škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kaza yaptim :(

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mehmetflk

• Kademeli ST Üyesi
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı coder32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Çok geçmiş olsun,  Allah büyüğünden saklasın.

Ben de olsam kesinlikle servise götürürdüm.

Aracı alacak pinpirik li kişiler genelde alsat çi oluyor. O yüzden normal vatandaş servis kaydına güvenir.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Pimpirikli adama satmayın siz de...alıcıların %90'ı hasar kaydını ve değişeni soruyor...servis kaydına bakan pek olmaz.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, çok büyük bir kaza sayılmaz. Ancak, servise götürürseniz değişmeyecek parçaları da değiştiriler, hem de kasko indirimi de düşer. İyi bir usta bulup, kaskoyu en az bozacak şekilde halldein derim.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tekrar ediyorum aracınız 1994 Şahin değil...

servis harici elletmeyin... sanayi köşelerine gidecek araba değil...

kaskodan değer düşme tazminatı vs bile alınabiliyor...
kasko indiriminden kaybettiğinizi oradan kazanın...

bu arada sanayide yaptırırsanız alıcı adam der ki abai sen niye servise götürmedin demek masraf çoktu belki havayastığı bile açıldı da sen hasar kaydı oluşmasın diye servise götürmedin... ya da rakam o kadar fazlaydı ki serviste yaptıramadın sanayide ucuza çıkma parçayla yaptırdın...

kasko varsa direk servise

(kişisel görüşümdür , 2014-2015 aracı ufak darbesini bile sanayide yaptırana ben şüpheyle bakarım , serviste kayıt açtırıp , foto-belge ortaya koyana daha fazla güvenirim...)

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın. insanlar yolu hep kendinin sanıp sağa sola atlıyolar özellikle kamyonlar. Tek iyi tarafı kimseye bişey olmamış olması nazarlık deyip geçin inşallah tekrar böyle bişey yaşamazsınız.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gecmis olsun.  Takip mesafesi diye birsey yok.  Ondeki aracla arani azicik fazla biraksa  herif gelip araya giriyor.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;530191

(kişisel görüşümdür , 2014-2015 aracı ufak darbesini bile sanayide yaptırana ben şüpheyle bakarım , serviste kayıt açtırıp , foto-belge ortaya koyana daha fazla güvenirim...)

Sizin gibi alıcıyı nereden bulalım?
2005 de sıfır aldığım fabianın 2 hasarı da, yıllık periyodik bakımları da yetkili serviste yapıldı..satacağım zaman alıcılara belgeleri ve servis kayıtlarını anlatmaya kalktım, kimse tınmadı...çünkü 2-3000 lik hasar, serviste 7-8000 lere yapılmıştı. Tabii tramerde de  bu şişik rakamlar aynen görünüyordu...aylarca bu durum nedeniyle ilanlarda süründü cillop gibi araba...sonra sağolsun buradan bir arkadaşın aracılığıyla, gerçek bir binici aldı, mis gibi biniyor.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı gurkantoksoy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
vallahi bu işler gerçekten şans - tesadüf işi , servis -sanayi - darbe - hasar - boya - değişen hepsi alıcının denk gelmesiyle değişen kriterler... ben genel geçer olarak servis derim ama tabii herkesin farklı bakış açısı olabilir :)

Çevrimdışı muallim64

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun,Allah korusun.Garanti kapsamı devam ettiği için servis dışında müdahale ettirmeniz riskli olur.Arkadaşların dediği gibi servis de fiyatlar iki kat artıyor.İkisinden birini tercih etmek size  kalmış.Benim şahsi düşüncem fotoğraflayarak ,servise yaptırmanız(Kaskonuz varmı?)
Allah kazasız yolculuklar nasip etsin herkese.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben sağ ön çamurlukta çok küçük bir göçük oldu bende onu tanıdığım ustaya yaptırdım. servise gitsem çamurluk değişecek ve sıkıntı olacak ama çok küçük bir göçük için servise götürmeye gerek duymadım.