škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid ortak genel sorunlar ve çözümleri köşesi

saday · 499 · 279563

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;548653
Buldunuz mu bir çözüm
Yok hocam,araştırıyorum.kısa farlar h7 mi acaba

Çevrimdışı audioslave

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aracınızı hareket ettirmeden önce soğuk havalarda ısıtıyor musunuz?
ilk aracı aldığımda kitapçığa göz atmıştım ve yanılmıyorsam, rolanti de bekletmekten ziyade hareket halinde aracınızı ısıtın diye bir tavsiye vardı.
yanılıyor muyum?

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: audioslave;548733
aracınızı hareket ettirmeden önce soğuk havalarda ısıtıyor musunuz?
ilk aracı aldığımda kitapçığa göz atmıştım ve yanılmıyorsam, rolanti de bekletmekten ziyade hareket halinde aracınızı ısıtın diye bir tavsiye vardı.
yanılıyor muyum?

Yanılmıyosunuz turbonun yağlanması için 20 25 saniye bekledikten sonra hareket edebilirsiniz.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 07kml07;549843
:) gülüyorum
Allah ağlatmasın hep güldürsün.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı 07kml07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;549846
Allah ağlatmasın hep güldürsün.

Eyvallah :)

Çevrimdışı 07kml07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arabamı alırken çok heveslerle aldık ama umduğum tatmini bende sağlamadı. Olsun ben Arabamı seviyorum en az 7 sene Allah'ın izniyle binmeyi düşünüyorum umarım sağ salim kazasız belasız süreç geçer.en iyi araba insanin kendi arabasıdır :) mutluluğun sırrı bu çok şükür altımızda var ele güne karşı ...

Çevrimdışı dtmaden

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Rapid 1.4 dsg aracim daha 1500 km yaptm ve bugun silecekleri 1. Modda calistirinca baslangic ve sonda cit cit die ses geliyor arkadaslar..sanki sigorta sesi gbi bsey..baska yasayan var mi acaba

Çevrimdışı Tevfik Yüksel

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Doğru tahmin. O ses sigortadan geliyor ve çok net duyuluyor maalesef.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dtmaden;551863
Rapid 1.4 dsg aracim daha 1500 km yaptm ve bugun silecekleri 1. Modda calistirinca baslangic ve sonda cit cit die ses geliyor arkadaslar..sanki sigorta sesi gbi bsey..baska yasayan var mi acaba
Alıntı yapılan: Tevfik Yüksel;551878
Doğru tahmin. O ses sigortadan geliyor ve çok net duyuluyor maalesef.
Korna çalınca da gelir o tarz bir ses. Sanırım rölenin sesiydi.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün ilk defa ayna ısıtmayı kullandım. Bu kadar çabuk ısıtacağını tahmin etmezdim. Bir dakika olmadan camdaki bu çözüldü. Ama Dunlop lastikler çok çok az karda abs açıp durmuyor araç.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;551980
Bugün ilk defa ayna ısıtmayı kullandım. Bu kadar çabuk ısıtacağını tahmin etmezdim. Bir dakika olmadan camdaki bu çözüldü. Ama Dunlop lastikler çok çok az karda abs açıp durmuyor araç.

Hocam dunlop değil en kıral yaz lastiği olsa yine durmaz siz siz olun kış lastiği kullanın sadece karda değil. 7 derece altında kış lastiği çok çok güvenlidir yazlara karşı. Enteresan birşekilde bende arka cam rezistansın performansını beğenmiyorum. Fabiamda daha hızlıydı sanki.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;551989
Hocam dunlop değil en kıral yaz lastiği olsa yine durmaz siz siz olun kış lastiği kullanın sadece karda değil. 7 derece altında kış lastiği çok çok güvenlidir yazlara karşı. Enteresan birşekilde bende arka cam rezistansın performansını beğenmiyorum. Fabiamda daha hızlıydı sanki.

Arka cam rezistansı da bana göre iyi değil. Lastiklerim var ama 195-55-16 var. Takıp takmamak konusunda kararsızım.

Çevrimdışı dtmaden

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Rapid aracimin on ve arka cam suyu puskurtmeler 3 gundur calismior..su olmasina ragmen..ankrdayken donmus olcgni dusundm bursaya geldm hala calismior..neden olablir arkdslar..servise hafta sonu gdeblcem

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dtmaden;551998
Rapid aracimin on ve arka cam suyu puskurtmeler 3 gundur calismior..su olmasina ragmen..ankrdayken donmus olcgni dusundm bursaya geldm hala calismior..neden olablir arkdslar..servise hafta sonu gdeblcem

Donmuşsa kolay kolay çözünmez bursada yeni yeni 0 ın üstüne çıktı sıcaklık. Umarım donmadan dolayı depo patlamamıştır.