škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni super b ilk kullanim izlenimi

aytunca · 250 · 69848

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tudor

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hicmi indirim yapmadilar ilginc dogrusu. Skoda da tok saticilar arasina girdi. Arka ve yan cam perdesi nedir ki 1100 lira demissin. Araclarin bosunu 100 bin uzeri satip asıl gereken şeyleri opsiyon diye ekstra yaparak milleti kazikliyorlar. Yazıklar olsun.
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2015, 22:58:05 Gönderen: tudor »

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sn Tudor;

Ben 99 bin liraya; 1.4 TSI 150 beygir prestij paket + sunroof + 19 inc jant + ACC'li full (en önemli opsiyonların bulunduğu) aracı satın aldım... Yüz bin liranın altındadır....

Çevrimdışı biralem

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hangi bayiden aldın üstad? Şu an prestige paket opsiyonsuz 110.000 tl. Çok önceden aldın sanırım...

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sizin sorduğunuz dizel olmasın?
 ben de aynı tsi motorlusunu zamdan 5 gün sonra 100500 tlye aldım. 1500 tl daha pahalı. pazarlık yapmadım yeni fiyat listesi yayınlandığından. aynı opsiyonlar vardı ve şeker beyazı renkte idi.

Çevrimdışı The DarQue

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende arabamı hayırlısıyla yarın teslim alıcam fakat dediğiniz gibi 100.000 gibi bir fiyat söz konusu değil,en azınndan benim açımdan öyle oldu.

Superb III 1.6 TDI Prestige Paket (otomatik) + 1000 liralık ekstra + koltuk koruma ve karartılmış cam hepsi dahil 119.000 civarına mal oldu..
« Son Düzenleme: 08 Ekim 2015, 07:48:44 Gönderen: The DarQue »

Çevrimdışı Referee

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yeni konu açmak yerine buraya yazmak istedim.Bugün 1.6 insignia dizel otomatik test ettim superb in 1.6 dizel otomatik test aracı olmaması nedeniyle superb test edemedim ama manuel test etmiştim.

İnsignia su mavisi renkli,şerit takipli,accli,geri görüşlü,sunrooflu,bose ses sistemli,deri koltuklu,19 jantlı,kör nokta,gelişmiş park asistanlı,trafik işareti tespitli vs vs baya dolu araç için 114 bin teklif aldım aynı donanımın superb fiyatını bilmiyorum ama 130-145 diye tahmin ediyorum.

Önce konfor yönünden konuşmak gerekirse test aracının lastikleri 19 inç olmasına rağmen sanki 17 inç gibi kasis ve bozuk yollarda muazzam.Test aracında flexride şasi sistemini superb deki sürüş modlarıyla karşılaştırmak gerekirse superb deki o suni etki opel de reel bir sonuç veriyor kasislerden tour modunda geçince inanılmaz yumuşak bir geçiş sağlıyor.Titreme,şanzıman kararsızlığı gibi saçmalıklar insignia da yok tam otomatik şanzıman hemen tepki veriyor.

Multimedya olarak test aracında bose ses sistemi olduğu için o konuda karşılaştırma yapmak pek doğru değil ama superb de smartlink çalışmazken opel de bu sistem çok güzel bir şekilde çalışıyor.Superb in ekranına göre opel in ekranı grafik,kullanışlılık ve yazılım olarak daha başarılı.

Güvenlik olarak aracın fren kalitesi gayet iyi,superb de de fren olarak bir sıkıntı görmedim.Motor sesi yönünden hemen hemen aynılar.

Yakıt olarak superb testinde 9 litre civarı ortalamam vardı insigniayla 10.6 litre ortalama yakaladım ama bunlar reel değerler değil.İstanbul trafiğine uyarlarsak superb de insignia da 6.5-7  arası tüketim yapar diye düşünüyorum.

