škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dikkat!!!bi-xenon far ünitesi arizasi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı LA BEBE

• Bir Angara Klasiği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekotass;536117
Geç kalmadan götürün değiştirsinler.Sipariş ile yurt dışından geliyormuş ben iki hafta bekledim sonunda aradım geldi dediler siz sıkıştırın çünkü bir süre onra sönecek ampul

Şu an sağ far sola göre sarı yanmaya başladı. Bıde dıkkatımı çeken başka birşey daha var. Yolda giderken sol far baya sola kayık ve yoğun şekilde aydınlatıyor. Kırmızı ışıkta durunca kendini sağa doğru topluyor. Önümdeki arabanın tamponunda bariz hissediyorum bu kaymayı. Bu normal birşeymi?

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kayma işi adaptif xenon un bir özelliği yani sorun yok

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Yeşil R53;535884
Arkadaşlar ampullerin bozan tek şey farlar yanıkken çalıştırmak. Siz siz olun bixenonları auto konumda tutmayınız. Araç çalışırken kapalı olsun. Yoksa yılda bir ampul alırsınız.

peki start stop esnasında napılması gerekir? malum defalarca s&s devreye giriyor ve bu esnada farlar kısılıp tekrar açılıyor.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: METŠAHİN;536827
peki start stop esnasında napılması gerekir? malum defalarca s&s devreye giriyor ve bu esnada farlar kısılıp tekrar açılıyor.

Nası kısılıp açılıyor hocam bende hiç öyle bi durum yok aynı şekilde basıyor marşa farlarda gıram sönme olmadan?

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: METŠAHİN;536827
Kısılma durumu var ise akünüzü kontrol ettirmekte fayda var

Çevrimdışı bekotass

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Çalışma esnasında farlar hiç kısılmadan yanmaya devam ediyor.Arkadaşlarında dediği gibi adaptif farlar kendini aracın hızına yağmur sensörüne sis lambalrının çalışmasına aracın yüküne ve yanılmıyorsam 40 km hızdan sonrada direksiyona göre sürekli ayarlıyor internette videoları var izlemenizi tavsiye ederim.Aküyü kontak yarım açıkken km sıfırlama tuşuna(ibrelerin alt kısmında) 4 sn basınca önce km sıfırlıyor sonra saat sonra akünün yüzde kaç kaldığını gösteriyor.
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2015, 10:09:51 Gönderen: bekotass »

Çevrimdışı m@hm@

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Yeşil R53;535884
Arkadaşlar ampullerin bozan tek şey farlar yanıkken çalıştırmak. Siz siz olun bixenonları auto konumda tutmayınız. Araç çalışırken kapalı olsun. Yoksa yılda bir ampul alırsınız.

"Otomatik yanan farlar" özelliğine para veriyoruz bence fark etmemesi gerekir aksi halde "eve giriş, evden çıkış" özelliğide bu anahtara bağlı eğer 0 konumunda olursa çalışmıyor, birde gündüz farlar autoda olsada yanmıyor ancak tünel vs gibi yerlere girerseniz yanıyor, ampüllerin bi ömrü olduğu kesin bu kullanıma bağlı olarak 1 yıldada bitebilir 3 yıldada ömrü dolmuşsa kaçınılmaz değişmek lazım farkarı autoda tutmamak belki biraz süreci biraz uzatır ama sonu kaçınılmaz illaki değişmek lazım

Çevrimdışı m@hm@

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekotass;537393
Çalışma esnasında farlar hiç kısılmadan yanmaya devam ediyor.Arkadaşlarında dediği gibi adaptif farlar kendini aracın hızına yağmur sensörüne sis lambalrının çalışmasına aracın yüküne ve yanılmıyorsam 40 km hızdan sonrada direksiyona göre sürekli ayarlıyor internette videoları var izlemenizi tavsiye ederim.Aküyü kontak yarım açıkken km sıfırlama tuşuna(ibrelerin alt kısmında) 4 sn basınca önce km sıfırlıyor sonra saat sonra akünün yüzde kaç kaldığını gösteriyor.

Aynen doğru diyorsunuz, start stopun hiçbir zararı yok çünkü start stopta aracın elektrik/elektronik aksamı normal çalışıyor, mesela aracı stop ettiğinizde  radyo açıkken dahil direksiyon kumandasını kullanamıyorsunuz oysa start stop esnasında tüm fonksiyonları kullanırsınız buna farlar dahil

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
nihayet bugün vakit bulup beyni kontrol ettim bizimkide metalimsi olandan, araç 2013 ekim üretimi

Çevrimdışı LA BEBE

• Bir Angara Klasiği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün hareket esnasında özellikle sadece sol fara bakarak sürüş yaptım. Belirli aralıklarla (10 saniye diyelim) far sola kayıyor sonra tekrar sağa kayıyor. Bu hareketi sürekli tekrarlıyor. Bu nası iştir anlamadım.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: LA BEBE;537640
Bugün hareket esnasında özellikle sadece sol fara bakarak sürüş yaptım. Belirli aralıklarla (10 saniye diyelim) far sola kayıyor sonra tekrar sağa kayıyor. Bu hareketi sürekli tekrarlıyor. Bu nası iştir anlamadım.

farlarin hareketi aninda siz direksiyonu çeviriyor musunuz?

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
direksiyonu çevirmeye gerek yok, eğer aracın önüne başka bir araç veya herhangi bir engel çıkarsa öndekinin gözünün almamak için sol far kendini ayarlıyor. Ayrıca hız artışı veya yavaşlamaya göre de far ayarı değişiyor.

Çevrimdışı LA BEBE

• Bir Angara Klasiği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;537659
farlarin hareketi aninda siz direksiyonu çeviriyor musunuz?

Hayır çevirmiyorum. Yine de oynuyor.

Alıntı yapılan: viperking;537685
direksiyonu çevirmeye gerek yok, eğer aracın önüne başka bir araç veya herhangi bir engel çıkarsa öndekinin gözünün almamak için sol far kendini ayarlıyor. Ayrıca hız artışı veya yavaşlamaya göre de far ayarı değişiyor.

O zaman sıkıntı yok gibi gözüküyor :)

Çevrimdışı bekotass

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;537685

Evet hıza göre değişyior fakat önüne engel yada araç çıkarsa buna aldırış etmiyor çünkü öyle bir özellik yok yeni matriks farlarda var bu sistem

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben ne zaman gece surusunde bir aracin arkasinda kalsam sol far kendini saga ve asagiya cekiyor. Bunu ondeki aracin tamponundan rahatlikla goruyorum. Ha bu belki o anda hiz dustugu icin de oluyor olabilir ya da bu goz alma isi bizde de vardir.

Led matrix deki goz alma olayi daha komplex. Orada karsidan gelen arac da algilaniyor, cok farkli senaryolar icin adaptif ozellik mevcut ledde