škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid ortak genel sorunlar ve çözümleri köşesi

saday · 499 · 279496

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı coder32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: saday;529679
Bizim semtte durduğum yerlerde aracın etrafını dolanıp "kardeş bende bu araçtan almayı düşünüyorum nasıl" diye soranlar oluyor ben de 10 numara 5 yıldız hemen al diyorum, bu gidişle bizim mahalle rapid kaynayacak:D
Aynı tur ve aynı soru - cevap :))

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Debriyaja basarken ve çekerken pedal gıcırdıyor. Yağmurdan sonra böyle oldu araç bin km de.
Edit: iki günlük bir kuruma sürecinden sonra ses geçti fakat her yağmurda bu sıkıntıyı yaşstacaksa işimiz var.
« Son Düzenleme: 26 Eylül 2015, 17:32:23 Gönderen: **SEMİH** »

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;534362
Debriyaja basarken ve çekerken pedal gıcırdıyor. Yağmurdan sonra böyle oldu araç bin km de.
Edit: iki günlük bir kuruma sürecinden sonra ses geçti fakat her yağmurda bu sıkıntıyı yaşatacaksa işimiz var.

Edit2:Yeniden başladı.

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nejaterselcan;532400
Herkese selam araclarimiza cok yakiscagini dusundugum su on izgara icin siz ne dusunuyosunuz ve daha once superskodadan tr ye siparis vere  oldumu acaba ??

http://www.superskoda.com/Skoda/RAPID/Rapid-stainless-steel-grille-ribs-covers-full-19pcs-set

sahibinden.com da aynısı var hocam o çıtaları tek tek satıyor 19 tane çıta ben aldım siyah silikonla yapıştırdım ızgarayı bütün gösteriyor gayet de hoş :gut:

Çevrimdışı Mgenco

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. 2015 1.4 tdi dsg style rapid spaceback kullanıcısıyım. Araç şuan 3000km yi biraz geçmiş durumda. Hız denemesi yapmıstım önceden ve 180 den sonra bildiğiniz araba basmıyor. 183 oldu en son S7 ve yüksek devirde olduğu için biraz daha zorladım ama yok. Bir türlü geçmiyor. Yokuş aşağı sonrası düz bir yoldada deneme şansım oldu. Yine aynı olay oldu. En en en azından rahatlıkla 200 göreceği yönündeydi kanaatim. Sanki motoru kitlemişler yani onu geçmememiz için müdahale yapılmış felan diye düşünüyorum. Var mı böyle bir durumla karşılaşan veya bu araçta daha yüksek hızı görebilen.

Bu arada esp nin bunla bir ilgisi var mıdır? Esp açıkken denemiştim. Ama Esp nin böyle bir şeye hükmedeceğini düşünmüyorum. Ancak izlediğim test videolarında hep kapatıyorlar ve nedeninin hızlı kalkış için olduğu düşüncesindeyim. Ayrıca N konumunda gaza sonuna kadar bastığınızda 2500 devirden yukarı çıkmıyor. (Esp li de Esp sizde denedim)  O yüzden kitledikleri düşüncesine kapıldım. Yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mgenco;534755
Merhaba arkadaşlar. 2015 1.4 tdi dsg style rapid spaceback kullanıcısıyım. Araç şuan 3000km yi biraz geçmiş durumda. Hız denemesi yapmıstım önceden ve 180 den sonra bildiğiniz araba basmıyor. 183 oldu en son S7 ve yüksek devirde olduğu için biraz daha zorladım ama yok. Bir türlü geçmiyor. Yokuş aşağı sonrası düz bir yoldada deneme şansım oldu. Yine aynı olay oldu. En en en azından rahatlıkla 200 göreceği yönündeydi kanaatim. Sanki motoru kitlemişler yani onu geçmememiz için müdahale yapılmış felan diye düşünüyorum. Var mı böyle bir durumla karşılaşan veya bu araçta daha yüksek hızı görebilen.

