škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda bayilerin gümrükten araç çekimini durdurdu..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı msimsek

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,

Bugün bende "Yeni aracım octavia ile aranıza katıldım" şeklinde mesaj atacaktım ama parasını ödemiş olduğum aracımın bayi tarafından bir türlü gümrükten çekilemediğinden bunu söyleyemiyorum.
3 gün önce ödemesini tamamladığım aracım için bayi cuma(bugün) veye en geç Pzts. günü teslim ederiz demişti. Fakat limanda bekleyen aracımın faturasını merkezin kesmediğini öğrendim. Sebep euro değerinin yükselmesi ve firmanın euro olarak borçlanıp iç piyasaya tr olarak vermesinden dolayı araç teslimlerini durdurmuş.
Bu sebepten aracıma 1 hafta daha geç sahip olacağım(buna böyle inanmak istiyorum..). Bu yetmiyormuş gibi tatil planlamam ve kiralık aracımın teslimini ayarlamıştım, tüm planlar değişti, bana zararı firmanın hiç umurunda değil.
Müşteri hizmetleri sağolsun, 3 gündür arıyorum şikayet bırakıyorum ama geri dönüş yapma gereği duymuyorlar.
Aracı alamadan beni soğuttular.
Skoda y.dışı merkezine de şikayetimi bildirdim. Bakalım ne olacak..

Pazartesi günü euro artışından dolayı yeni zamlı fiyatlar açıklanacakmış.

Çevrimdışı Vetmustafa

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sizede fiyat farkı Faturası çıkarmasınlar bunlardan herşey beklenir

Çevrimdışı msimsek

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bayi "size birşey yansımayacak" dedi. Hatta onlar benden daha fazla arabayı çekmeye çalışıyor. Yoksa zam farkını kendileri ödeyecekmiş.
Bu olaylardan dolayı kimseye güvenim kalmadı, herşey olabilir :o
Şimdi Pzts. ni bekliyorum..

Çevrimdışı drscapula

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.birkerede.com
faturası kesilmedi ise malasef fiyat farkını yansıtırlar . klasik satış taktiği sadece skoda değil tüm firmalar yapıyor :(

Çevrimdışı a.L.i

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba forumdaşlar.

Yüce'ye aracımı incelemeye gittiğimde bir müşteri, beğendiği aracın parasını önceden peşin ödemeyi teklif etmiş fakat anında reddetilmişti. Gerekçe fiyatın her an değişebileceği ve bu nedenle prensip olarak teslimattan önce aracın bedelini peşin olarak almadıkları yönündeydi. Satıcı bayii ile özel bir muhabbetiniz yoksa zamlı fiyatı sizden alacaklarını sanıyorum maalesef. İnşallah yanılmışımdır; Allah yardımcınız olsun..

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Faizler tırmanıyor, döviz kaptırdı gidiyor, ... ... ... hâlâ seçim meçim deniyor ve kimse de bu kandırmacaları görmüyor.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eskiden ticaret etiği ticaret ahlakı kavramları vardı, bugün euro 2 liraya düşse araçta indirim yaparlar mı asıl soru bu %30 daha kar ettik diye ellerini ovuştururlar. Hiçbir konuda tepki koymadığımız daha doğrusu tepkilerimiz sadece bireysel ve sözlü oldukça daha çok mağdur oluruz.Yaptığınız en büyük toplumsal boykot yıllar önce cola içmeme boykotuydu trajıkomik bir durum malesef.  2-3 ay hiçbir bayiye kimse uğramasın araç almaya bak ne oluyor ama nerde bizde o birlik beraberlik zaten genel durumdan da ortada her şey...Bir komşumuz wv polo aldı diğer bir arkadaşına da polo almaya gittiler 100 lira indirim istemiş sadece 100 tl alıyosan al almıyorsan müşterisi hazır demişler böyle bir yaklaşım varmı arkadaşlar öyle bile olsa böylemi söylenir bunu bu hale getirenler biziz. Oda çıkmış baiden gidip toyota corolla almış aracından gayette memnun şuan marka önemli değil burda bir örnek bu bu bir bilgisayar da olabilir bir telefonda olabilir kötü muamele gördüğünüz haksızlığa uğradığınız yerde tavır koymalıyız ki dönüp bir kendilerine baksınlar zaten böyle davrandıkça millet daha üstüne gidiyor araç yok alırsan al almazsan alma yani bizim aracımız öyle kaliteli ki bizim size değil sizin bize ihtiyacınız var imajı bu grubun genel satış stratejisi olmuş kendini bu muameleye maruz bırakanlar da bizleriz.
İnternette o kadar tertemiz daha yepyeni ikinci el araçlar var ki az kullanıp hevesi kaçan satıyor daha yepyeni araçlar bu paralar hep milli servet paralarımız hep yabancı ülkelere gidiyor sonra da bu memleket neden böyle herkes eleştiriyor ama birey olarak ben ne yapıyorum diye dönüp kendine bakmıyor...
« Son Düzenleme: 21 Ağustos 2015, 15:39:03 Gönderen: trio »

