škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Polo ve Fabia III arasındaki fiyat performans dengesi

trio · 20 · 5741

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia III ün Ambition paketi 1.2 tsi 90 hp manuel 45.700 tl
Polo Comfortline 1.2 tsi 90 hp manuel 49.200 tl

Aradaki fark 3500 tl geri satarken ki piyasasını ve donanım farklarını düşününce fiyat çok yakın geldi bana son zamlardan sonra polonun da fiyatı iyi gibi sanki Fabia ya karşı bir TIK. Comfortline da en basiti hafif alaşımlı jant standart ambition da yok poloda ön iki koltukta yükseklik ayarı var gibi gibi, donanım listeleri aşağıdaki gibi siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar.

https://binekarac.vw.com.tr/polo-donanim-euro6.aspx

http://www.skoda.com.tr/models/yeni-fabia/donanim

Fabia III ün style paketi 49.800 tl yani polo comfortline dan 600 tl daha pahalı Paketlerin standart hallerinde Fabia III style pakette olupta Polo Comfortline da olmayan çok belirgin donanımlar neler bilginiz var mı?
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2015, 10:42:59 Gönderen: trio »

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bir fabia 3 sahibi olarak polo 1.2 tsı 90 hp comfortline artılarını ve benim 1.2 tsı 90 hp ambition fabianın artılarını aşağı yazıyorum(fabia 3500 tl daha ucuz liste fiyatından)

Polo(fabiada olmayan)
+ deri ve fonksiyonel(tuşlu) direksiyon
+ deri el freni ve vites topuzu
+ 6 adet hoparlör(fabiada 4)
+ 15'' alüminyum alaşım jant
+ soğutmalı torpido gözü
+ arkada da disk fren
+ arkada 3. koltuk başı(ortada ki)
+ uzaktan kumandadan açılabilen camlar

Fabia(poloda olmayan)
+ led gündüz sürüş farları
+ mercekli farlar
+ yorgunluk tespit sistemi
+ elk. dinamik diferansiyel kilidi(xds)
+ kaza sırasında yakıt akışı kesme sis.
+ usb bağlantısı
+ ön iki koltuk altı kapaklı göz

Farklar bunlar, biraz tercih ve bütçe meselesi.
Fabiadaki ek özellikleri poloya eklesen fiyat farkı 3500 değil 6000 tl olur herhalde
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2015, 17:06:06 Gönderen: blacksea28 »

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fabiadaki asıl + en az 5 sene yenilenmeyecek güncel yüz. Malzeme kalitesi, süspansiyon, yalıtım gibi farklarıda hesaba katarsanız. Tahminimce polo öne çıkar. İnceleyip karar verin. 50 bin e rapid de alabilirsiniz. yan hava yastıkları ve küçük deri paketi bulunmakta. Hacim olarakta bir üst sınıf desek yeridir.
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2015, 21:13:44 Gönderen: **SEMİH** »

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre0884;530335
Polo da 15" jantlar opsiyonel olması lazım

Bir zaman önce opsiyoneldi, şimdi dahil oldu diye biliyorum.

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;530334
fabiadaki asıl + en az 5 sene yenilenmeyecek güncel yüz. Malzeme kalitesi, süspansiyon, yalıtım gibi farklarıda göz ardı ederseniz. Tahminimce polo öne çıkar. İnceleyip karar verin. 50 bin e rapid de alabilirsiniz. yan hava yastıkları ve küçük deri paketi bulunmakta. Hacim olarakta bir üst sınıf desek yeridir.

Evet bu + yı unuttum ben, kasa yenileyince fiyat farkı açılacaktır tahminimce.
Rapid de seçenek bence ama şunu da unutmayalım, aynı özelliklere sahip olsalar bi anlamı olmaz, birbirinden farklı olmalı ki skoda = vw olmasın.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blacksea28;530331
Bir fabia 3 sahibi olarak polo 1.2 tsı 90 hp comfortline artılarını ve benim 1.2 tsı 90 hp ambition fabianın artılarını aşağı yazıyorum(fabia 3500 tl daha ucuz liste fiyatından)

Polo(fabiada olmayan)
+ deri ve fonksiyonel(tuşlu) direksiyon
+ deri el freni ve vites topuzu
+ 6 adet hoparlör(fabiada 4)
+ 15'' alüminyum alaşım jant
+ soğutmalı torpido gözü
+ arkada da disk fren
+ arkada 3. koltuk başı(ortada ki)
+ uzaktan kumandadan açılabilen camlar

Fabia(poloda olmayan)
+ led gündüz sürüş farları
+ mercekli farlar
+ yorgunluk tespit sistemi
+ elk. dinamik diferansiyel kilidi(xds)
+ kaza sırasında yakıt akışı kesme sis.
+ usb bağlantısı
+ ön iki koltuk altı kapaklı göz

Farklar bunlar, biraz tercih ve bütçe meselesi.
Fabiadaki ek özellikleri poloya eklesen fiyat farkı 3500 değil 6000 tl olur herhalde

