škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid ortak genel sorunlar ve çözümleri köşesi

saday · 499 · 279792

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dragonrapid

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı dragonrapid

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
buluşmayı beklerim ama neler açılıyor, maliyeti nedir , garanti ne olur vs vs?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dragonrapid;537242
linki göremedim ?

Eklemeyi unutmuşum:

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=28734
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın vitesinden biraz şikayetçiyim daha doğrusu trafikte hangi vitesi seçeceğimi bilemiyorum. Araç 1400 devirde aşırı atakken 1200 e doğru titreyip tekliyor neredeyse ve kolay kolayda gaz yemiyor. Trafikte 2. Viteste 21 km/h ile giderken sıkıntı yok fakat 20 nin altında 1 e almak zorunda kalıyorum yada debriyaj ile devir verdiriyorum. Tabi burda sıkıntı yok ama gaza yüklenip debriyajla devir attırınca iş bitmiyor ki trafik yeniden duruyor 2 ye atar atmaz. Hız 15 km lere inmişse 1. Vitese atıyorum ee tabi araç giderken birinci vitese atınca ne kadar dikkat etsemde bazen ileri geri yapabiliyor araç. Acemi sürücü gibi gözüküyorum heralde dışarıdan. Bütün yolu birinci viteste gitmeye kıyamadığım gibi gaz vermeye ve yarım debriyajda tutup 2. Vireste götürmeyede kıyamıyorum. Vites oranlarını pek sevemedim.

Çevrimdışı Ahmetkokam

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar selam nette gezinirken buldum burayida paylasimlar cok guzel ama bole bi sitede var rapidciler icin ise yarar bence
http://rapidclubtr.com/forum.php

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Üstte yazdığımın yanı sıra daha öncede paylaşmıştım 1.2 tsi 90 beygir 5. Vites 160 ile giderken dip gaz yapmana rağmen yavaş yavaş 1-1 artıyor hız pedal döşemeye dayalı. 160 tan sonra resmen gitmek istemiyor. Yol düz görünüyor her denediğimde. Aracımın rahat 180 yapması gerekmez mi? Max 172 gördüm o da eğimden faydalandım.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;539211
Üstte yazdığımın yanı sıra daha öncede paylaşmıştım 1.2 tsi 90 beygir 5. Vites 160 ile giderken dip gaz yapmana rağmen yavaş yavaş 1-1 artıyor hız pedal döşemeye dayalı. 160 tan sonra resmen gitmek istemiyor. Yol düz görünüyor her denediğimde. Aracımın rahat 180 yapması gerekmez mi? Max 172 gördüm o da eğimden faydalandım.

Aracınızda limitör olabilir.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın max. Hızı 182 km/h fakat limitör sadece bu değerde devreye girmez mi? 160 a kadar gayet güzel çıkıyor ama sonrası dip gaza eağmen 5 sn ye de 2-3 km artış

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;539213
Aracın max. Hızı 182 km/h fakat limitör sadece bu değerde devreye girmez mi? 160 a kadar gayet güzel çıkıyor ama sonrası dip gaza eağmen 5 sn ye de 2-3 km artış

Aslında illa fabrika verisi azami süratte devreye girecek diye bir kural yok; misal benim Superb'in fabrika verisinden takriben 15 km./saat sonra limitör devreye giriyordu. Ancak ben sizin hızınıza hiç dikkat etmemişim, fabrika verisinin altında limitör olmaz.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Acaba 95 oktan katkısız shell benzin kullanıyorum ondan kaynaklanıyor olabilir mi? Eğer öyleyse birde nitro yakıtı ile deneyeceğim.
Not: Normalde otobanda dahi 130 u geçmem fakat araç 2000 km de hem motoru açmak hemde sınırlarını denemek istiyorum. Bu arada 35 km lik otoban tüketimi 140-150 civarı 7 litre yakıt tüketiyor. Merak eden arkadaşlar için ufak bir not olsun.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;539398
Acaba 95 oktan katkısız shell benzin kullanıyorum ondan kaynaklanıyor olabilir mi? Eğer öyleyse birde nitro yakıtı ile deneyeceğim.
Not: Normalde otobanda dahi 130 u geçmem fakat araç 2000 km de hem motoru açmak hemde sınırlarını denemek istiyorum. Bu arada 35 km lik otoban tüketimi 140-150 civarı 7 litre yakıt tüketiyor. Merak eden arkadaşlar için ufak bir not olsun.
95-97 değişikliği o çapta bir değişiklik yapmaz.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;539400
95-97 değişikliği o çapta bir değişiklik yapmaz.

O zaman teknik mi yanlış o süratlere 4. Viteste mi çıkmam gerek. Çıkar mı bilmiyorum okadar devir çevirmedim çünkü. 5. Vites dip gaz tepki çok çok az 160 km hız ile

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;539404
O zaman teknik mi yanlış o süratlere 4. Viteste mi çıkmam gerek. Çıkar mı bilmiyorum okadar devir çevirmedim çünkü. 5. Vites dip gaz tepki çok çok az 160 km hız ile
Aracınız sanırım 1.2 TSI 90 beygirdi. 4.500 devir civarında maksimum gücü alıyor olmanız lazım; 4. viteste 4.500 devir civarında maksimum hangi hıza çıkıyorsa o hıza çıkarak deneyin; zira 4.500 devir civarı 4. vireste zorlamanın pek bir getirisi olmaz. Ayrıca araçlarda en üst vites hızlanmadan ziyade konfor ve yakıt ekonomisi içindir. Ayrıca karşıdan rüzgara maruz kalmadığınız, en ufak bir eğim dahi olmayan bir güzergahta test etmeniz gerek. Yüksek süratlerde yukarı ya da aşağı doğru ufak eğimler dahi azami sürati ciddi manada etkiler. Ayrıca bu şartlarda bir de ciddi manada eğim olan bir yokuş aşağı güzergahta deneyin aracı. Yokuş aşağı zaten klavuzdaki azami hızın fazlasıyla üstüne çıkabiliyor olmanız lazım.

Not: Güvenliği elden bırakmayın...