Çevrimdışı zmay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben bugün aracımı teslim aldım p.tesi yeni fiyat sirküleri ile faturası kesilmemiş araçları piyasaya sürecekler ve o bekleyen dedikleri araçların hepsi birden gelmiş olacak. o yüzden geçmiş olsun arkadaşım sana.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;528772
Eskiden ticaret etiği ticaret ahlakı kavramları vardı, bugün euro 2 liraya düşse araçta indirim yaparlar mı asıl soru bu %30 daha kar ettik diye ellerini ovuştururlar. Hiçbir konuda tepki koymadığımız daha doğrusu tepkilerimiz sadece bireysel ve sözlü oldukça daha çok mağdur oluruz.Yaptığınız en büyük toplumsal boykot yıllar önce cola içmeme boykotuydu trajıkomik bir durum malesef.  2-3 ay hiçbir bayiye kimse uğramasın araç almaya bak ne oluyor ama nerde bizde o birlik beraberlik zaten genel durumdan da ortada her şey...Bir komşumuz wv polo aldı diğer bir arkadaşına da polo almaya gittiler 100 lira indirim istemiş sadece 100 tl alıyosan al almıyorsan müşterisi hazır demişler böyle bir yaklaşım varmı arkadaşlar öyle bile olsa böylemi söylenir bunu bu hale getirenler biziz. Oda çıkmış baiden gidip toyota corolla almış aracından gayette memnun şuan marka önemli değil burda bir örnek bu bu bir bilgisayar da olabilir bir telefonda olabilir kötü muamele gördüğünüz haksızlığa uğradığınız yerde tavır koymalıyız ki dönüp bir kendilerine baksınlar zaten böyle davrandıkça millet daha üstüne gidiyor araç yok alırsan al almazsan alma yani bizim aracımız öyle kaliteli ki bizim size değil sizin bize ihtiyacınız var imajı bu grubun genel satış stratejisi olmuş kendini bu muameleye maruz bırakanlar da bizleriz.
İnternette o kadar tertemiz daha yepyeni ikinci el araçlar var ki az kullanıp hevesi kaçan satıyor daha yepyeni araçlar bu paralar hep milli servet paralarımız hep yabancı ülkelere gidiyor sonra da bu memleket neden böyle herkes eleştiriyor ama birey olarak ben ne yapıyorum diye dönüp kendine bakmıyor...
Olacak O kadar programında bir skeç vardı. Bir lokantada müşterilere tâbiri caizse köpek muamelesi yapılıyordu; bir diğerinde ise el üstünde tutuluyorlardı. İlk lokanta dolup taşarken, diğerine neredeyse kimse gitmiyordu. Kötü muamele yapan lokantanın sahibine niye böyle yapıyorsun diyorlardı, o da bizim millet böylesini seviyor diyordu ve biz o zamanlar bunlara gülmüştük maalesef.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı msimsek

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zmay;528795
ben bugün aracımı teslim aldım p.tesi yeni fiyat sirküleri ile faturası kesilmemiş araçları piyasaya sürecekler ve o bekleyen dedikleri araçların hepsi birden gelmiş olacak. o yüzden geçmiş olsun arkadaşım sana.

Sizin araç bayinin elindemiydi? Yoksa limanda bekliyor muydu? Birde fatura hangi gün kesildi?

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;528772
... sonra da bu memleket neden böyle herkes eleştiriyor ama birey olarak ben ne yapıyorum diye dönüp kendine bakmıyor...

Gasteci etrafı gösterip vatandaşa soruyo: "Neden çevremizi temiz tutamıyoruz sizce?"

Vatandaş önce gökyüzüne sonra da yerdeki karıncalara(orda karınca olduğundan emin değilim!..) bakıp gülümseyerek yanıtlıyor: "Abi böyle olmaz ki, şurda çöp kutusu var; herkes çöpe atsa böyle olmaz valla!"

Söylediklerinize katılmamak mümkün değil :ok:

Demek fıtratımızda var :++:

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yıllar önce mesleğime bilgisayar satarak başladım müşteri velinimettir dedik, bir bilgisayar satardık müşterinin 50 tane daha talebine destek olurduk eskiden söyle birşey vardı 1.kural müşteri daima haklıdır 2. kural müşterinin haksız olduğu yerde herzaman 1. kural geçerlidir derdik... Tabiki de hepimiz çalışıyoruz gece gündüz elde edebildiklerimizden fazlasını hakediyoruz çoğu zaman şu ortamda gemiyi batırmadan ayakta tutabiliyorsak büyük başarıdır, motive olmak için dahi olsa bunlara ihtiyacımız var ben almayalım demiyorum tabi kide en güzelleri hepimizin olsun inşaallah ama kötü muamele yapan bir yer varsa diğerinden oda aynıysa bir diğerinden alalım ki akıllanıp biz ne yaptık desinler ve kendilerine çeki düzen versinler atalarımız ne demiş. Ne Ekersen Onu Biçersin...
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2015, 07:00:10 Gönderen: trio »