Bu arada esp nin bunla bir ilgisi var mıdır? Esp açıkken denemiştim. Ama Esp nin böyle bir şeye hükmedeceğini düşünmüyorum. Ancak izlediğim test videolarında hep kapatıyorlar ve nedeninin hızlı kalkış için olduğu düşüncesindeyim. Ayrıca N konumunda gaza sonuna kadar bastığınızda 2500 devirden yukarı çıkmıyor. (Esp li de Esp sizde denedim)  O yüzden kitledikleri düşüncesine kapıldım. Yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Evet araçta hız limitörü var, 1.6tdi lerde 190-195 gibi hızı kilitler, 1.4tdi lerde de 183 te kilitlemişler demek ki, bunun amacı aracın güvenli olarak yapacağı en son limit hız olduğu için böyle yapılmıştır, bu hızdan sonra aracı kontrol altında tutma güvenliği zayıflıyor demek ki, isterseniz bu hız limitörü iptal ediliyor, iptal edilmesi için ecu nun hacklenmesi lazım, ecu da bulunan lock kaldırılmadan ecu ya müdahale edilemiyor, ecu unlock edilip limitör iptal ediliyor, eğer böyle birşey yapıp ta servis tarafından es kaza fark edilirse de garantiniz iptal ediliyor, bu tip uygulamalar yazılım yapılırken ecu unlock edilmişken limitör de iptal ediliyor, 1.4 tdi lerde bulunan ecu için henüz yazılım çıkmış mıdır bilmiyorum, bunu araştırmak lazım.

Çevrimdışı a.L.i

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Fatih abi bizim araclarda aynalar isitmali degil mi? Dün 45 dk yagmur altinda kullandim kuru oldugunu gormedim hic?Benim aracta mi sıkıntı var.

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a.L.i;534775
Fatih abi bizim araclarda aynalar isitmali degil mi? Dün 45 dk yagmur altinda kullandim kuru oldugunu gormedim hic?Benim aracta mi sıkıntı var.

ısıtmalı aynalar buğuları çözmek için diye biliyorum, yağmur damlalarını buharlaştırmak için ütü zemini gibi epey sıcak bir yüzey gerekmez mi ?

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egeadam;534777
ısıtmalı aynalar buğuları çözmek için diye biliyorum, yağmur damlalarını buharlaştırmak için ütü zemini gibi epey sıcak bir yüzey gerekmez mi ?
O kadar sıcak olmasına gerek yok. Su zaten her sıcaklıkta buharlaşır. Isıtmalar açılınca da ütü kadar olmasa da aynalar hatrı sayılır derecede ısınıyor. Ayrıca seyir halindeyken de aynalar biraz içeride olduğu için fazla ıslanmıyor.

Çevrimdışı a.L.i

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egeadam;534777

Bugudan ziyade yagmur damlalarinida buharlastiriyor sıkıntısız sekilde.

Alıntı yapılan: korhan;534783
ali bey ısıtmaya çevirdiniz değil mi ?

Ayna kumanda tarafindaki dalgametreden bahsediyorsaniz evet kac kere denedim yine olmadi.

Çevrimdışı nejaterselcan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a.L.i;534788
Bugudan ziyade yagmur damlalarinida buharlastiriyor sıkıntısız sekilde.

Ayna kumanda tarafindaki dalgametreden bahsediyorsaniz evet kac kere denedim yine olmadi.

Ayni sikinti bendede var calisip calismadini asla anlamiyorum birdeo dugme isitma tarafina okadar zor donuyoki bnm suan araci  cam bugusu soguk havadaa aciliyoo yuzdenmi calismiyo aynalar
 Bide her hangi bi isikyanmiyo ayna isiticisini calistirdigimizda acik yada kapali oldunu anliycamiz bi isik olsaydi

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a.L.i;534775

Bu güne kadar ben hiç yağmur için kullanmadım ve yağmuru kuruttuğunu görmedim açıkçası, normalde ayna ve arka cam resistansları buzlanmış yada soğuktan buğulanmış cam ve aynaları çözer, yağmur sürekli yağdığı için aynalar kuru kalmaz, kullanım kitabında bile bu fonksiyon buzlanma ile ilgili durumlardan bahseder, kaldı ki bütün araçlarda bu fonksiyon buzlanma içindir, yağmur kurutma yoktur, aracında hiç bir sıkıntı yok Ali ciğim don yapmış bir sabahta dene aynayı bak nasıl çözülüp açılıyor ayna:)

Çevrimdışı a.L.i

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Abi simdiye kadar kullandigim tum araclarda ayna isitmali oldugunda yagmur damlasi bile kalmiyordu aynada :) Bariz bi sekilde kuru oldugu anlasiliyordu.

Neyse bakicam ben tekrar :)