škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid ortak genel sorunlar ve çözümleri köşesi

saday · 499 · 279697

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 07kml07;579657
Selamlar dostlar.skoda Rapid'i speacaback kullanıcıyım yaklaşık 8 ay oldu araçtan genel itibari ile memnunum lakin geçen uzun yola gittim geldim aracımın 2 kapısında ve kadran camında trim sesi yapmaya başladı aracım 6000 km de bu normal mi servis bu sesleri halleder mi ? 2. Ci sorum ise arka tekerlerin yakınından geçen kabloların araca biraz uzak mesafeden baktığımda görünmesi ve bu görüntünün aracım güzelliğini bozmazsı konusu. Bu halledilebilir mi kabloların görüntüsü giderilebilir mi ? Şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim ve cevap verilmesini rica ederim

12000 deyim bende eylülden beri kullanıyorum. Trim sesleri hafif hafif bende de var. O kabloları servise gösterdim. El fren teli onlar. Normal görünüm dediler.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 07kml07;579659
Yani o telleri gizleyemiyormuyuz ?

Ben sarktı diye düşünerek Hatay yetkili servise gitmiştim. Orada görüntünün normal olduğu söylendi. Hatta plazada sıfır araç üzerinde de gösterdiler. Belki uğraşılırsa gizlenir.

Çevrimdışı 07kml07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Trim sesi normal mi ? Yani dostum cevap veriyorsun sağol ama bi netice yok ne yapmalı Nasıl yapmalı onu soruyorum Sanırım bu arabayı zarar etsem de satacağım neden biliyor Musun Çok kalitesiz

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 07kml07;579661
Trim sesi normal mi ? Yani dostum cevap veriyorsun sağol ama bi netice yok ne yapmalı Nasıl yapmalı onu soruyorum Sanırım bu arabayı zarar etsem de satacağım neden biliyor Musun Çok kalitesiz

Segmentine göre normal diye düşünüyorum. Dediğim gibi belki gizlenebilir kablolar uğraşılır ama ben çok ta takmadım. Az yakar çok kaçar olduktan sonra bineceğim zaten garanti bitene kadar.

Çevrimdışı 07kml07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Gülüyorum

Bu sitede istediğin yorum yapılmıyor araç alacak ark dikkat edin buraya yaptığım yorumlar hakaret içermemesine rağmen siliniyor

Cevabı siz düşünün sadece şunu söylerim marka hakkındaki olumsuz yorumlar siliniyor

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı 07kml07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
6000 km deki aracın trim sesi yapması neyi gösterir siz düşünün

Senin silmen önemli değil ne soruya çare oluyorsun nede yorumumu sallıyorsun

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 07kml07;579669
6000 km deki aracın trim sesi yapması neyi gösterir siz düşünün

Şimdi Klima açıkken camların plastikleri ses yapıyor. Klima kapalı ise ses yapmıyor. Belki genleşmedir.

Çevrimdışı emrah1024

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Anlık minik gaza dokunup bırakmalar da araç irkilme sarsıntı yapıyor. Bu normal,mi acaba.Servis normal diyor yeni modellerde ise motor kulağını değiştirmişler.
« Son Düzenleme: 13 Haziran 2016, 11:12:43 Gönderen: emrah1024 »

Çevrimdışı emrah1024

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2014 skoda rapid spaceback 29000km aracımda çok küçük gaza dokunuş ve bırakışlar,da araç irkilme sarsıntı yapıyor yetkili servis normal diyor yeni kasalarda ise motor kulağı değiştirmişler 2016 modellerde bu konu ile ne yapıla bilinir acaba. kolay gelsin..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 07kml07;579667
Cevabı siz düşünün sadece şunu söylerim marka hakkındaki olumsuz yorumlar siliniyor

Hangi mesajınız silindi acaba?
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı serhats

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

2013 Skoda Rapid 1.6 Otomatik Dizel sahibiyim aracım 25 binde suan ve alalı 2 hafta oldu, yıllık bakımı dolduğundan servise götürdüm, serviten çıkışta Ortlama Yakıt Tüketimi değerlerinin araba 2,3 saat stop ettikten sonra sıfırlandığını farkettim acaba önemli bir konumu bu? ayrıca araçta usb aux girişi yok servistekiler takılamayacığı söylediler, çakmaklığı kullanmak istemiyorum, acaba önereciğiniz bir ekran varmıdır araca taktıralım ? herkese hayırlı ramazanlar..

Çevrimdışı Balasagun

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • https://www.facebook.com/sadayrapid/
Navimex vw 9902 rapid için uyumlu cihazlardan ve fiyat olarak uygun ama orjinal olsun derseniz rns 510 yada rcd 510 taktirabilirsiniz

Çevrimdışı mcbtr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serhats;580007
Merhabalar,

2013 Skoda Rapid 1.6 Otomatik Dizel sahibiyim aracım 25 binde suan ve alalı 2 hafta oldu, yıllık bakımı dolduğundan servise götürdüm, serviten çıkışta Ortlama Yakıt Tüketimi değerlerinin araba 2,3 saat stop ettikten sonra sıfırlandığını farkettim acaba önemli bir konumu bu? ayrıca araçta usb aux girişi yok servistekiler takılamayacığı söylediler, çakmaklığı kullanmak istemiyorum, acaba önereciğiniz bir ekran varmıdır araca taktıralım ? herkese hayırlı ramazanlar..

Merhabalar,

Bahsettiğiniz sıfırlama muhtemelen trip, yani o anki yolculuk ile ilgili olan sıfırlama, bolero ekranda örneğin başlangıçtan itibaren yazısının sağında ve solunda iki ok var onlara tıkladığınızda "Yakıt aldıktan sonra" ve "Uzun süreli" gibi iki ek seçenek daha görürsünüz. Uzun süreli sizin genel yakıt ortalamanız, yakıt aldıktan sonra ise benzinlikten son çıkışınızdan itibaren tüketilen yakıttır.