škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İlk Kazayı da yaptırdılar bana Zincirleme (Suçsuzum)

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı azafrak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Dün Tem otoyolunda seyir halinde iken, trafiğin anlık durması sonucu, her araç gibi bende önümde duran aracın arkasında sakince durdum derken, arkamdan seyit etmekte olan araç bir güzel bana geçirdi :) O ışımla araçtan inince adama patladım tabi, ama ona da arkasında ki araç giydirmiş. EN arkada ki aracın vurmasıyla bana çarptı. Kısaca zincirleme bir kaza yaşamış olduk..

Daha kötüsü de olabilirdi, ALLAH korumuş. Rabbim kimsenin başına büyük kazalar vermesin.

Tampon da sağlammış bu arada, onu anlamış oldum :)

1 numaralı araç yol boyunca sağım da solum da seyir etti, 2. araç da en sağdan sola geçti. Yol boyunca ayrılmadılar yanımdan, kaza zincirleme gelecekmiş yani.

« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2015, 16:45:37 Gönderen: azafrak »

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azafrak;530640
Dün Tem otoyolunda seyir halinde iken, trafiğin anlık durması sonucu, her araç gibi bende önümde duran aracın arkasında sakince durdum derken, arkamdan seyit etmekte olan araç bir güzel bana geçirdi :) O ışımla araçtan inince adama patladım tabi, ama ona da arkasında ki araç giydirmiş. EN arkada ki aracın vurmasıyla bana çarptı. Kısaca zincirleme bir kaza yaşamış olduk..

Daha kötüsü de olabilirdi, ALLAH korumuş. Rabbim kimsenin başına büyük kazalar vermesin.

Geçmiş olsun, Allah beterinden esirgesin, kardeşim.

Çevrimdışı Hydra

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Hasarınız varmı? muhakkak tampon iç kısımlarını kontrol ettirin. benim aracada arkadan vurdular görünürde bişey yok gibi idi ama asın hasar tampon altında çıktı

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azafrak;530640

çok geçmiş olsun, Doblo da fena yamulmuş :boks:
« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2015, 15:17:51 Gönderen: egeadam »

Çevrimdışı azafrak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: saday;530645
Geçmiş olsun, Allah beterinden esirgesin, kardeşim.

Alıntı yapılan: Hydra;530646
Geçmiş olsun. Hasarınız varmı? muhakkak tampon iç kısımlarını kontrol ettirin. benim aracada arkadan vurdular görünürde bişey yok gibi idi ama asın hasar tampon altında çıktı

Fatih abi sağol, amin cümlemizi.

İbrahim abi, hasar olarak fotoğrafta görünenler var. Fakat ben pimpirikli birisi olduğum için, aracı bugün servise getirdim. Onlarda exper çağıracaklardı bugün,  ona göre tampon değişecek yada onarılacak. Dışarıdan görünürde bir şey yok gibi görünüyor. Artık exper geldiğinde anlaşılacaktır. Tabi ben yine de tamponun değiştirilmesi taraftarıyım ama, bakalım ne olacak göreceğiz.

Bu da kaza anı; [URL=https://www.dropbox.com/s/2um0193rm7kvf48/YDXJ1235%281%29.mp4?dl=0]https://onedrive.live.com/redir?resid=964D1E36D96472EC!5517&authkey=!AMJ0tLLkBKjo8rE&ithint=video%2cmp4[/URL]
« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2015, 15:53:53 Gönderen: azafrak »

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azafrak;530651
Fatih abi sağol, amin cümlemizi.

İbrahim abi, hasar olarak fotoğrafta görünenler var. Fakat ben pimpirikli birisi olduğum için, aracı bugün servise getirdim. Onlarda exper çağıracaklardı bugün,  ona göre tampon değişecek yada onarılacak. Dışarıdan görünürde bir şey yok gibi görünüyor. Artık exper geldiğinde anlaşılacaktır. Tabi ben yine de tamponun değiştirilmesi taraftarıyım ama, bakalım ne olacak göreceğiz.

