor yağ eksik olsa yağ eksik ikaz lambası yanmaz mı araçta, arkadaşım Gaziantep Skoda servisine yazılım için eğitime gitmişti Parlar Otomotivi aradım sağolsunlar telefonda bilgi verdiler aracın bakım zamanı gelmiş servis öyle dedi.
« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2015, 22:37:50 Gönderen: trio »

Çevrimdışı maviselx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;526315
Yardımınız için çok teşekkür ederim aracı yeni yeni tanıyorum arada panik durumlar olabiliyor dediğinizi yaptım bilgi temizlendi ekrandan :)

Rica ederim korkulacak kafaya takacak hiç bir şey yok ınsp ve oil uyarıları sadece bakım zamanını belirten uyarılardır.
Yağıda fazla doldurmayın orta seviyeyi geçmeyin yağ devir daimi zorlaşır bazı arkadaşlar oil yazısını yag eksilttigine yormuşlar öyle bişey olsa yag lambası yanar.
« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2015, 22:51:55 Gönderen: maviselx »

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: maviselx;526345
Rica ederim korkulacak kafaya takacak hiç bir şey yok ınsp ve oil uyarıları sadece bakım zamanını belirten uyarılardır.
Yağıda fazla doldurmayın orta seviyeyi geçmeyin yağ devir daimi zorlaşır bazı arkadaşlar oil yazısını yag eksilttigine yormuşlar öyle bişey olsa yag lambası yanar.

Yağ çubuğunundaki tırtıtlı bölümünün üstünden fazla olmamalı diyor kullanım klavuzunda pdf olarak indirmiştim o konuya dikkat ediyorum sağolun.

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 motora 3.25 litre yağ konuluyor. yağ değişiminde 4lt+ bor power koymuştu kontrol ettiğimde normalin 1 buçuk 2 santim yukarısındaydı. büyük bir enjektörle fazlasını çekmek zorunda kaldım.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: biHEmta;526363
1.4 motora 3.25 litre yağ konuluyor. yağ değişiminde 4lt+ bor power koymuştu kontrol ettiğimde normalin 1 buçuk 2 santim yukarısındaydı. büyük bir enjektörle fazlasını çekmek zorunda kaldım.

1.4 16v special aracım 101 hp kullanma klavuzunda 3.8 lt yazıyor