škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid ortak genel sorunlar ve çözümleri köşesi

saday · 499 · 279424

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: resolute;552722
Zor mu açılıyor, kırılma tehlikesi var mı?
Hiç denemedim. O nedenle şansı zorlamamak adına iyi yapmışsınız dedim.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı dtmaden

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oksijen;552749
Merhaba
Ozellikle Lastiklerden asiri yol sesi geliyor  yalitimla ilgili tavsiyeleriniz varmi?

Arac 1.2 sb style  lastik dunlop standart

Evet rapidlerde yol sesi fazla gelio ..benm lastikler ince oldugundan dusunuorm.Lastik yanak kalinligini artirabilirsiniz..ayrica davlumbazlara ses yalitim  yapilabilir...

Çevrimdışı oksijen

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dtmaden;552762
Alıntı yapılan: oksijen;552749
Merhaba
Ozellikle Lastiklerden asiri yol sesi geliyor  yalitimla ilgili tavsiyeleriniz varmi?

Arac 1.2 sb style  lastik dunlop standart[/

Evet rapidlerde yol sesi fazla gelio ..benm lastikler ince oldugundan dusunuorm.Lastik yanak kalinligini artirabilirsiniz..ayrica davlumbazlara ses yalitim  yapilabilir...
yapılacaklar ve onerebileceğiniz bir yer varmı  ??
lastik yanak kalınlığının çok fazla etkisi olacagını sanmıyorum ciddi ses var çünkü

davlumbazlara putur atma var suan yapılacak..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oksijen;552777
yapılacaklar ve onerebileceğiniz bir yer varmı ??
lastik yanak kalınlığının çok fazla etkisi olacagını sanmıyorum ciddi ses var çünkü

davlumbazlara putur atma var suan yapılacak..

Sadece davlumbazlara pütür atma çok fazla etkili olmaz. Bu sorunun tamamen çözümü taban döşemelerinin sökülüp izolasyon malzemesiyle kaplanması, davlumbazların içeriden kaliteli malzemeyle(Würth, Berner vb.) kaplanması, mümkünse araç altının da aynı şekilde pütürle kaplanması, ayrıca daha sessiz bir lastiğe geçiş olacaktır.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı oksijen

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;552780
Sadece davlumbazlara pütür atma çok fazla etkili olmaz. Bu sorunun tamamen çözümü taban döşemelerinin sökülüp izolasyon malzemesiyle kaplanması, davlumbazların içeriden kaliteli malzemeyle(Würth, Berner vb.) kaplanması, mümkünse araç altının da aynı şekilde pütürle kaplanması, ayrıca daha sessiz bir lastiğe geçiş olacaktır.
100% sesi kesmesi değilde %30 azalsa yeter bazen baya kulak tırmalıyor

yetkili serviste bu işlemi yaptırabilirmiyiz  
avek te mesela ?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oksijen;552781
100% sesi kesmesi değilde %30 azalsa yeter bazen baya kulak tırmalıyor

yetkili serviste bu işlemi yaptırabilirmiyiz
avek te mesela ?

Aracımda Ziebart ses yalıtımı var, aman aman bir fark yaratmadı ses konusunda.

Döşeme işini zaten yapmazlar da pütür işini de yaptıklarını sanmıyorum, anlaşmalı oldukları bir firma üzerinden yapıyor/yaptırıyor olabilirler. Ya da servisle muhabbetiniz varsa pütürü kendiniz alıp uygulamayı yaptırabilirsiniz.

Çevrimdışı 07kml07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selam dostlar. 2015 sty Spaceback dsg 1.2 kırmızı aracı satsam kaça gider arkadaşlar piyasasını bilen var mı ?

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 07kml07;552815
Selam dostlar. 2015 sty Spaceback dsg 1.2 kırmızı aracı satsam kaça gider arkadaşlar piyasasını bilen var mı ?

İnternette benzer araçlar var

Çevrimdışı 07kml07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;552816
İnternette benzer araçlar var

Çok güzel yol gösterdin kardeş teşekkür ederim :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oksijen;552836
Tahmini % kac ses azalmistir.?

Açıkçası ne desem yalan olur ve sizi yanlış yönlendirmek istemem. Sadece şunu söyleyeyim Ziebart internet sitesinde %60'a kadar seste azalma vaat ediyor. Ben de uygulamadan önce ve sonra ses seviyesini ölçelim bir bakalım ne kadar azalmış diye söyledim ve tabii ki kabul etmediler. Ben yol sesinden artık o kadar rahatsızdım ki yine de yaptırdım. Hiç etkisi olmadı dersem yine yalan olur. Bir tık daha iyi oldu, ama araç hala D segmentine göre akustik yalıtım olarak zayıf.

Çevrimdışı 07kml07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hacı sakın ses yalıtımına felan para harcama yazık olur Git daha yumuşak lastik al aynı paraya inan elinde hiç değilse lastiğin olur. Bu araçlar ses veriyor inan a6 kullandım evet kıyas yapılamaz lakin o bile kalitesine rağmen insanı şaşkınlığa uğratıyor daha sessiz olmasını bekliyorsun lakin beklentini karşılamıyor bile. Boşver kafaya takma aç radyonun sesini bak keyfine

Çevrimdışı dtmaden

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;552245
Fıskiyelerin sigortalarını kontrol ettiniz mi?

Butun mesele sigortalarmis arkadaslar ...sigorta kutusunu acmak icinde baya kuvvet uygulamak gerekiomus..kirilcak die korkmaya da gerek yokmus...

Çevrimdışı nedemeklazım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yeni konu açmaktansa burada sormak daha iyi olacak gibi. Araç henüz bir kaç günlük ama 2 sorum var.

- Radyoları hafızaya kaydettim ama radyo logoları görünmüyor. Nasıl bir ayar yapmak gerekir?

- Start stop şimdiye kadar 2-3 kez dışında hiç devreye girmedi. Kitapçıkta bir çok faktöre bağlıdır, aynı durumlarda dahi birinde çalışıp diğerinde çalışmayabilir gibi yuvarlak ifadeler var. Ama şimdiye kadar neredeyse hiç devreye girmedi. Bunun nedeni ne olabilir?

Fikirleriniz için teşekkürler.