En önemlisi şu an istediğiniz her bayii de 1.6 dizel otomatik insignia bulabilirsiniz.Açıkçası opel saçma sapan olan satış stratejisini bu kez uygulamazsa müthiş bir araç yapmışlar.
« Son Düzenleme: 08 Ekim 2015, 00:08:15 Gönderen: Referee »

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
OPEL vectra aracımı 2.el olarak değerlendirmeyi kabul etselerdi ben de sadece panaromik sunrooflu haliyle sw olan araca 103000 tl teklif almıştım 1.6 otomatik için. ama kendi araçlarını almadıklarından kızdım ve vazgeçtim.

Çevrimdışı tudor

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Referee;536082
Yeni konu açmak yerine buraya yazmak istedim.Bugün 1.6 insignia dizel otomatik test ettim superb in 1.6 dizel otomatik test aracı olmaması nedeniyle superb test edemedim ama manuel test etmiştim.

İnsignia su mavisi renkli,şerit takipli,accli,geri görüşlü,sunrooflu,bose ses sistemli,deri koltuklu,19 jantlı,kör nokta,gelişmiş park asistanlı,trafik işareti tespitli vs vs baya dolu araç için 114 bin teklif aldım aynı donanımın superb fiyatını bilmiyorum ama 130-145 diye tahmin ediyorum.

Önce konfor yönünden konuşmak gerekirse test aracının lastikleri 19 inç olmasına rağmen sanki 17 inç gibi kasis ve bozuk yollarda muazzam.Test aracında flexride şasi sistemini superb deki sürüş modlarıyla karşılaştırmak gerekirse superb deki o suni etki opel de reel bir sonuç veriyor kasislerden tour modunda geçince inanılmaz yumuşak bir geçiş sağlıyor.Titreme,şanzıman kararsızlığı gibi saçmalıklar insignia da yok tam otomatik şanzıman hemen tepki veriyor.

Multimedya olarak test aracında bose ses sistemi olduğu için o konuda karşılaştırma yapmak pek doğru değil ama superb de smartlink çalışmazken opel de bu sistem çok güzel bir şekilde çalışıyor.Superb in ekranına göre opel in ekranı grafik,kullanışlılık ve yazılım olarak daha başarılı.

Güvenlik olarak aracın fren kalitesi gayet iyi,superb de de fren olarak bir sıkıntı görmedim.Motor sesi yönünden hemen hemen aynılar.

Yakıt olarak superb testinde 9 litre civarı ortalamam vardı insigniayla 10.6 litre ortalama yakaladım ama bunlar reel değerler değil.İstanbul trafiğine uyarlarsak superb de insignia da 6.5-7  arası tüketim yapar diye düşünüyorum.

En önemlisi şu an istediğiniz her bayii de 1.6 dizel otomatik insignia bulabilirsiniz.Açıkçası opel saçma sapan olan satış stratejisini bu kez uygulamazsa müthiş bir araç yapmışlar.

Skoda nin milleti kaziklamasi ve alay etmesine bence tepki gosterilmeli. Bende onceki sayfada yorum yazmıştım insignia sürüş ve donanim daha iyi diye. Superb genis ve dis gorunus guzel ammaaa suanki satis tutumlari rezalettt. Ne indirim var ne takasta düzgün fiyat veriyorlar. Sorarim size yaklaşık109 bin liralik aracta kararan dikiz ayna nasil olmaz kalkmis prestije koymuslar sadece millet style alsin ama xenon dikiz ayna elekt. bagaj kapagi geri gorus kamera hep ekstra ne anladim bu işten 109 bin verilirmi kardesim. O parayla girtlak dolu insignia aliyon. Birde eski kasadan %10 pahali olacakti hani yalannn kazikliyorlar milleti. Yaziklar olsun.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
OPELin içi daha dar buna rağmen araç daha ağır. tüketimler yüksek, 0-100 değerleri kötü. bir de vectra c aracıma fiyat bile vermediler. ben de donanım olarak beni mutlu edecek olan 1.4 tsi prestij aracımı aldım. skoda da yeni kasanın sevildiğinin farkın burnundan kıl aldırmıyor.