Evet ama polodakileri artılarıda fabiaya eklesek yine fiyatı artacaktır yani aynı hesap

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün Fabia 1.2 TSI DSG 110hp inceleme ve test etme şansım oldu. Motor, şanzıman, direksiyon hissi olarak gerçekten beğendim. Klima açık olmasına rağmen gerçekten performansı heyecan vericiydi ama Polo ile kıyaslarsam; Polo'nun gerek süspansiyon gerek iç malzeme kalitesi ve  ayriyeten müzik sistemi ile Fabia'dan üstün diyebilirim. O açıdan benim için öncelik süspansiyon geldiği ben olsam tercihimi Polo'dan yana kullanırım. Şunu da belirtmek isterim ki; Fabia III dış tasarımı ile cezbedici bir özelliği de yok değil yani  :)

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;530373
Evet ama polodakileri artılarıda fabiaya eklesek yine fiyatı artacaktır yani aynı hesap

Polodaki artıları fabiaya eklersek fiyatlar eşitlenir ama fabianın artıları poloda olmaz, yani fabia avantajlıdır. hatta fabia style paket ile polo comfortline fiyatları neredeyse aynı, o şekilde donanım kıyaslaması yapılırsa fabia açık ara öne geçer donanımda. ha herşey donanım mı, hayır. tercih meselesi

Alıntı yapılan: emre0884;530393
Bugün Fabia 1.2 TSI DSG 110hp inceleme ve test etme şansım oldu. Motor, şanzıman, direksiyon hissi olarak gerçekten beğendim. Klima açık olmasına rağmen gerçekten performansı heyecan vericiydi ama Polo ile kıyaslarsam; Polo'nun gerek süspansiyon gerek iç malzeme kalitesi ve  ayriyeten müzik sistemi ile Fabia'dan üstün diyebilirim. O açıdan benim için öncelik süspansiyon geldiği ben olsam tercihimi Polo'dan yana kullanırım. Şunu da belirtmek isterim ki; Fabia III dış tasarımı ile cezbedici bir özelliği de yok değil yani  :)

Katılıyorum size, ancak ses sistemi konusunda bence eşitler, hatta büyük ihtimal aynı multimedya, hoparlör kombinasyonlarını kullanıyorlar. vw de denedim bana göre aynı marka model var ikisinde de

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blacksea28;530399
Katılıyorum size, ancak ses sistemi konusunda bence eşitler, hatta büyük ihtimal aynı multimedya, hoparlör kombinasyonlarını kullanıyorlar. vw de denedim bana göre aynı marka model var ikisinde de

Polo comfortline da 6 hoparlör diyor fabia da kaç tane var ki?

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blacksea28;530396
Polodaki artıları fabiaya eklersek fiyatlar eşitlenir ama fabianın artıları poloda olmaz, yani fabia avantajlıdır. hatta fabia style paket ile polo comfortline fiyatları neredeyse aynı, o şekilde donanım kıyaslaması yapılırsa fabia açık ara öne geçer donanımda. ha herşey donanım mı, hayır. tercih meselesi

Polo Lounge paket 53.700 fabia style paket cepten açamadım mı zam mı geliyor yine bakamadım
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2015, 23:45:12 Gönderen: trio »

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
...Fabia(poloda olmayan)
...
+ elk. dinamik diferansiyel kilidi(xds)...
Bu sistem Ibiza Reference' da bile standart, Polo' da olmamasına hayret ettim açıkçası ya da yazmaya gerek duymadılar.
...Fabia(poloda olmayan)
...+ kaza sırasında yakıt akışı kesme sis. ...
Bu sistem de 1998 model FIAT Uno' da bile standarttı. İllaki vardır Polo' da ama yazmamışlardır listeye diye düşünüyorum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
... Fabia(poloda olmayan)
...
+ elk. dinamik diferansiyel kilidi(xds)...
Alıntı yapılan: Uğur Akar;530434
Bu sistem Ibiza Reference' da bile standart,  Polo' da olmamasına hayret ettim açıkçası ya da yazmaya gerek  duymadılar...
Yuh!
Listelere şimdi baktım da Lounge midir nedir en dolusunda bile yokmuş. Lan koysana işte! Nihayetinde elektronik kontrolle ve fren sistemini kullanan bir yazılım bu. Sanki ektra aparat takacak.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;530441
Yuh!
Listelere şimdi baktım da Lounge midir nedir en dolusunda bile yokmuş. Lan koysana işte! Nihayetinde elektronik kontrolle ve fren sistemini kullanan bir yazılım bu. Sanki ektra aparat takacak.

Vag-com ile açılabiliyordur belki. Neticede bizim Superb'lerde de donanım listesinde yoktu normalde, vag-com'dan aktifleştirdik.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;530443
Vag-com ile açılabiliyordur belki. Neticede bizim Superb'lerde de donanım listesinde yoktu normalde, vag-com'dan aktifleştirdik.
Ben de onu diyorum zaten. Be şuursuz aç onu gitsin işte ya!
Amaçları ne hiç anlayamadım.