škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid ortak genel sorunlar ve çözümleri köşesi

saday · 499 · 279318

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: saday;534887
Korhan bey, ayna ısınmıyor demedim ben dikkat edin, sadece arkadaşların beklentisi kadar ısınmaz dedim, onlar kupkuru ayna istiyor, ayna kısmen kurur ve görüntü netliğini sağlar zaten, buzlu ayna bile hemen erimiyor zaten belli bir müddet sonra akışmaya başlıyor, sağanak yağmur altında ayna o kadar hızlı nasıl kurutsun onu diyorum Ali' ye yani beklenti yüksek anlatabiliyormuyum? dünkü sağnakta silecek yetişmediği oldu ayna nasıl kupkuru olsun? pardon yani.:D

Ah keşke bugün fotoğraf çekseydim :) oluypr hocam kupkuru oluyor silecek kolunu 3. Kademeye kadar getirdim. Ama aynalar kupkuruydu. Okuldan çıkarken boncuk boncuktu ama o yağmur altında yol boyunca bir iki kenar köşedeki damlacık dışında su göremedim :) fizik kimyayı boşverin en güzel yöntem pratiktir :) bakın buju ayna ısıtması tek başına yapıyor demiyorum. Teknik olarak araç giderken su aşırı birşekilde aynaya düşmüyor. Dur kalklarda okuşan boncuklarıda o ısı gayet güzel buharlaştırıyor. Siz hiç açmadıysanız ayna ısıtıyıcı o baloncukların sürekli üzerine düştüğünü varsayıyorsunuz ve açmıyorsunuz demekki.

Not: Bugün farkettim silecekler son hızda bile çalışsa eğer 5 km/h altına düşerseniz full hızda çalışmıyor. Buda vw in güzel yazılımlarından biri. Fakat hızlanana kadar 5-10 km ye çıkana kadar önünüz biraz karanlık :) anlık trafik durmalarında fark ettim.

Çevrimdışı a.L.i

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Fatih abi biz vag com'a bagladigimizda aynalari rezistansla beraber calisma secenegini aktif hale getirmemismiydik? Yani rezistansi actigimda ayna isitmalarida calismayacak mi?

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a.L.i;534894
Fatih abi biz vag com'a bagladigimizda aynalari rezistansla beraber calisma secenegini aktif hale getirmemismiydik? Yani rezistansi actigimda ayna isitmalarida calismayacak mi?

Hayır sende o seçeneği aktif etmedik, bana sormuştun sen de nasıl diye ben de ayrı demiştim, sen de o zaman kalsın belki ayrı ayrı çalıştırmak isterim falan demiştin hatırladığım kadarı ile o yüzden aktif etmedik diye hatırlıyorum, yoksa yanlışmı hatırladım.

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;534892
Ah keşke bugün fotoğraf çekseydim :) oluypr hocam kupkuru oluyor silecek kolunu 3. Kademeye kadar getirdim. Ama aynalar kupkuruydu. Okuldan çıkarken boncuk boncuktu ama o yağmur altında yol boyunca bir iki kenar köşedeki damlacık dışında su göremedim :) fizik kimyayı boşverin en güzel yöntem pratiktir :) bakın buju ayna ısıtması tek başına yapıyor demiyorum. Teknik olarak araç giderken su aşırı birşekilde aynaya düşmüyor. Dur kalklarda okuşan boncuklarıda o ısı gayet güzel buharlaştırıyor. Siz hiç açmadıysanız ayna ısıtıyıcı o baloncukların sürekli üzerine düştüğünü varsayıyorsunuz ve açmıyorsunuz demekki.

Not: Bugün farkettim silecekler son hızda bile çalışsa eğer 5 km/h altına düşerseniz full hızda çalışmıyor. Buda vw in güzel yazılımlarından biri. Fakat hızlanana kadar 5-10 km ye çıkana kadar önünüz biraz karanlık :) anlık trafik durmalarında fark ettim.

