škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni super b ilk kullanim izlenimi

aytunca · 250 · 69766

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı egemenkons

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
superb II 2.0 tdı 140 hp aracım vardı onu sattım ve tekrar almayı düşünüyorum fakat 2.0 tdı ye gücüm yetmicek sanırım. o yüzden 1.4 tsı 150 hp beni çok mu hayal kırıklığına uğratır diye endişem var

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tork daha düşük olacak. sizi çok da üzmez. e39m5 ten sonra bana hiç biri gitmiyor :) şu anda vectramız var 3.0 dizel 177bg 330nm torklu ve otomatik, ona göre de vasat. ama çoğu zaman işinizi rahatça görür.

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün bende inceledim aracı , harbiden heybetli ve oturaklı bir araç iç mekan geniş ve kaliteli ... And oto 'ya gittim ellerinde hiç araç kalmamış Kasımda gelecek dedi eleman ...

Araç'ta bir tek arka sileceğin olmamasını çok yadırgadım ! .mutlaka olmalıydı ...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;531616
Bugün bende inceledim aracı , harbiden heybetli ve oturaklı bir araç iç mekan geniş ve kaliteli ... And oto 'ya gittim ellerinde hiç araç kalmamış Kasımda gelecek dedi eleman ...

Araç'ta bir tek arka sileceğin olmamasını çok yadırgadım ! .mutlaka olmalıydı ...

Artık herşey para firmalar için, silecek de opsiyonel...

Koltukları başarılı buldum ben de bir önceki kasaya göre. Baldır desteği cok daha iyi.

Kadran ve yol bilgisayarını da beğendim, önceki kasada sert plastik olan vites çevresi de yumusak olmus; ancak torpidoyu sert yapmışlar bu sefer. Kapı iclerini de daha iyi buldum, en azından saçmasapan sert plastik yok.

And'daki test aracının göğüs üstündeki havalandırmanın çerçevesi bombe yapmıştı, sicakta fazla durmaktan belki, ama olmamalı.

Benim araca göre yalıtim bir tık iyi, ancak belki 19" jantlardan belki P7 Cinturato'lardan dolayı yine de yol sesi alıyor, bu konuda da beklentimin altında kaldı.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;531624
Artık herşey para firmalar için, silecek de opsiyonel...

Koltukları başarılı buldum ben de bir önceki kasaya göre. Baldır desteği cok daha iyi.

Kadran ve yol bilgisayarını da beğendim, önceki kasada sert plastik olan vites çevresi de yumusak olmus; ancak torpidoyu sert yapmışlar bu sefer. Kapı iclerini de daha iyi buldum, en azından saçmasapan sert plastik yok.

And'daki test aracının göğüs üstündeki havalandırmanın çerçevesi bombe yapmıştı, sicakta fazla durmaktan belki, ama olmamalı.

Benim araca göre yalıtim bir tık iyi, ancak belki 19" jantlardan belki P7 Cinturato'lardan dolayı yine de yol sesi alıyor, bu konuda da beklentimin altında kaldı.

rüzgar sesini test edebildiniz mi?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hakan Bey test günü trafik durumu da güzergah da yüksek süratlere çıkmaya pek müsaade etmedi, bu nedenle kesin ve net bir sonuca varamadım.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
prestij sahibi olarak diyebilirim ki rüzgar sesi passattan  daha az. motor sesi de oldukça az. 235 genişlikteki p7 lastiklerin kaymak asfaltta bile sesi içeri geliyor. çok mu derseniz diğer sesler gelmeyince onu dinliyorsunuz. rodajda olduğumdan çok yüksek hızlara çıkmadım ama 120-130a kadar rüzgar sesi pek yok. en azından passat gibi 100ü geçince ön cam üst kısmından gelen bir ses yok. yan aynalardan biraz ses var o kadar. süspansiyon oldukça yumuşak. aracı diğer arabamızla otobanda takip ederken gördüm ki, araç salınım yapıyor. bu yumuşaklığın göstergesi. ama bu tehlikeli bir salınım değil. ben sadece aracı gözlemliyordum o zaman fark ettim. kendim sürerken bir olumsuzluk hissetmedim. tam tersine 19 inç ve düşük yanaktan dolayı çekincem vardı o da gitti. zaten araçta lastik sesi de olmasa kütüphane tabir edilen araçlar sınıfına girecek. acc ile kullanım çok güzel. dsg ile alınırsa araç tadından yenmez. ben hem dsgden çekindiğimden hem de beklemek istemediğimden eşim de onaylayınca manuel aldım. ben araçta lastik sesi dışında kusur bulamadım.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arka camda silecek olmaması kötü. yatık olan arka camda yağmurlu günlerde görüş sorunu olacak. yağmur kaydırıcı spreyle şansımı deneyeceğim kış gelince. olur da ileride erken yenileme yapacak olursam aracın konfor opsiyonlarını tamamlayıp yenisini sipariş edebilirim.
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2015, 23:02:46 Gönderen: özdil »

