škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid ortak genel sorunlar ve çözümleri köşesi

saday · 499 · 279659

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bergun76

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.4 tdi dsg kullanıcısıyım. Skoda sitesinde aracın tüketim verileri yalanın danikası. şehir içi 4,2  şehir dışı 3,4 diyor.

Ordu'da yaşıyorum, trafiksiz şehir içinde 6'dan aşağı düşmedi, az trafik olunca 8 lt yakıyor. Geçen hafta uzun yola gittim 1.200 km ortalaması 4,7 litre. Araç boş, 110 km'yi hemen hemen hiç geçmedim.

Bir daha asla vw grubu araç almam. Çünki kandırıyorlar.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bergun76;577198
1.4 tdi dsg kullanıcısıyım. Skoda sitesinde aracın tüketim verileri yalanın danikası. şehir içi 4,2  şehir dışı 3,4 diyor.

Ordu'da yaşıyorum, trafiksiz şehir içinde 6'dan aşağı düşmedi, az trafik olunca 8 lt yakıyor. Geçen hafta uzun yola gittim 1.200 km ortalaması 4,7 litre. Araç boş, 110 km'yi hemen hemen hiç geçmedim.

Genelde oradaki verilere 1 litre eklemek gerekiyor. Ben ilk alırkende oo 5,2 4,4 diye düşünerek aldım.

Sent from my iPhone using Tapatalk
« Son Düzenleme: 27 Mayıs 2016, 09:30:56 Gönderen: mrt03mrt03 »

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

2000 km ortalamam 4.5. Bence ideal.  En ne kadar yakar diye cok ideal kosullarda test ettim. Ortalama düz bir yolda 40 km mesafede 3.7 litre ortalamayı gördüm.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Sadece VW has bir durum değil, başka markalarda da mevcut, o test verilerine ulaşmak çook zor ama bu tüketim değerlerinin değerlendirilmesini daha gerçekçi şartlara göre yapılması için yeni bir düzenleme lazım.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sevgili dostlar. Dün silecek suyu eklemek için kaputu açtım. Motorun üstü su toz vb lekelerle dolu.  Bizim araçların motorunu yıkatan var mı? Yıkanınca herhangi bir zarar verir mi? Servis yıkama yapmadı sildi üst kısımları.
Ayrıca bu Dunlop lastiklerden memnun olan var mı? Yerde bi bardak su olsa hemen patinaj yapıyor.

« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2016, 16:57:51 Gönderen: mrt03mrt03 »

Çevrimdışı gorkem5934

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;577595
Sevgili dostlar. Dün silecek suyu eklemek için kaputu açtım. Motorun üstü su toz vb lekelerle dolu.  Bizim araçların motorunu yıkatan var mı? Yıkanınca herhangi bir zarar verir mi? Servis yıkama yapmadı sildi üst kısımları.
Ayrıca bu Dunlop lastiklerden memnun olan var mı? Yerde bi bardak su olsa hemen patinaj yapıyor.

Dunlop lastiklerden memnunum gayet güzel patinaj yapması benim hoşuma gidiyor

Çevrimdışı delorean

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar.

Aracım Rapid spaceback 1.4 tsi dsg 125 beygir. Aracı alalı 2 hafta oluyor.

Sürüş anında camlar kapalı iken herhangi bir ses yok. Ama şöför tarafı cam açıldığında,sağ arka camdan (kapalıyken) rahatsız edici bir ıslık sesi geliyor. 60 km'yi geçince başlıyor ses.

Bugün servise gittim. Usta normal olduğunu söyledi ama bana kesinlikle normal gelmiyor. Böyle bir sorun yaşayan var mı? Bu konuda ne yapılabilir?

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: delorean;578606
Merhaba arkadaşlar.

Aracım Rapid spaceback 1.4 tsi dsg 125 beygir. Aracı alalı 2 hafta oluyor.

Sürüş anında camlar kapalı iken herhangi bir ses yok. Ama şöför tarafı cam açıldığında,sağ arka camdan (kapalıyken) rahatsız edici bir ıslık sesi geliyor. 60 km'yi geçince başlıyor ses.

Bugün servise gittim. Usta normal olduğunu söyledi ama bana kesinlikle normal gelmiyor. Böyle bir sorun yaşayan var mı? Bu konuda ne yapılabilir?

Yeni nesil araçlar hava sirkülasyonu en iyi şekilde ayarlanmış araçlar olduğu için yüksek süratte camların kapalı olması gerekmektedir. Ses yapması normal.  

Çevrimdışı Ally_07

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;578615
Yeni nesil araçlar hava sirkülasyonu en iyi şekilde ayarlanmış araçlar olduğu için yüksek süratte camların kapalı olması gerekmektedir. Ses yapması normal.  

Zaten kapalıyken geliyormuş benim anladığım kadarıyla..

Note 5 ile Tapatalk üzerinden gönderdim, yanlışlarımı mazur görün.

Çevrimdışı delorean

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;578615

Ama bu ses arkadaşlarımın kullandığı skoda araçlarda çıkmıyor. Hiçbiri de normal karşılamadı.

Alıntı yapılan: Ally_07;578616

Yok kapalıyken gelmiyor. O konuda sorun yok.

Çevrimdışı Ally_07

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: delorean;578619
Yok kapalıyken gelmiyor. O konuda sorun yok.
İlk mesajda parantez içinde kapalıyken diye yazmışsınız ya ondan öyle demiştim. Tabi camlardan biri bile açık olsa sonuçta havanın akım yönü değişiyordur. Üst segment araçlarda çok fark edilmez belki ama ekonomi segmenti araçlarda normal olabilir belki de.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cam açıkken ses gelmesi gayet normal.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ally_07;578616

Şöför camı açıkken yazıyor.

Alıntı yapılan: delorean;578618
Ama bu ses arkadaşlarımın kullandığı skoda araçlarda çıkmıyor. Hiçbiri de normal karşılamadı.

Bende de rapid var 12000 km oldu. Tek cam açıkken ister istemez ses yapıyor. Hatta tüm camlar kapalı iken klimayı iç sirkülasyon moduna getirirseniz bile geliyor.

Çevrimdışı 07kml07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar dostlar.skoda Rapid'i speacaback kullanıcıyım yaklaşık 8 ay oldu araçtan genel itibari ile memnunum lakin geçen uzun yola gittim geldim aracımın 2 kapısında ve kadran camında trim sesi yapmaya başladı aracım 6000 km de bu normal mi servis bu sesleri halleder mi ? 2. Ci sorum ise arka tekerlerin yakınından geçen kabloların araca biraz uzak mesafeden baktığımda görünmesi ve bu görüntünün aracım güzelliğini bozmazsı konusu. Bu halledilebilir mi kabloların görüntüsü giderilebilir mi ? Şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim ve cevap verilmesini rica ederim