škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni super b ilk kullanim izlenimi

aytunca · 250 · 69846

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
@Bilal:

Start stop aslında yakıt ekonomisi değil çevre koşulları düşünülerek yapılmış bir sistem. Yakıta katkısı ikincil amacı diyelim. Dur-kalk süresinin kısa olduğu durumlarda hem yakıtı hem de çalıştırma sistemini olumsuz etkileyebilir.

ACT ise çok gzl düşünülmüş ama şehir içi tüketime katkı yapması zor. Hele ki kalabalık bir trafik varsa. ACT gaza çok az bastığınız veya uzun süre sabit hızda gittiğiniz zaman aktif oluyor. Bu durumda ACT tasarrufunu daha çok uzun yolda sergiliyor.

@Gürkan

O zaman 140 bin seviyelerine de Audi A4, BMW 3 var :) Üstüne şu kadar koy şunu al muhabbeti bitmez :) Ayrıca tıpkı Octavia gibi Superb-3 ün de F/P oranı çok yüksek. Neredeyse Passat Comfort fiyatına Superb Prestige alıyorsunuz ki sunduğu donanımlar çok başarılı.

Bunun yanında perf tespiti çok doğru. 150hp motor o kasaya spor perf vermez. Sadece yeteri perf verir. Bir de VW 'in TSI ACT si çok yumuşak karakterli bir motor olduğundan perf ını kullanıcıya da çok hissettirmiyor.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?p=533212#post533212

linkteki başlıkta bu konuları uzun uzun değerlendirmiştim.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: egeyildirim;533364
carviser' ın da testini izledim bugun bu testi de izledim. kesinlikle eren bey yanlı bir test yapmış. daha ilk koltuğa oturduğunda bile surat 5 karış. arabayı yermek için herşeyi yapmış. hiçbir özelliğinden bahsetmemiş. sunrooftan gelen trim sesini bilemem belki hatalı üretimdir haklıdır ama her dakika durup durup performanslı kullanımda bana golf hissini vermedi vermeliydi gibi saçmaca anlamsız bir eleştiriyi yapmış durmuş. sanki vw den hususi para almış superb' i kötüle passatı öv diye.

Bu test yanlı bir test...Diğer testlere bakmak gerek...

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
motoru henüz açamadığımızdan denemedim ama bence yeterliden bir tık ileride motoru. spor araç konusunda işin sonu yok :) 1500kmyi geçince kardeşimin 8.2 snlik leon fr ı ile bir deneme yaparız sanırım. 8.6 snlik 0-100 de kötü bir değer değil.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;533379
motoru henüz açamadığımızdan denemedim ama bence yeterliden bir tık ileride motoru. spor araç konusunda işin sonu yok :) 1500kmyi geçince kardeşimin 8.2 snlik leon fr ı ile bir deneme yaparız sanırım. 8.6 snlik 0-100 de kötü bir değer değil.

Aracın 0-100'ü 2.0 TDİ 150 HP 340 Tork dan iyi. 2.0 TDİ 170 HP 350 tork ile aynı...

Çevrimdışı Referee

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;533367
@Bilal:

Start stop aslında yakıt ekonomisi değil çevre koşulları düşünülerek yapılmış bir sistem. Yakıta katkısı ikincil amacı diyelim. Dur-kalk süresinin kısa olduğu durumlarda hem yakıtı hem de çalıştırma sistemini olumsuz etkileyebilir.

ACT ise çok gzl düşünülmüş ama şehir içi tüketime katkı yapması zor. Hele ki kalabalık bir trafik varsa. ACT gaza çok az bastığınız veya uzun süre sabit hızda gittiğiniz zaman aktif oluyor. Bu durumda ACT tasarrufunu daha çok uzun yolda sergiliyor.

@Gürkan

O zaman 140 bin seviyelerine de Audi A4, BMW 3 var :) Üstüne şu kadar koy şunu al muhabbeti bitmez :) Ayrıca tıpkı Octavia gibi Superb-3 ün de F/P oranı çok yüksek. Neredeyse Passat Comfort fiyatına Superb Prestige alıyorsunuz ki sunduğu donanımlar çok başarılı.

Bunun yanında perf tespiti çok doğru. 150hp motor o kasaya spor perf vermez. Sadece yeteri perf verir. Bir de VW 'in TSI ACT si çok yumuşak karakterli bir motor olduğundan perf ını kullanıcıya da çok hissettirmiyor.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?p=533212#post533212

linkteki başlıkta bu konuları uzun uzun değerlendirmiştim.

Can Abi,ben passat ve superb özelinde baktım sadece sürüş olarak biraz insignia kıyası yaptım ki insignia nın 2009 da yaptığını superb in 2015 te yapmasını beklemek normal bence üstelik arabada sürüş profili diye bir seçenek koyuyorsan bu bir şeyler yapmalı.

