škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid ortak genel sorunlar ve çözümleri köşesi

saday · 499 · 279751

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Belkide gizli yokuşlar vardır. Yandan rüzgar alan bir bölge nissan note ile 120 km de şeritte gezinirken rapid 170 de yola yapışıyor. Viraj kabiliyeti mükemmel. Geçen gün hızlı bir u dönüşü yaptım. Frenlerim diye düşünüyordum gerek duymadım. Dedim şimdi esp devreye girer o da olmadı. Hayatımın en iyi dönüşünü yaptım heralde. Aracın alt yapısı gerçekten çok iyi.
Ufak tefek sorunlar var işte. 160 ve üzeri zorlanıyor. Birde devir yüksek iken özellikle vites 3 e zor geçiyor hatta geçmiyor. Servise söyledim araç durduğu yerde geçiriyor. Bak çok güzel yağ gibi diyor. Sonradan aklıma geldi bu durumun yükte iken olduğu. 3500 civarı devirlerde.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün bir arkadaş uyardı. Debriyaja baktır diye ben şok oldum tabi. Dedim noluyor. Araç 2500 km de debriyaj pamuk gibi. Geri vitese geçerken ses çıkartıyormuş. Ben o sesi ilk günden beri duyuyorum gibi şu güne kadarda benim gibi takıntılı bir insanın dikkatini çekmedi. Daha önce bahsettiğim yükte 3 e atarken duvara takılma olayını yaşadım. Bir iki kere geri viteste vitesi zar zor boşa aldım. Onun haricinde sıkıntım yok aslında. Debriyaj sadece iki kere benim hatam ile arada kaldı onunlada debriyajın biteceğini düşünmüyorum  bu ses normal mi? 3. Vites olayını servise söylediğimde sorun yok bunda demişti.

Çevrimdışı Yeşil R53

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla suyu falan görmedim de geçen viraja sert girdim rağ devreye girmedi resmen kaydı araba

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;541769
Valla suyu falan görmedim de geçen viraja sert girdim rağ devreye girmedi resmen kaydı araba

Nasıl kaydı hocam. Belki belli bir açıya kadar izin veriyor olabilir.

Çevrimdışı 07kml07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar. Ben 10 gün önce Rapid Spaceback 1.2 tsi dsg sty paket bir araç aldım. Aracımda Bluetooth usb aux sd var lakin cd çalar yok böle bir durumda  olan var mı ?

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 07kml07;541789
Selamlar. Ben 10 gün önce Rapid Spaceback 1.2 tsi dsg sty paket bir araç aldım. Aracımda Bluetooth usb aux sd var lakin cd çalar yok böle bir durumda  olan var mı ?

Araçta cd çalar bulunmamakta. İlk önce garipsesem de alıştım zaten cd alışkanlığım yoktu. Maliyet kaygısıyla yapılmış bir hareket. Tabiki negatif bir durum.

Çevrimdışı 07kml07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;541790
Araçta cd çalar bulunmamakta. İlk önce garipsesem de alıştım zaten cd alışkanlığım yoktu. Maliyet kaygısıyla yapılmış bir hareket. Tabiki negatif bir durum.

Gerçekten olumsuz ... Yanı o kadar donanım mevcut hey allahım.. Birde plastik motor kapağı yok ayrıca araç motorumdan stop etmeden önce rölantide garip tıkırtı geliyor titreme veya zincir tıkırtısı gibi..

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 07kml07;541794
Gerçekten olumsuz ... Yanı o kadar donanım mevcut hey allahım.. Birde plastik motor kapağı yok ayrıca araç motorumdan stop etmeden önce rölantide garip tıkırtı geliyor titreme veya zincir tıkırtısı gibi..

O sesi herkes birgün duyuyor sıkıntılı bir durum değil.

Çevrimdışı 07kml07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;541830
O sesi herkes birgün duyuyor sıkıntılı bir durum değil.

Komik .... Ne sesi yani  bu aracın neresinden geliyor ..

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 07kml07;541836
Komik .... Ne sesi yani  bu aracın neresinden geliyor ..

Kayışların bulunduğu bölgeden geliyor hocam. İçerdeki mekanik parçalardan kaynıklı büyük bir ihtimal.

Çevrimdışı 07kml07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;541881
Kayışların bulunduğu bölgeden geliyor hocam. İçerdeki mekanik parçalardan kaynıklı büyük bir ihtimal.

Olabilir de işte insanın hevesi kursağında kalıyor bekleyemiyor yakıştıramıyor... Neyse ... Peki plastik motor kapağına ne demeli sizce...

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 07kml07;541947
...Peki plastik motor kapağına ne demeli sizce...
Hiç bir esprisi yok. Gözönünde olmadığı için görüntü de sıkıntı değil bence. Olsa da oluuur olmasa da.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 07kml07;541947
Olabilir de işte insanın hevesi kursağında kalıyor bekleyemiyor yakıştıramıyor... Neyse ... Peki plastik motor kapağına ne demeli sizce...

Skoda çalışanı değilim birşey diyemem, sadece önceki aracıma istinaden amaneten konup titreşim yapacağına olmasın daha iyi. Dediğim gibi araçtan çıkarılan her parça maliyeti azaltmaya yönelik. Fakat bunu kullanıcının sürekli kullandığı işlevsel şeylerde yapmadıkları sürece benim açımdan sıkıntı yok. Mesela sert plastikte bu maliyet kaygısına bir örnek ses yapmadığı sürece zaten dokunduğum bir alan değil. Verilen paraya bakıp o kadar verdik bu nasıl olmaz diyoruzda, paranın yarısını devlet alıyor.