Aynı şeyi konuşuyoruz işte, farklı bişey değil anlatmak istediğim, yağmurun yağış yönü de önemli burada arkadan yatık yağıp aynaya sürekli vuran bir yağmur olsa dediğimi daha iyi anlarsın.

Çevrimdışı a.L.i

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
abi simdi indim tekrar denedim ayna isitmalarini yagmur altinda :) arac park halindeyken.

Dün yagmurda isiticilari cevirdigimde "çıt" sesi gelmemisti ama simdi actigimda ses geldi ve sanirim bu sefer oldu.Dün acmayi beceremedim sanirim.

Aracin bir tarafi kuru yerde obur tarafi yagmur altinda. Kuru olan aynaya elimi degdirdigimde 15 sn tutamadim.Resmen yakiyor. Islak olan aynada ise ısı hissedilir derecede.Yani calisiyor. :)

Aksam eve giderken rezistansi denicem sanirim acmadik o ozelligi.

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a.L.i;534903
abi simdi indim tekrar denedim ayna isitmalarini yagmur altinda :) arac park halindeyken.

Dün yagmurda isiticilari cevirdigimde "çıt" sesi gelmemisti ama simdi actigimda ses geldi ve sanirim bu sefer oldu.Dün acmayi beceremedim sanirim.

Aracin bir tarafi kuru yerde obur tarafi yagmur altinda. Kuru olan aynaya elimi degdirdigimde 15 sn tutamadim.Resmen yakiyor. Islak olan aynada ise ısı hissedilir derecede.Yani calisiyor. :)

Ali yani çalıştıramamışsın bizi burda hoplatıyorsun:D çalışmıyor diye ortalığı ayağa kaldırdın, en yakın zamanda yine görüşelim istersen ikisini aynı anda çalıştırmayı aktif edelim.
Haaa unutmadan bir de şunu dene; silecek hızını 2.kademeye al, yani orta hızda sürekli silmeye, araç hızlanınca silecek uyum gösterecek yavaşlayınca yine uyum gösterecek, durunca fasıla yapacak, bunu bir dene unutma sakın.
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2015, 17:01:43 Gönderen: saday »

Çevrimdışı a.L.i

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
abi oyle bi yapmislar ki tam tersine cevirmek gerekiyor kirilacak diye zorlamadim ben hic. Özelden de baska arkadas yazinca öyle denedim sıkıntı yok :)
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2015, 17:11:46 Gönderen: a.L.i »

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ali bey ben buradan demiştim zaten size ... tahmin ettim çünkü :)

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;534783
ali bey ısıtmaya çevirdiniz değil mi ?

sabah 08:25 te sormuşum...
buraya yansıması 10:00 diyelim :P

Çevrimdışı a.L.i

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;534918
sabah 08:25 te sormuşum...
buraya yansıması 10:00 diyelim :P

abi yok gercekten cevirdim ama sizdeki nasil bilmiyorum bendeki cok sert resmen sanki cevirirken bosa donecek bisey kopacak gibi. Cesaret edemedim komple cevirmeye.

Çevrimdışı Mgenco

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: saday;534886
Sakın yetkili servise bu tip bir istekte bulunmayın sizi yakın markaja alıp dışarıda yaptırmışmısınız diye takip altına alırlar, her bakımda aracınıza özel inceleme yaparlar belki, durup dururken kendinizi mimletmeyin, vag com özelliklerini bile açmayan servis limitör mü iptal edecek? ben hondam varken sormuştum ters cevap vermişlerdi aman diyeyim.

Anladım. O zaman 180 son hızımız olacak demekki. Bende mimlenmekten korkuyorum. Birde vag-com da birseyler yaptırdigim icin sorun cikabilir. Böyle idare edicez garanti bitene kadar o zaman.

