škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kaza yaptim :(

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ulytau16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Gozumden sakindigim daha 7 aylik aracimla itin birinin  sol seride  kontrol edmeden girmesyle bi araca arkadan carptim.   Sıkıstiran arac kacti. Tutanak tuttuk ama nolcak bilmiyorum. Araci otoparka cektim direkt. Cok sukur kimseye birsey olmadi aracta cocuklar da vardi. Ama uyku girmedi resmen dungece.
 Araci goturecem servise. Yanimda birsey goturcek kiyim ne yapmadliyim .. oneriniz var mi arkadaslar.

http://i.hizliresim.com/kg6R3v.jpg

http://i.hizliresim.com/N4DJ6k.jpg

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, cana geleceğine mala gelsin. Ne yazık ki trafikte magandalık yapanlar oldukça fazla.

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
%90 kaput değişir. Aynı tarz kazayı aynı tarz hasarla babam yapmıştı. Büyük ihtimal ön panel kaymıştır onu düzeltip kaputu değişirler. Belki farların ayakları hasar da görmüş olabilir. Geçmiş olsun tekrardan. Tavsiyem bu hasarı servise yaptırmanızdır.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmis olsun, daha beteri olmasın, ya hava yastıkları açsaydı,
Emre dogru söylüyor, bu tarz kazalarda ön tarafı toplamak icin ustalık gerekiyor, toplamaktan kasıt; kaput - panel -farların ayarı, ızgara ayarı, belki tampon ayarını yapmak pekde kolay degil, servis ustalarının elinden bircok aynı araçtan gectiginden daha iyi iscilik cıkıyor, ama serviste olursada hasar ve servis kayıtlarında gözüküyor,

isterseniz önce iyi bir göçük giderme ustasına veya kaportacıya aracı göstermeniz,
satarken kaput, tavan, bagaj gibi islem görmüs yerleri alıcıya anlatmak zor oluyor, değer kaybı yasanıyor, opak renk oldugundan belki lokal boya ile hallederler,

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun bende buna benzer yapmıştım, aracın hasarlı olarak kayıtlara geçecek ve yüksek rakamlar çıkacak, eğer imkanın varsa güvendiğin bir özel servise götürüp en azından değer kaybını yüksek çıkmaktan kurtarabilirsin, mesela 3000tl lik hasar onarımın varsa özelde, yetkili servis bunu 5000tl gibi bir rakama yapacak, bende 4850tl lik hasarı yetkilide 9750tl ye yaptırmıştım, satarken bu bana çok sorun olmuştu, sadece tecrübe olsun diye söylüyorum karar senin tabii ki.

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında servisi önermemin öncelikli sebebi onarım işlerinin serviste kayıt altına alınıyor olması. Çünkü kaput hasarı olunca çok korkuyor milletimiz. En azından alacak adam kayıtlara bakarak hasarın radyatörü bile delmedigini görüp , hasarın küçük olduğunu anlaması içindir. Ben bu yüzden ön tamponu bile boyatmadım ki hasarın ne derece küçük olduğu anlaşılsın diye. Ankaradaki servis bize 989 liralık hasar çıkarmıştı. (kaput değişip boyandı, ön panjur krom çerçevesinin değişimini ben istemiştim, ön amblem değişti, far onarımı oldu)
« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2015, 14:38:11 Gönderen: emre0884 »

Çevrimdışı Hydra

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. yetkili servisler hasarları en ufak ayrıntısına kadar kaydediyor. benim araçta toplam hasar 2750 tl idi ama verilen listede  hasar gören parçaların totali 350 tl  yapılan işçilik ise 2400 tl idi. ben uzun süre kullanacagım için çok problem etmedim satarken sorun yaşamak istemiyorsan bildiğin ustaya götür. çünkü milletce çok inciğe cinciğe bakarız. kıl dan tüyden prim koparmak isteyen çok insan var

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu kaputun değişmemesi için kaportacıda yaptırmanızı öneririm, hem de ucuza çıkar ve hasar kaydı düşük olur... Bol foto ile durumu kayıt altına alın... Geçmiş ollsun.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle geçmiş olsun.

