škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

30.000 bakımı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yusufk5757;530008
Hatay csm skoda da yaptirdim. Yani 30bin de gerekli gorurlerse frenlere bakim yapiyorlar yoksa 15bin ile ayni bakim. Sizde de gordugum kadariyla 15bin ile ayni bakim yapilmis fiyat bana cok geldi acikcasi.

açıkca söyleyeyim sizin bakım çok ucuz geldi bana. Satmadan önce avensis'ime bakım yaptırmıştım o bile 400 tl'den aşağı tutmamıştı ki 2007 model idi aracım. Sadece periyodik bakım idi.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yusufk5757;529956
ben 15bin bakımında da bunları yaptırdım fakat 350 tl gibi bir şey ödedim. biraz farklı geldi bana.

Şimdi hatay csm servis ile konuştum liste fiyatı 780 lira bizim kampanyamız var 630 liraya yapıyoruz dediler.

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azureusecz;530097
Şimdi hatay csm servis ile konuştum liste fiyatı 780 lira bizim kampanyamız var 630 liraya yapıyoruz dediler.

15bin için mi bu fiyatı verdiler? Valla bizim bir tanıdık vardı sağolsun baya uygun yaptırdı o zaman bize.

Çevrimdışı obkoza

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar,
 15 bin bakımı için İstanbul Altur'dan randevu aldım. 550 TL fiyat verdiler. Kısaca özetliyorum:
 Hangi parçalar değişiyor?
 -yağ, hava, polen filtresi,
 -kartel tıpası,
 -cam temizleme sıvısı,
 Bu parçaların maliyeti ~250 TL civarında imiş.
 Fakat Euro 5&6 standartlarına göre tam sentetik Profesyonel yağ kullanılması gerektiğinden (CASTROL EDGE PROFESSIONAL LONGLIFE III 5W-30) maliyeti bu nedenle ikiye katlanabiliyormuş.

Dediğim gibi, yukarıda belirttiğim bakım için toplamda 550 TL ücret isteniyor. Üstelik, b
u ücret her 15 bin bakımında aynı olacağı gibi, her 30 bin bakımında ayrıca yakıt filtresi de üstüne geliyor olacak.

Bir önceki aracım Peugeot 407 idi ve Periyodik bakım maliyetim hiç bir zaman 350 TL'yi geçmemiştir. :mad::mad::mad:

Uzmanlara sormak istiyorum. Bu fahiş uygulamanın geçerliliği var mıdır? Bahsi geçen "CASTROL EDGE PROFESSIONAL LONGLIFE III 5W-30" yağ yerine aynı görevi gören, alternatif yağlar mevcut mudur?

Aracımı (Octavia Elegance 1.6 TDI DSG) şubat 2015'de aldım ve yan sanayiye "henüz" götürmek istemiyorum...
 Teşekkürler...

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar hep söylüyorum. yağınızı kendiniz alın gidin. yağ maliyetinden % 50 tasarruf yaparsınız. ama gitmeden önce belirtin yağımı kendim alıyorum diye. bazı servisler kabul etmiyor çünkü.

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arakdaşalr CLH serisinde bagaj kapağının içindeiki tane üstü plastik altı döküm parça varmıs metalik boyalı parçayla değiştiriyorlarmıs bende değiştirdiler kapağı açınca yan iç tarafında tarif etmek gerekirse ortasında o şeklinde delik olan dikdörtgen siyah bir parça. ikiş yanında da var fabrikadan talimat gelmiş bazı srilerdekiler için mutlaka sorun

Çevrimdışı Kemal Korkmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bakıma 500 km var diye uyarmaya başladı araç. Servislerde bildiğiniz bir kampanya falan var mı?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benimde Kasımda girmem gerekiyor ama ben Aralık ayını bekliyorum geçen sene yıl sonu kampanyası yapmışlardı

Çevrimdışı Kemal Korkmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim daha 500 km var o zaman bende aralık ayını bekleyim . Aracın garantisi aralık ayında doluyor ek garanti fiyatları da bayağı pahalı ..

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benimki daha 20 bin olmadı ikinci bakıma iki ay var :(

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: METŠAHİN;534934
arakdaşalr CLH serisinde bagaj kapağının içindeiki tane üstü plastik altı döküm parça varmıs metalik boyalı parçayla değiştiriyorlarmıs bende değiştirdiler kapağı açınca yan iç tarafında tarif etmek gerekirse ortasında o şeklinde delik olan dikdörtgen siyah bir parça. ikiş yanında da var fabrikadan talimat gelmiş bazı srilerdekiler için mutlaka sorun

bu parçayı anlayamadım fotoğraf eklemeniz mümkünmü

Çevrimdışı Esrfoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle 30.000 bakımında Mazot Filtresi de değişir. 15.000 bakımına göre fazla olur ücret. Ben de 1 haftaya kadar Konya'da bakıma girecem. Bakalım fiyat ne diyecekler. Acaba kışa girişte her sene yapılan işçilik indirmi yapılır mı diye düşünüyorum. Bu faturada en fazla sinir eden şey cam suyuna para yazmaları. Gitmeden önce dolduruyordum önceden gene yazıyorlardı. O yüzden çok kavga ettik. Bu yağ meselesini de kabul edeceklerini sanmıyorum. Hele ki bizim Konya servisinde. Adamlar satarken bile binbir nazla satıyorlar.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esrfoglu;535602
Öncelikle 30.000 bakımında Mazot Filtresi de değişir. 15.000 bakımına göre fazla olur ücret. Ben de 1 haftaya kadar Konya'da bakıma girecem. Bakalım fiyat ne diyecekler. Acaba kışa girişte her sene yapılan işçilik indirmi yapılır mı diye düşünüyorum. Bu faturada en fazla sinir eden şey cam suyuna para yazmaları. Gitmeden önce dolduruyordum önceden gene yazıyorlardı. O yüzden çok kavga ettik. Bu yağ meselesini de kabul edeceklerini sanmıyorum. Hele ki bizim Konya servisinde. Adamlar satarken bile binbir nazla satıyorlar.
Bakım kampanyaları artık gelenekselleşti, bu nedenle mutlaka yapılacaktır; ancak her sene aynı ayda yapılmıyor. Kasım'da da olabilir Aralık'ta da.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yetkili servisler yağın litre fiyatını resmen fahiş fiyatla satıyor. Eğer servis kabul ediyorsa kesinlikle dışarıdan alın. Aracın garantisi bitti mi yetkili servis işi benim için biter.

Nedense otomobil sektöründe yetkili servis dışı hep yan sanayi düşünülüyor. Halbuki aynı orijinal parçalar ve aynı yağla dışarıda bakım yaptırmanın hiçbir zararı yok üstüne cebinizden çıkacak paraya en az %50 faydası var.

Çevrimdışı LA BEBE

• Bir Angara Klasiği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biz de arabayı Ağustos 6 da aldık. 15000 km yapamayacağız gibi gözüküyor. Fakat periyodik bakıma tam bir yıl olunca değilde bir  ay geç götüreceğiz. Birdahakı bakım zamanı böylece aracın garantisi bittiğinde gelmiş olacak ve servise araba garantiden çıkmasın dıye sadece bir kere para kaptırmış olacağız...