Alıntı yapılan: korhan;534877
mustafa bey , emin olun aracınızın 70.000 lik olması ya da 90 - 130 hp olması onu yüksek hızda stabil ve çarpışmalarda süper dirençli yapmaz.

70.000 lik arabam var bu durumda 230 yapabilmeli mantığını anlamak mümkün değil ???

Yanlış anlasilma olmus aslinda hocam. Benim kastettigim şey hızın kitlenmesi. Sonuçta araç o halde sizin. Kimsenin hızını kitlemeye hakları olduğunu düşünmüyorum sadece. Gittiği yere kadar gitsin düşüncesindeyim yani. Arabanın fiyatı ile alakalı olarakta değilde gücünü o halde almışız. Niye sınır koyuyorlarki 183 e hadi 220 ye koyarlar anlarımda 183 çok düşük bir limit gibi geldi araçlarımıza göre.

Çevrimdışı Managerhtd

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benzinli motorlarda hız limiti yok galiba.ben biraz sıkıştırma yapayım dedim 230 a kadar çıktı sürat daha da gidecekti yeni araba olduğu için çektim ayağımı gazdan.

Çevrimdışı Mgenco

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Managerhtd;534936
Benzinli motorlarda hız limiti yok galiba.ben biraz sıkıştırma yapayım dedim 230 a kadar çıktı sürat daha da gidecekti yeni araba olduğu için çektim ayağımı gazdan.

Aracınızin modeli ne bide ne zaman almistiniz hocam ? Bende 1000km de basmıştım 183 ü 2000 dede denedim yine aynıydı. O yüzden sınırlayıcı olduğunu düşündüm haftaya yola çıkıcam tekrar denicem ama sanmıyorum daha çok basacagını

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mgenco;534874
Gerçekten çok kötü bir durum bu hız limitörü. 70binlik arabamız var motoru gücüde iyi. Ama 200 ü bile göremiyosun. O zaman oraya 240 ibresini niye yapıyorlar ille saydırtıcaklar kendilerine. Bu işi servisle konuşacağım ben. İptal edebilirler gibi geliyor bana. İnşallahta olur.
Bir tip kadran yapılıyor, 160km/s son sürate sahip olana da 240km/s son sürate sahip olana da aynı kadran takılıyor. Kadrana değil de teknik özelliklerine bakarak aracı sıkıştırmak gerek diye düşünüyorum.
Alıntı yapılan: saday;534886
...Korhan bey, ayna ısınmıyor demedim ben dikkat edin, sadece arkadaşların beklentisi kadar ısınmaz dedim, onlar kupkuru ayna istiyor, ayna kısmen kurur...
Bugün sağanak olmayan yağmurda ancak dur-kalklı trafikte yine denedim ve yine kupkuruydu ayna. La bizim İbiş' inki mi çok ısınıyor ne yapıyor acaba?:hmm::blm:
Alıntı yapılan: a.L.i;534894
Ayna ile arka cam rezistansı ayrı ayrı ise birleştirmenin hiç mantığı yok. Arka camda buğu yokken, aynalar için arka cam rezistansını da çalıştırmak bana kalırsa hiç mantıklı değil.
Alıntı yapılan: a.L.i;534903

Alıntı yapılan: saday;534913
Ali yani çalıştıramamışsın bizi burda hoplatıyorsun:D çalışmıyor diye ortalığı ayağa kaldırdın...
Bak ya buzun kaynama derecelerinden girdik buharın donma derecelerinden çıktık biz de burada ya!:D
Neyse güle güle kullan diyelim o zaman.
Alıntı yapılan: saday;534913
...bir de şunu dene; silecek hızını 2.kademeye al, yani orta hızda sürekli silmeye, araç hızlanınca silecek uyum gösterecek yavaşlayınca yine uyum gösterecek, durunca fasıla yapacak, bunu bir dene unutma sakın.
Ana! Bu Rapid' e mi yoksa VW Group araçlara özgü bir özellik mi? Yoksa siz mi açtınız Vagcom ile?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!