Passatla platformundan motoruna kadar aynı olan araçlar tüm sorunlar gözardı edilebilir ama dsg titreme sorununu çok merak ediyorum passat ta bunu çözmüşler superb de çözmemişlerse şahsen ben almaktan vazgeçerim.
Ben şu an 3. skodamı kullanıyorum bir dsg sıkıntısı yaşadın mı dersen yaşamadım ama ben arabaları 10-15 bin km bandında sattım bir tek insignia 30 bini geçti bir 30 daha yapardım ama kasa değişikliği sebebiyle sattım.
Dizel olarak f/p olduğuna katılırım ama benzinli olarak katılamam.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Referee;533385
Can Abi,ben passat ve superb özelinde baktım sadece sürüş olarak biraz insignia kıyası yaptım ki insignia nın 2009 da yaptığını superb in 2015 te yapmasını beklemek normal bence üstelik arabada sürüş profili diye bir seçenek koyuyorsan bu bir şeyler yapmalı.

Passatla platformundan motoruna kadar aynı olan araçlar tüm sorunlar gözardı edilebilir ama dsg titreme sorununu çok merak ediyorum passat ta bunu çözmüşler superb de çözmemişlerse şahsen ben almaktan vazgeçerim.
Ben şu an 3. skodamı kullanıyorum bir dsg sıkıntısı yaşadın mı dersen yaşamadım ama ben arabaları 10-15 bin km bandında sattım bir tek insignia 30 bini geçti bir 30 daha yapardım ama kasa değişikliği sebebiyle sattım.
Dizel olarak f/p olduğuna katılırım ama benzinli olarak katılamam.

Yeni Passat'ta çözüldüğünü kim söyledi ? Passattürkiye formunda hala bu sorunu yaşayanlar var. Bu sorun artık sorun olarak görülmüyor. Aracın alternatifi olmadığı için insanlar garanti kapsamından sorunun çözülmesine razı olarak bu araçları alıyorlar.

Çevrimdışı Referee

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;533387
Yeni Passat'ta çözüldüğünü kim söyledi ? Passattürkiye formunda hala bu sorunu yaşayanlar var. Bu sorun artık sorun olarak görülmüyor. Aracın alternatifi olmadığı için insanlar garanti kapsamından sorunun çözülmesine razı olarak bu araçları alıyorlar.

Ben aracı 2 hafta kullandım ve bu titreme sorununu hissetmedim ve arkadaşım hala kullanıyor titreme yok

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu testlere çok takılmamak lazım Carviser da da Superb-3 ü Passat B8'e tercih ediyorlar. Önemli olan aracın sizin isteklerinize ve cebinize uygunluğu.

Ancak testte söylenen bazı noktalar da cidden doğru. Gerçekten de Superb-3 daha konfora yönelik bir araç. Zaten amacı da o. Aslında bu yerinde bir eleştiri, Skoda nın işi doğru yaptığını gösteriyor.

Benim Superb'deki en büyük eleştirim iç mekan ile ilgiliydi. Evet kalite algısı artmış ama cidden bir Passat değil. Göstergeler, cam açma butonları vb hakkında testte söylenenler bence çok doğru. Dıştaki o çarpıcı tasarımı maalesef içe taşıyamamış Skoda. Passat da iç ve dış tasarım çok daha uyumlu.

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;533391
Bu testlere çok takılmamak lazım Carviser da da Superb-3 ü Passat B8'e tercih ediyorlar. Önemli olan aracın sizin isteklerinize ve cebinize uygunluğu.

Ancak testte söylenen bazı noktalar da cidden doğru. Gerçekten de Superb-3 daha konfora yönelik bir araç. Zaten amacı da o. Aslında bu yerinde bir eleştiri, Skoda nın işi doğru yaptığını gösteriyor.

Benim Superb'deki en büyük eleştirim iç mekan ile ilgiliydi. Evet kalite algısı artmış ama cidden bir Passat değil. Göstergeler, cam açma butonları vb hakkında testte söylenenler bence çok doğru. Dıştaki o çarpıcı tasarımı maalesef içe taşıyamamış Skoda. Passat da iç ve dış tasarım çok daha uyumlu.

evet konfora yönelik araç, yalnız bunu eleştiriyor. bu eleştirilecek bir nokta değil övülecek bir nokta bence. testte adam sürekli bunu yapıyor. superb alacak adam zaten konforu için alacaktır. d segment bir araç alıyosan ilk sırada bakacağın şey konfordur zaten. golf hissi sportiflik bulamıyorum diyosan gidip golf alacaksın zaten :) tamam hayalet gösterge olmasını biz de isterdik ama bütün test boyunca bunu vurgulamış adam. aracın başka hiçbir şeyinden bahsetmemiş. bence sonuna kadar yanlı bir test.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Referee;533388
Ben aracı 2 hafta kullandım ve bu titreme sorununu hissetmedim ve arkadaşım hala kullanıyor titreme yok

