škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kapi fitillerinden gelen sese yeni çözüm

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rapidchi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Audi ve kapilarinda fitil ses problemi olmayan diğer araçlari incelediğimde farkettim ki benim arabamda olmayan kaporta üzerinde lastik var. Benim aracimdaki fitiller kaporta üzerine direkt temas ediyor ve sürtünme sirasinda ses yaptiği farkettim.

çözüm: çözüm olarak arabamin kaporta kismina bez yada hali gibi olan yani nasil hali gibi derseniz cirt bantin yapiştiği kisim gibi bir çare düşündüm ve bir siteden metre ile satilan cirt bant aldim ve kendinden yapişkanli olduğu için 3m bant kullanmadan yapiştirdim. Sonuç mükemmel artik silikon sprey ve tarzi ürünlerle uğraşmam orjinal gibi duruyor ve içeride kaliyor kesinlikle deneyin en fazla senede birkez yipranirsa söküp yenisini takarsiniz

Çevrimdışı azafrak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Fotoğraflı anlatırsanız bizi de çok aydınlatmış olursunuz Ceyhun abi.

O ses benden de geliyor, sol kapıdan ufak tefek çukurlara girdiğim zaman sesler geliyor :)

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azafrak;530317
Fotoğraflı anlatırsanız bizi de çok aydınlatmış olursunuz Ceyhun abi.

O ses benden de geliyor, sol kapıdan ufak tefek çukurlara girdiğim zaman sesler geliyor :)

Atif, kapıları da kodlarsan artık ses yapmıyor, long coding helper byte 30 bit 1 i aktif et do it de olsun :D

Çevrimdışı a.L.i

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ya bu cozumu DIY olarak yapsaydiniz süper olurdu ve tadından yenmezdi.

Aynı sıkıntı çoğu araçta mevcut ve silikon sprey sonrası tekrarlama durumu oluyor

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Burda da farklı bir uygulaması var:
https://www.youtube.com/watch?v=Egvfsf6cw7Q

Bir ara bunlara benzer dandik bir bant aldım ama bir ayda söküldü. 3m 'in bandı burda bulunmuyor.

Çevrimdışı rapidchi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
En yakın zamanda fotoğraf yayımlayacağım aliexpress sitesinden aldığım ürünün linkini vereyim kredi kartıyla alın korkmayın güvenilir bir site cırtbantın halı olan kısmını kullandım altı plastik malzeme olduğunda suyu çekmiyor kıvrılmıyor sağlam duruyor sess yok :)

Çevrimdışı rapidchi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;530950
Dediğin gibi bizim araçlarda kaportada fitil var ama kapılarda yok.
Şöyle kapı bantları var. Çözüm olabilir aslında ama denemek lazım:
http://www.aliexpress.com/item-img/15-12mm-3M-Tape-Auto-Car-Door-Window-Hood-Seal-Sealing-Airproof-Rubber-Strip-Line-3937/457734310.html#

Bu üründe güzel ama benim fikrimce kalın gelebilir benim taktığım ürün çok ince arabanın kapısında zorlanma sıkışma yapmıyor

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu sizin aldığınız fitilden ziyade cırt bant gibi duruyor. Uygunandığı yerde bir resmi var mı?

Çevrimdışı rapidchi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;531438
bu sizin aldığınız fitilden ziyade cırt bant gibi duruyor. Uygunandığı yerde bir resmi var mı?

zaten yazdiklarima iyi bakarsaniz cirt bantin hali yüzeyini kullandim yaziyor ben yine de lastik olani da paylaştim ama cirt bant benim sorunumu çözdü ince ve potluk yapmiyor