škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

18 Ağustos'ta %18 zam

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: Uğur Akar;529613
Defterini kitabını sallayıp "okuyom ben ya" diye bağırsan mı acaba ya la!:kiki:

Onun da kılıfını uydurmuşlar abi, 4 yıllık diploman varsa 2. üniversiteyi okumanı tınlamıyolar hiç bi şekilde. Anca yüksek lisans yada yurt dışı yapıcan. Devlette yükseklisans yapacak ales ile yds falan bende yok, özelde yükseklisans yapacak para da yok, öyle yokoğluyok olana da askerlik müstehak oluyor artık :D
Hem askerlik olmayınca müstakbel kayınpeder 'kız vermem' diyor, sıkıysa gitme :P

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;529618
Onun da kılıfını uydurmuşlar abi, 4 yıllık diploman varsa 2. üniversiteyi okumanı tınlamıyolar hiç bi şekilde. Anca yüksek lisans yada yurt dışı yapıcan. Devlette yükseklisans yapacak ales ile yds falan bende yok, özelde yükseklisans yapacak para da yok, öyle yokoğluyok olana da askerlik müstehak oluyor artık :D
Allah yar ve yardımcın olsun Furkanım o zaman.
Hem askerlik olmayınca müstakbel kayınpeder 'kız vermem' diyor, sıkıysa gitme :P
Askerliğini komando olarak yapmış nice insanlar var ki ailelerine kötü davranıyorlar. Böyle ezber şartlarla uğraşacaklarına insanları tanımaya çalışsalar ya. Sanki askerlik yapan dünyanın en iyi insanı olunuyor. Neyse ya! Özelini ihlâl etmeyeyim akşam akşam. Zor da bir şey değil senin için kanımca. Yapı yapıverirsin, teskereyi de hediye edersin.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;529622
Allah yar ve yardımcın olsun Furkanım o zaman.

Askerliğini komando olarak yapmış nice insanlar var ki ailelerine kötü davranıyorlar. Böyle ezber şartlarla uğraşacaklarına insanları tanımaya çalışsalar ya. Sanki askerlik yapan dünyanın en iyi insanı olunuyor. Neyse ya! Özelini ihlâl etmeyeyim akşam akşam. Zor da bir şey değil senin için kanımca. Yapı yapıverirsin, teskereyi de hediye edersin.

Allah razı olsun abi, Rabbim güzel olanı hakkımıza hayırlı eyler inşallah. Teskereye güzel bi kurdela yapıp vericem isteyen kişiye :)

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;529601
Piyasa sıkıntıya giriyor iyice. Tl ile çalışanlar alım gücünde iyice sıkıntıya düştü. Döviz ile çalışan bizim gibi firmalar da satış yapamadığı için sıcak para döndüremez oldu. Ortam git gide kısırlaşıyor.

Bu piyasa ortamında yapılacak en iyi şey; askere gidip bir süreliğine de olsa sırtı devlete dayamak sanırım. Kasım ayında ben bi gidip geleyim :)

Kasımda askerlik başkadır :P

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre0884;529628
Kasımda askerlik başkadır :P

Gidip tatmak lazım o zaman mevsimi gelmişken :)

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Yasa değişti diye biliyorum 29 yaşına kadar istediğin kadar oku askerden muaf oluyorsun yani tecili uzattırabilirsiniz.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;529649
Yasa değişti diye biliyorum 29 yaşına kadar istediğin kadar oku askerden muaf oluyorsun yani tecili uzattırabilirsiniz.

O durum ilk üniversite için geçerli, ilk üniversiteyi 29 yaşına kadar süründürerek askerliği uzatabiliyorsunuz ama elde diploma varsa 2. bir üniversitede okumayı tecile saymıyorlar

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;529664
O durum ilk üniversite için geçerli, ilk üniversiteyi 29 yaşına kadar süründürerek askerliği uzatabiliyorsunuz ama elde diploma varsa 2. bir üniversitede okumayı tecile saymıyorlar

Lisans için geçerli değil mi içime kurt duşurdünüz. Ben şimdi 2 yıl okudum. Üzerine açık öğretime kayıt yaptırdım. Onun belgesiyle tecilimi yaptım. Ama şuan endüstrü mühendisliği okuyorum. Daha lisans mezunu oladım ama ilerde sen bir kere tecil ettirmişsin derler mi? 2017 de bitiyor bu sefer burdaki öğrenci belgemle 2019 a kadar tecil ettirmem gerekecek.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;529676
Lisans için geçerli değil mi içime kurt duşurdünüz. Ben şimdi 2 yıl okudum. Üzerine açık öğretime kayıt yaptırdım. Onun belgesiyle tecilimi yaptım. Ama şuan endüstrü mühendisliği okuyorum. Daha lisans mezunu oladım ama ilerde sen bir kere tecil ettirmişsin derler mi? 2017 de bitiyor bu sefer burdaki öğrenci belgemle 2019 a kadar tecil ettirmem gerekecek.

Şu an elinizde 4 yıllık bir diploma yoksa ama 4 yıllık bir lisans programında okuyorsanız sıkıntı yok, otomatik tecil oluyor zaten 29 yaşına kadar. Ama 29'a girince hala mezun durumunda olmazsanız okuyor olmanıza bakmaksızın askere çağırıyorlar uzun dönem olarak

Çevrimdışı winstoncash

• 1.4 TSI 150hp
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: winstoncash;529689
%18 zam konusu ne ara askerliğe döndü yaw :D

Bu yazıyla askerlik süresine de zam gelebilir :)

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mühendis06;529817
Bu yazıyla askerlik süresine de zam gelebilir :)

Aman Allah muhafaza :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: winstoncash;529689
%18 zam konusu ne ara askerliğe döndü yaw :D
Demek bedelli yakınsa... :kiki:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
az önce skoda bayiindeydim , rapid style 1.4 tdi , dsg metalik , fiyat:70.200 TL cam tavan falan yok..
internette aynı model fiyatı 67.400 + 900 metalik farkı.

acaba web fiyatları güncel değil mi ?

bu arada rapidlerde fiyat yoktu...

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Vw sitesinde golfe baktım 500 lira zam gelmiş Yarından geçerli. Skoda içinde yarın Web de yayınlanır sanırım