Araçların kilometresi kaç ? (Bende şuan farklı araçlarda hem 1.6 TDİ DSG hemde 2.0 TDİ Multironic) kullanıyorum bu yüzden şanzımanlarla ilgiliyim.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egeyildirim;533422
evet konfora yönelik araç, yalnız bunu eleştiriyor. bu eleştirilecek bir nokta değil övülecek bir nokta bence. testte adam sürekli bunu yapıyor. superb alacak adam zaten konforu için alacaktır. d segment bir araç alıyosan ilk sırada bakacağın şey konfordur zaten. golf hissi sportiflik bulamıyorum diyosan gidip golf alacaksın zaten :) tamam hayalet gösterge olmasını biz de isterdik ama bütün test boyunca bunu vurgulamış adam. aracın başka hiçbir şeyinden bahsetmemiş. bence sonuna kadar yanlı bir test.

Ben daha bu adamın hiç bir testini güvenip izleyemem. Otopark diye bir site var. Onlar daha objektifler. Acımasızca eleştirileri oluyor fakat aracın iyi yönlerini de söylemekten hiç çekinmiyorlar. Objektifler.

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bence genel olarak bu tarz değerlendirmelere çok itibar etmemek lazım. Yanlı olmasa bile eksik/hatalı değerlendirme yapıyor olabilir. Hatta daha ilerisi arka planda bilmediğimiz rekabet, menfaat ilişkileri olabilir. Çünkü birinin ak dediğine diğer ... diyor. :)

Kendi kriterlerinizi ortaya koyup, kağıt üstünde analizler yapmanız, bu tür forumlar aracılığıyla tecrübe ve bilgi sahiplerine danışmanız ve en önemlisi de test sürüşleri yaparak mukayese etmenizi öneririm.

Çevrimdışı alp06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Otomobil dünyasındaki Eren Tekin'in yaptığı test tamamen objektiflikten uzak bir değerlendirme olmuş. Tamam elbetteki Passat' ın artıları olacak o aşikar ama testin başından sonuna kadar arabayı yermek iyi niyetli bir yaklaşım değil. Bende geçen hafta yeni Superb imi aldım, video yu izlerken bu adamın anlattığı araba gerçekten benim aldığım araba mı oldum. Superb alacak adam da gidip ben bir yanlıyım, yarış yapıyım diyorsa da diyecek bir şey yok. Doların 3.06 olduğu ülkede bu kadar donanımlı bu kadar kaliteli bir aracın fiyatının 80 90 bin tl olmasını beklemek bence tamamen hayal dünyasında yaşamaktır. Bu adama verilen test aracında bazı hatalar mevcut olabilir, anlaşılan bu hatalar video çekimine başlamadan önce adamı baya bir kızdırmış ki böyle bir değerlendirme yapılmış. Bu doğrultuda bu aracı bizzat kullanan bir kişi olarak Carviser' ın yaptığı değerlendirme çok daha objektiftir.

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Eren isimli şahsın testi tamamen objektif bakış açısından uzaktır... Ben yaklaşık 1 aydır aracımı çok sık olmamakla beraber kullanıyorum... Hiç arkadaşın dediği sorunları yaşamadım.
Bu testteki kişinin arabanın sürüşünü golf ile benzetmeye çalışması, passattan 25 kilo daha ağır olduğu için aynı motorun farklı bir performans ortaya koyduğunu ifade etmesi, tam bir
komedidir... Bu test adeta kasten yapılmış bir manipülasyondur... Adam arabayı her şekilde eleştirmeye çalışıyor ve ağzından şunu kaçırıyor... Superp'ten performans değil konfor bekleyin diyor
Zaten bu 5 metrelik araba ile spin atmayı, drift atmayı beklemiyoruz... 150 beygir gücündeki 1.4 TSI motor bize gereken yerde hızlanmayı sağlıyor... Diğer testlerde daha objektif bilgiler bulacaksınız
ayrıca yurtdışı testlerini de izleyin, bu adamın dediklerinin ne kadar yanlı olduğunu göreceksiniz....

Çevrimdışı yalcinftt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben otomobil test ve tanıtım programlarını izler ve ilgi duyarim test yapan kişinin tarzimidir veya test aşamalarında boyle bir araştırması mi vardır bilmiyorum ama yeni çıkan bir araca yok ikinci elde çok değer kaybeder tarzı bir açıklama yapınca hangi gözle test yapıyor bu kişi diyerek bi düşündüm o yüzden elestirilerinizde haklisiniz galiba.