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar arka cam sileceği araçların/modellerin çoğunda yok bu kadar sorun olmaz audi ve bmw de bile yok
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakan_by;531641
arka camda silecek olmaması enteresan.opsiyonel mi?

Aynen, fiyatını unuttum ama opsiyonel.

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;531652
Valla arka silecek bence çok önemli ...

Katılıyorum. Mevcut Superb'imde arka cama yağmur kaydırıcı uygulayarak bir nebze çözüm buldum. Yeni kasa alacak olsaydım mutlaka opsiyonel olarak ekletirdim.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;531639
prestij sahibi olarak diyebilirim ki rüzgar sesi passattan  daha az. motor sesi de oldukça az. 235 genişlikteki p7 lastiklerin kaymak asfaltta bile sesi içeri geliyor. çok mu derseniz diğer sesler gelmeyince onu dinliyorsunuz. rodajda olduğumdan çok yüksek hızlara çıkmadım ama 120-130a kadar rüzgar sesi pek yok. en azından passat gibi 100ü geçince ön cam üst kısmından gelen bir ses yok. yan aynalardan biraz ses var o kadar. süspansiyon oldukça yumuşak. aracı diğer arabamızla otobanda takip ederken gördüm ki, araç salınım yapıyor. bu yumuşaklığın göstergesi. ama bu tehlikeli bir salınım değil. ben sadece aracı gözlemliyordum o zaman fark ettim. kendim sürerken bir olumsuzluk hissetmedim. tam tersine 19 inç ve düşük yanaktan dolayı çekincem vardı o da gitti. zaten araçta lastik sesi de olmasa kütüphane tabir edilen araçlar sınıfına girecek. acc ile kullanım çok güzel. dsg ile alınırsa araç tadından yenmez. ben hem dsgden çekindiğimden hem de beklemek istemediğimden eşim de onaylayınca manuel aldım. ben araçta lastik sesi dışında kusur bulamadım.

Padsst dan az derken ???

B8 highline ni 3 haftadir kullaniyorum ve yukset suratlere cikmama ragmen iceride ruzgar sesi namina en ufak birsey yok. Kaldi ki siz Superb i yuksek suratlerde denememissiniz.

Yalnis anlamayin ben ssla Superb yalitim konusunda kotu demiyorum ama Passat da da bahsettiginiz ruzgar sesi yok.

tabii bahsettiginiz B7 veya onceki kasalarsa bilemem

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;531663
Padsst dan az derken ???

B8 highline ni 3 haftadir kullaniyorum ve yukset suratlere cikmama ragmen iceride ruzgar sesi namina en ufak birsey yok. Kaldi ki siz Superb i yuksek suratlerde denememissiniz.

Yalnis anlamayin ben ssla Superb yalitim konusunda kotu demiyorum ama Passat da da bahsettiginiz ruzgar sesi yok.

tabii bahsettiginiz B7 veya onceki kasalarsa bilemem

hocam o zaman sizden de forumda karşılaştırmalı bir b8 passat değerlendirmesi bekliyoruz [emoji4]