Çevrimdışı tudor

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.4 tsi golf var zaten bende 6 sene olacak neredeyse cok memnunum simdi dizel düşünüyorum. 136 hp ve 320 tork olunca motor elbet birazcik fazla yakar normal bence.

Çevrimdışı Referee

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben 1.6 dizel prestij süperb alacaktım ama otomatik test aracı olmaması ve bayiinin ilgisizliği nedeniyle vazgeçtim insignia alacaktım sağolsun polis isparkın girişine park etmiş bende içeri giremediğim ve başka yerde olmadığı için arkasına park ettim sileceğe telefon numaramı yazdım adam sağolsun arabamı çektirmiş bunlara para kazandırmamak için araba almayacağım en kısa zamanda kullandığım aracıda satacağım.LANET olsun böyle adalete.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bayi mi çektirmiş aracı? bence yazın skodaya. ben de test sürüşünde güzergah sıkıntısı yaşamıştım. dönünce yazdım. 2 gün sonra aradılar. yeni bir test sürüşü için bekliyoruz dediler.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Insignia gerçekten pek çok yönüyle güzel bir araç. Bence 2 handikapı var. İlki superb kadar geniş değil. İkincisi de kasanın artık son günlerini yaşaması. en geç 2 sene içinde kasa yenileyecek ve hem ilk Insignia daki hem de yeni astra daki tasarımı sürdürürlerse çok çok gzl bir kasa gelme ihtimali büyük.

Bunun yanında 1.6 136 ık dizel ünite maalesef bu aracın hakkı değil. İlk kullanan birisi için 136 lık perf yeterli gelecektir ancak 1.6t 180hp den sonra tatmin edici olmayacaktır. Insignia nın özellikle uzunda ve yüksek hızlarda inanılmaz potansiyelli bir motoru var.

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bizim siparişin siparişi bayide bekliyor. colombusta problem çıktığı 2016 modellerde siparişle geleceğini söylemişlerdi. ısrarlar sonucunda yazışmalar yapılıyor haber bekliyoruz haber gelmediği için siparişin siparişi durumunda. araç konusunda opsiyonları yazmıştım son durum şöyle

2.0 TDI Greentec Dsg 4x4 190 PS

Renk : Metalik Ay beyazı

Opsiyon Donanımlar :

Ayak dayama ünitesi
Arka koltuktan ön koltuğu ayarlama
Arka cam sileceği
Isıtmalı ön cam püskürtücü
Sürücü diz havayastığı
Arka hava yastığı
Adaptif şasi kontrolü
Panoramik sunroof
Havalandırmalı deri koltuklar
19 Sirius jant
3 bölgeli klima
Sanal pedal
Arka konfor paketi
Isıtmalı ön camlar
Direksiyondan vites değiştirme
Şerit takip+kör nokta uyarıcı+akıllı far asistanı
Adaptif hız sabitleyici
Park asistanı
Sinyal yükselticili bluetooth
Canton müzik sistemi
Colombus 8 inç navigasyon

bayideki liste böyleydi fakat bu yazışma aşamasında opsiyon listesine PF1 kötü yol paketi ve 1D4 çeki demiri eklenmiş. sormak istediğim çeki demiri pino karavan tarzı 750-1250 kg lık karavanları çekermi. hayalimde karavan almak var ilerde çeki demiri içinde sonradan alınınca bir sürü prosedür çıkıyor başta almak dahamı mantıklı olur. birde kötü yol paketi kısmında superb 2 başlığını okudum anladığım kadarıyla aracın normal yüksekliğinden birkaç santim daha yüksek ve karter koruma ekstra plastik ve kablo koruma tarzı şeyler var. birkaç arkadaş spor süspansiyon ile beraber alınamadığını yazmış. superb 3 te de spor süspansiyon ile adaptif şasi birlikte alınamıyor bu durumda adaptif şasi ile beraber kötü yol paketi alınamaz diyebilirmiyiz. kötü yol paketi gereklimidir