škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sert plastik göğüs üzerine kaplama

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mehmetflk

• Kademeli ST Üyesi
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
herkese merhaba aracın göğüs üzerine sert plastiği güneşten korumak için deri yada başka malzemelerden kaplama yaptıran varmı yada önerisi olan .iyi forumlar
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2015, 20:25:46 Gönderen: mehmetflk »

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetflk;528592
herkese merhaba aracın göğüs üzerine sert plastiği güneşten korumak için deri yada başka malzemelerden kaplama yaptıran varmı yada önerisi olan .iyi forumlar

uv korumalı plastik bakım ve parlatıcılar var. Atas plak 2r kullananlar oldukça memnun.

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetflk;528592

Bi bos vakit bulsam aklimda deri kaplama yapmak

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ön göğüs üzeri deri , nubuk , alkantra kaplama yapan döşemeciler var fakat şimdilik orijinalliğini ellemek istemedim , bir de güneşe gerçekten dayanır mı sonradan yapılan kaplama emin olamadım.

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;528645
ön göğüs üzeri deri , nubuk , alkantra kaplama yapan döşemeciler var fakat şimdilik orijinalliğini ellemek istemedim , bir de güneşe gerçekten dayanır mı sonradan yapılan kaplama emin olamadım.

Seçeceğin malzemenin özelliğine bağlı, orjinalinde deri göğüs olan araçlarınkine birşey olmuyor.

Çevrimdışı mehmetflk

• Kademeli ST Üyesi
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yorumlarınız için teşekür ederim  malum sert plastik zamanla güneş ışınlarına maruz kalarak daha çok sertleşecek ve ses yapmaya başlayacak  deri ile kaplatmayı düşünüyorum bende ama formumuzda kaplama yaptıran abilerimiz varsa resim paylaşıp ve görüşlerini sunarsa hepimizin soru işaretlerini gidermiş olur .iyi forumlar

Çevrimdışı mehmetflk

• Kademeli ST Üyesi
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: saday;528606
Bi bos vakit bulsam aklimda deri kaplama yapmak

bende deri kaplama düşünüyorum ama yaptıranlar memnunmu yada varmı formumuzda merak ediyorum.

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu arada deri kaplama yapıldığında ileride oluşacak sesleri kesmeme ihtimali de var ne de olsa içeride kalan kısımda yine sert plastik , bağlantı noktaları vs aynı kalacak. Fakat kaplamayı yapacak kişi işi bilen biriyse belki kaplama sırasında iç kısımlara , bağlantı noktalarına vs bir tedbir alır.

aksi taktirde kaplama için biryerleri söküp taktığında tıkırtıların erken başlamasına bile sebep olabilir...

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fatih bey haklısınız da maalesef çok dürüst bazı esnafımız biliyorsunuz o yüzden malzemeyi dikkatlice seçmekte-seçtirmekte büyük fayda var :)

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;528658
bu arada deri kaplama yapıldığında ileride oluşacak sesleri kesmeme ihtimali de var ne de olsa içeride kalan kısımda yine sert plastik , bağlantı noktaları vs aynı kalacak. Fakat kaplamayı yapacak kişi işi bilen biriyse belki kaplama sırasında iç kısımlara , bağlantı noktalarına vs bir tedbir alır.

aksi taktirde kaplama için biryerleri söküp taktığında tıkırtıların erken başlamasına bile sebep olabilir...

Alıntı yapılan: korhan;528659
fatih bey haklısınız da maalesef çok dürüst bazı esnafımız biliyorsunuz o yüzden malzemeyi dikkatlice seçmekte-seçtirmekte büyük fayda var :)

Göğüste oluşan tıkırtılar üfleme kanalları ve gösterge paneli çevresi bölgesinde, kaplama yapılacak yer sadece cam önünden pianoblack kaplamaya kadar olan kısım, o yüzden tıkırtı ve zırıltı yapan yerler kaplamanın altında kalmıyor, sizde henüz zırıltı başlamamış herhalde, başlasa nereden geldiği konusunda bilgi  sahibi olurdunuz:D, inşallahta hiç gelmez ben bu konuda çok hassasım.

Malzeme konusuna gelince, bende daha önce direksiyon kapladığım bir deri var ama taşlama deri olduğundan güneşten solma yapıyor, biraz nubuk gibi duruyor görünüş olarak güzel ama güneşe dayanamıyor hemen bozardı renk değiştirdi, o yüzden nubuk tarzı kaplama yapmam, aslında silikonlu plastik bir dokusu olan malzeme arıyorum, hem deri gibi görünecek hem de elleyince yumuşak hissedilecek.
« Son Düzenleme: 21 Ağustos 2015, 09:47:25 Gönderen: saday »

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet henüz pek tıkırtılar başlamadı ama tabii kilometre düşük daha ve ben de o konuda huysuzluk ederim :(

acaba plastidip sizin istediğiniz yumuşaklığı sağlar mı sökme imkanı da var çünkü , sanırım istenmeyen yerler güzelce kaplanırsa kalanına iyi bir işçilikle plastidip yapılabilir ? yapasım geldi vallahi :) fakat zamanla solar mı bilmiyorum  işte  onu:confused:

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
plastidip boya gibi ince tabaka oluşturduğundan benim maksadıma uymuyor, ben 2-3mm kalınlık yapacak elinle bastırınca yumuşaklık hissini verecek bir şey düşünüyorum açıkçası, elimdeki taşlanmış deri solma yapmasa uyardı aslında, altında 2mm yumuşak keçe var, üzerine bastırınca yumuşaklık hissediliyor bir nebze ama güneşe dayanmıyor malesef.

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hımmmm... hiç kullanmadığımdan soruyorum plasti dip bir kaç kat atılsa çok ince bir kauçuk kaplama hissi vermiyor mu ?

bu da bir vinil kaplama , sadece örnek olarak koyuyorum , güneşe direncini vs bilemem ya da altına ince sünger tabakası iş görür mü , duruşu bozuk mu olur...

https://www.youtube.com/watch?v=swoBhuvsu_k

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu işler biraz keyfe keder, para ve zaman harcamak gerekir, çok acele ve elzem olmayan işler, buna gelinceye kadar daha önce yapmam gereken şeyler var, mesela ilk önce kapı hoparlörlerini değiştirmek var aklımda, özellikle arkalar sesi çok bozuyor, sesi +15 yapamıyorum, zırıl zırıl kolon sesi gelmeye başlıyor, daha önce bende honda vardı 2010mdl, orjinal kolnları ile gümbür gümbür açardım sesi, +35'e kadar banamısın demezdi +35 te son çeyrekten biraz daha fazla gibi bir seviye, bunda daha yarıya bile gelmeden zort zort ediyor, çok dandik bir durum.