škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Cok acil yardim lütfen

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gargili

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar meraba aranıza yeni katıldım. bir yıldı 2004 special fabia kulanyorum. (lpg) bir yıldır bir çok masraf yaptım aracıma arza çıkardı. ama bu son sıkıntıyı bir türlü çözemiyoruz. Şöyle bir problemim var. arabam kalkışlarda anlık yakıt göstergesi 100/99,9 a kadar çıkıyor. ve yolda giderken ayağımı gazdan cekince araç silkeleme yapıyor . tekrar gaza basınca yine aynı silkeleme yapıyor. 2 hafta önce cok sık sönme devir saaatinde dalgalnma oluyordu. bilgisayarda gaz kelebek arızası verdi onu değiştirk halloldu ama bu bir türlü hallolmadı. kalkıştaki yakıt tüketiminide bakarsak acaba beyin gazı fazla mı veriyorda bu silkelme oluyor. he birde yine iki hafta önce bujilere baktırdım.2,ve2, gözdeki bujiler yanmıştı. lütfen yardım edin bana

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
LPG işinden çok anlamam ancak aynı şeyleri benzinde de yapıp yapmadığını kontrol ettiniz mi?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı gargili

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
evet kontrol ettim aynı durm benzindede var. sizin arabalar kalkışlarda anlık tüketim ne gösteriyor

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ani kalkış esnasında 99 göstermesi normaldir.benim arabada da oluyor. zaten arabanın en fazla yakıt tüketimi dur kalklarda olur. yalnız lpg işin içine girdiği için öyle bir rakam gösteriyor. normalde benzinde 25-50 civarı oluyor bu rakam. silkeleme işi bu göstergeyle alakalı değil. başka bir sıkıntı var.

Çevrimdışı gargili

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ya daha önce ordaki rakama hiç dikkat etmemiştim onu babam farketti. acaba beyin yakıtı fazla verip onu yakamama ve ondan silkeleme yapma durumu olabilr mi diye bişey geldi aklımıza

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
egr valfine bi baktırmanızı tavsiye ederim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Kalkışta normal, tüm Skoda araçlarımda görmüşümdür o rakamı  :)

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı gargili

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
egr valfinin görevi nedir. boğaz kelebeğini 450 liraya değiştirdim :( sönme ve rolantide dalgalanma bitti ama silkleme hala devam ediyor

Çevrimdışı gargili

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben o rakalmarı ilk kez gördüm yada daha önce hiç dikkatimi çekmemişti galiba

Çevrimdışı fabia vrs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Oncelikle geçmiş olsun bende de 2004 special var bundan 1 yıl önce bendede aynı sorun vardi lpg kiti nedir.lpg yi siz mi baglattiniz silkeleme sorunu  ve rorantide çalışırken alma verme olayını boğaz kelebeginden yapar fakat değiştirdim diyosunuz geriye egr valfi kaliyor aracın lpg kiti obd li mi ayrıca bazen boğaz kelbeginin hava alma ihtimalide  olabilir bunu anlamak için araç rorantide çalışırken üst plastik kapağı söküp boğaz kelbeginin üstüne eliniz ile kapatın araç stop edecektir eğer etmiyorsa kelebeginden altındaki oring lastiği kauçuk gres sürüp montaj yapın yol bilgisayarında rakam anormal çünkü benim aracıMDA 22.4 ile 25 arasında oynuyor muhtemelen silkelemeden dolayi yada hava aldığı için gosteriyor o değerleri ortalama yakıt tüketim ne gösteriyor lpg de peki 8.8 yada 8.2 lerde göstermesi gerekir sakin kullanımda.bir neden daha olabilir lpg nin nozilleri nereden bağlı araca emme manifest üzerinden mi yoksa enjektör kutuklerinin dibinde mi nozilleri lpg nalet bişey montajı beceremezlerse dünya para harcıyoruz ben yaşadım obd li kit varsa sadece obd nin kablosunu iptal etmeniz yeterli olucaktir çünkü obd havadaki oksijen iklim soğukluk ve sıcaklık oranlarına aracın beynine haberleşme kurup otomatik ayar yapmakta bu rada benim kit atiker gold obdli kiti bu egr vali değiştirirseniz contalarini aynı yerine gelecek şekilde takın 1 hafta önce bbz emme manifest basınç arazas diye konu açmıştim ve sorun cozuldu okursanız görebilirsiniz muhtemel egr dir sakın  lpgcilere kanıya oksijen sensörü  değiştirmeye kalmayın bu arada önce olcturun sıkıntı varsa zaten değiştir der usta ölçüm değeride +2 den başlar ve değişken olarak değişir

Çevrimdışı fabia vrs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Birde builder yanmış diyosunuz bobinler mi bujiler mi bobinler üzerine bakın eğer kabarma varsa bobinler değişecek onuda belirtiyim dedim.

Çevrimdışı gargili

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. ben aracın teknik kısmından pek anlayan biri değilim ama bildiklerimi soyleyim. araçta zavoli kıt var. obd var yok.bilmiyorum. bu ortalama tüketim de eskiden dediğin rakamlrdaydi ama su an ortalama 5.5 e kadar düştüğü oluyor

bnm burdaki usta bobin de arıza olsa bilgisayar a baglandgnda gösterdi dedi. LPG ustam da LPG sistemin de bir sıkıntı yok dedi

bundan sonra egr valfine bir baktirayim öyleyse

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bobin arızalı olsa motor arıza ışığı aralıklı yanıp söner ve araba çekişten düşer sarsıntılı çalışır.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gargili;527367
egr valfinin görevi nedir. boğaz kelebeğini 450 liraya değiştirdim :( sönme ve rolantide dalgalanma bitti ama silkleme hala devam ediyor
Bana kalırsa ateşleme sisteminde bir sıkıntı var.
Alıntı yapılan: lrfan;527356
Kalkışta normal, tüm Skoda araçlarımda görmüşümdür o rakamı  :)
Bâki fotoğrafını bile çekmişti 99,9lt/100km yazarken.:wnk:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!