Ben açıkçası serviste yaptırılması taraftarıyım , elinizde tüm fotoğraflar , işlemin faturası olduktan sonra pimpirikli alıcılar daha rahat eder.

Sanayi köşelerinde ne olduğu belli olmayan şekilde kayıtsız yapılmış araba şüphe uyandırır..

3 ay önce Linea aracımı sattım , adam kapora verdi , aynı gece biri gelip arabaya vurdu... kaporayı iade ettim , arabayı yetkili serviste yaptırdım. Hiç gerekmediği halde far bile değiştirdiler , ama elimde hem kaza boyutunun fotoğrafı hem de yetkili servis işçiliği , orijinal parça fotoğrafı olduğu için aracı vallahi ilk sattığım adama sattığımdan 500 TL yukarı sattım. 29.500e anlaşmışken yeni alıcıya 30.000 dan aşağı inmedim. Üstelik değişen listesi (yetkili servis olması yüzünden kabarıkken) Yine de adam 105.000 KM aracın sadece ve hep yetkili servis bakımlı ve onarımlı olması dolayısıyla tek kelime etmeden aldı.

Çevrimdışı ümit Aziz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.piramitinşaatyapimarket.com
hiç kafanı yorma ,sonuçta senle yaşamıycak sana yada çocuklarına bişe olmadıysa hiç bişeyin önemi yok Allah bundan geçmiş eylesin

Çevrimdışı ulytau16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Degerli arkadaslar hepinize onerileriniz ve iyi dilekleriniz icin tesekkur ederim..  araci muhtemelen servise goturcem.. ne bi tamirci bilirim ne de kaportaci..  
 Carptigim aracta teyzeler vardi ben de cocuklar sukur iyiler.. ama ister istemez  depresyona girdim resmen.tirnagimla kaziyarak aldim bu araci.ama  Bi hayvanin yuzunden basimiza ne isler geldi.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hiç canını sıkma. Önemli olan sana ve yakınlarına birsey olmaması. Allah beterinden korusun.
Benimde tavsiyem aracı yetkili serviste onarim yaptırmak. 2. elde alıcı için daha güven verici yetkili servis onarımı.
Alıntı yapılan: ulytau16;529800
Degerli arkadaslar hepinize onerileriniz ve iyi dilekleriniz icin tesekkur ederim..  araci muhtemelen servise goturcem.. ne bi tamirci bilirim ne de kaportaci..  
 Carptigim aracta teyzeler vardi ben de cocuklar sukur iyiler.. ama ister istemez  depresyona girdim resmen.tirnagimla kaziyarak aldim bu araci.ama  Bi hayvanin yuzunden basimiza ne isler geldi.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun.
En büyüğü bu olsun İnşaallah.
Alıntı yapılan: mustisahin;529731
...isterseniz önce iyi bir göçük giderme ustasına veya kaportacıya aracı göstermeniz...
Katlanmış kaputu düzeltebilenleri var. En azından bir araştırmakta fayda var bence de.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun . Ufak bir kaza bile insanın moralini fazlasıyla bozmaya yetiyor.

Ancak olacak kaza böyle olsun. Her zaman şunu söylüyorum , bu arabalar eve aldığımız süs bibloları değil. Trafikte gezen ve her türlü tehlikeye açık olan araçlar. Yeri geldiğinde dikkatsizlik , yeri geldiğinde ihmal vs. Ama malesef oluyor işte.

Size yaşadığım bir kazayı anlatayım. 2008 yılında yaptığım büyük bir kaza sonucu aracın içinden itfaiye tarafından çıkartılarak hastaneye kaldırıldım. Hayati tehlikem vardı ve 10 gün hastanede yattım . İyileşip ayağa kalktıktan sonra arabanın yanına gittim. Tabi araba namına birşey yoktu ortada. O hurda yığınına bakınca o kadar mutlu oldum ki , yüzümdeki gülümseme herşeye değerdi.

Çünkü hayattaydım ve tekrar bir araba alabilecek kadar sağlıklıydım.