škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid ortak genel sorunlar ve çözümleri köşesi

saday · 499 · 279415

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araba dizel egzozdan mı geliyor bilemedim ama baya akıttı acaba bi kaç gündür araba yatıyordu garajda bi kaç dk çalıştı. Belki egzozda kalandır diye düşündüm

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Son günlerde debriyaj sertleşti. Bottan yazlık ayalkabıya geçince mi garip geldi bilmiyorun ama botlarda da hisstediyordum. Araç 5500 km de ilk km lerinden beri geri vites yapışıp kalıyordu. Düz vites olduğu için herhangi bir sorun garantiye girer mi? Ayrıca daha bin km olmadan debriyaj gıcırtı yapmıştı servise götürmüştüm.

Çevrimdışı 07kml07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;561202
Son günlerde debriyaj sertleşti. Bottan yazlık ayalkabıya geçince mi garip geldi bilmiyorun ama botlarda da hisstediyordum. Araç 5500 km de ilk km lerinden beri geri vites yapışıp kalıyordu. Düz vites olduğu için herhangi bir sorun garantiye girer mi? Ayrıca daha bin km olmadan debriyaj gıcırtı yapmıştı servise götürmüştüm.
Ah Bi bilsem dostum ne garantiye girer girmez ... Hiç bir işimizi doğru yapmayız ki güzel ülkemizde .. Zaten kimse de kendi işini mesleğini yapmaz Başka iş yapar Ya da ne olursa yaparım abi der :)

Çevrimdışı audioslave

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
selam,
bugün maxi dot ekranın kurcalarken direksiyon üzerindeki scroll tuşunun üzerine basılı tutmamla birlikte bugüne kadar olan bütün bilgileri sıfırladım :(((
aracı aldıüım ilk günden beri olan ort. yakıt bilgileri, çalışma saat bilgileri vs vs hepsi sıfırlandı.
bu bilgileri tekrar getirmenin bir yolu yok mu ya :(

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: audioslave;562182
selam,
bugün maxi dot ekranın kurcalarken direksiyon üzerindeki scroll tuşunun üzerine basılı tutmamla birlikte bugüne kadar olan bütün bilgileri sıfırladım :(((
aracı aldıüım ilk günden beri olan ort. yakıt bilgileri, çalışma saat bilgileri vs vs hepsi sıfırlandı.
bu bilgileri tekrar getirmenin bir yolu yok mu ya :(

Malesef geri geleceğini sanmıyorum. Siz sıfırlamasanız dahi belli bir süre sonra otomatik 0 lanıyor zaten.

Çevrimdışı 07kml07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dostlar... 1.2tsı hangi marka benzin kullanılmalı ? Ben nitro Shell' alıyorum nitrolu benzin motora zarar verir mi ?

Çevrimdışı dtmaden

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar 1.4 dsg rapid 2015 aracimm..silecekleri calistrdigmda baslangicta ve sonda sigortalardan ses gelio rolenin sesi.cit cit die bi ses..sizde de var mi..normal midir..deglse cozumu nu bilen varmi....

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dtmaden;565981
Arkadaslar 1.4 dsg rapid 2015 aracimm..silecekleri calistrdigmda baslangicta ve sonda sigortalardan ses gelio rolenin sesi.cit cit die bi ses..sizde de var mi..normal midir..deglse cozumu nu bilen varmi....

Çok dikkatli dinlerseniz korna çalarken bile gelir o röle sesi.;)
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Spartacus_59

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı rapidchi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre0884;528733
Kapıların içinin su dolması vardı. Çok az kişide bu sorun meydana geldi ama çözüm bulabilen var mı bilmiyorum.

kapının en altındaki su tahliye deliği tıkanıyor lastik var yanında onu kaydırın su boşalıyor

Çevrimdışı mert-erdem

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;530346
Bende çözemedim. Şerit takip kör nokta gibi gözüküyor fakat cihaz bu seçenek kullanılmıyor vs de demiyor.

Bir sorunda sileceklerde var. Fıskiye için çok uzun basmak gerekiyor ki bu önerilmez normalde. Buna rağmen neredeyse su gelmeden silecekler çalışıyor. Cam çizilecek diye içim gidiyor.

Bu buton çarpışma algılayıcısı olan araçlar için kullanılan bir buton. Kitapçığında yazıyor.

saygılarımla.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
9000 km son bugün ilk kez lastik hava ayarlarını yaptırayım dedim. Bu zamana kadar 40 basılmış binmişim. 34 e düşürdükten sonra dedim ki gerçekten sessizmiş.

Sent from my iPhone using Tapatalk