škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bakım ve İyi Niyet Garantisi

Zuzu · 8 · 3105

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Zuzu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese Merhaba,
2011 Octavia 1.4 araç sahibiyim. Aracımın 4. yıl periyodik bakım zamanı geldi. Yüce Oto'dan bakım için fiyat aldım ve 730₺'lik bir ödeme çıkardılar. Bakım'da değişecek olanlar: Yağ, filtreler ve buji'leri. Bana bu fiyat çok fazla geldi. Dışarıda çok daha uygun fiyata aracımın bakımını yaptırabilirim. Ama burada bir sıkıntı var; o da aracım DSG şanzumanlı olması, ve daha önce 3 kez arıza yaptı. Kavrama ve mekatronik değişimleri yapıldı. Bakımlarını sürekli servis'te yaptırdığım için her defasında iyi niyet garantisi'nden yararlandım. Şimdi, bu sefer bakımı dışarıda yaptırsam, olası bir DSG problemi'nde servis'te sorun yaşar mıyım? Benden tüm parça bedelini isterler mi? Bakımı dışarıda yaptırıp risk almaya değer mi? Birde, 1.4 benzinli araçlar için kaç numara yağ kullanılıyor?Bilen bir arkadaş cevaplarsa memnun olurum.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
730TL' lik ödeme, dışarıda ne kadara düşecek? Eğer 500TL gibi bir seviyeye gelecekse, sizin yerinizde olsam risk almazdım.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Zuzu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Zuzu;527296
Dışarıda 200-300₺'ye çıkıyor.
Ben yine de riske girmezdim ama tabii ki nihayetinde sizin bileceğiniz bir iş.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
belirli bir yaştan sonra iyi niyet garantisini de işletmiyorlar diye biliyıorum. yani en fazla 1 sene daha iyi niyet garantisini kullanabilirsiniz bir sorun yaşarsanız.

60bin bakımına giriyorsunuz sanırım. tavsiyem son kez serviste bakımı yaptırmanız.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fiyat çok fazla, 4. yıl olduğu için v kayışı vb. değişim de yapılıyor olabilir. Yağı kendinizin götürebileceğiniz bir yetkili servis bulmaya çalışın bence.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yetkili servisten şaşma kardeşim boşuna denmemiş "ucuz etin yahnisi olmaz" diye servise vereceğin 500 tl fazla ücretin Türkiyenin neresinde olursan ol sana geri döneceğini unutma; ben daha evvel sahibi olduğum Jetta aracıma 8 yıl bindim ve 8 yılında da her işimi serviste yaptırdım ve iyi niyet garantisinden her daim yararlandım ve yarar gördüm.Batman da serviste değiştirdiğim baskı balatayı İstanbul'da 2 ay sonra kavurttuğum da tek kuruş ödemeden serviste değiştirdim bunu dışarda yaptırmış olsa idim sonuç ne olurdu dersin?
Şuan 2 Octavia araca sahibim araçlar çürüyecek yaşta olsalar dahi fazla para verir yinede dışarda bedava ya el sürdürtmem.

Çevrimdışı Zuzu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yetkili servis'te ön balatalar dahil 1007 tl.ye bakımı yaptırıp, rahatladım. :)