Bu da kaza anı; https://onedrive.live.com/redir?resid=964D1E36D96472EC!5517&authkey=!AMJ0tLLkBKjo8rE&ithint=video%2cmp4

Arkadan vurmalar da genelde arkadan vuranlar %100 alır, yanlız Atıf bişey dikkatimi çekti sen o anda konuşmaya falan mı daldın yada sonradan mı adamın durduğunu fark ettin, sen bir anda aniden fren yapmışın gibi görülüyor videoda, arkadaki de sana çok yakın seyrediyormuş herhalde, direk sana giriyor, küüüt diye.

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
allah  beterinden korusun geçmiş olsun.
mutlaka tampon iç tırnaklarında kırık vardır bence , kontrol ettirin , iç braketlerde ve tampon iç stroforlarda da kırık olabilir dikkatle baksınlar derim.

fiorino ya da geçmiş olsun.

Çevrimdışı azafrak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egeadam;530650
çok geçmiş olsun, Doblo da fena yamulmuş :boks:

Aynen doblonun ön plaka falan da düştü, biraz yamuldu önü :o

Alıntı yapılan: saday;530656
Arkadan vurmalar da genelde arkadan vuranlar %100 alır, yanlız Atıf bişey dikkatimi çekti sen o anda konuşmaya falan mı daldın yada sonradan mı adamın durduğunu fark ettin, sen bir anda aniden fren yapmışın gibi görülüyor videoda, arkadaki de sana çok yakın seyrediyormuş herhalde, direk sana giriyor, küüüt diye.

Yok abi nereye konuşmaya dalayım :) Yanımda ki arkadaş telefonla konuşuyor, benim gözüm yolda. Önümde ki araç yavaşlaması gerekince bende hızımı kestim. Zaten videonun kısa hali bu, uzun halinde bana çarpan araç, sağ tarafımda seyir ediyor, daha sonra arkama geçiyor. Önümde trafik yavaşlayınca bende hızımı kesiyor duruyorum. Arkamda ki de duruyor zaten, seyir halinde değiliz. Onun arkasında ki araç ona çarpınca o da bana çarpıyor.

Zaten bende hışımla inip adama laf derken, adam bana da arkamda ki araç çarptı deyince bir şey diyemedim kaldım öyle.

Zaten en arkada ki de söyledi, ön koltukta hanımın kucağında çocuk vardı. Onu arkaya geçirmeye ikna ederken öyle çarptım dedi.

Alıntı yapılan: korhan;530657
allah  beterinden korusun geçmiş olsun.
mutlaka tampon iç tırnaklarında kırık vardır bence , kontrol ettirin , iç braketlerde ve tampon iç stroforlarda da kırık olabilir dikkatle baksınlar derim.

fiorino ya da geçmiş olsun.

Korhan abi, servise bıraktım artık bakarlar herhalde. Ben dönmek zorunda kaldım zaten, servisle iş yerim arasında 1 saatlik yol var. fabrika ya yayan dönmek zorunda kaldım :)

Expert gelip bakacak. Ben zaten gidince bakacağım kaportaya falan, değiştimi diye soracağım. Ben onarılmış parçaya içim rahat etmez. sonuçta sert vurdu ne kadar onarabilecek.

Şu ne kadar düzeltilir bilmiyorum. Muhakkak yapılır ama, sonuçta onun onarılmış olması beni rahatsız edecek.

Çevrimdışı azafrak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a.L.i;530670
Atıf geçmiş olsun.

Abi sağol, ALLAH razı olsun.

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tekrar geçmiş olsun , sıfırdan farksız gibi onarsalar bile bence kabul etmeyin , değiştirtin ,  karşı tarafın trafik sigortası karşılayacak diye düşünüyorum , aranızda tutanak tuttunuz değil mi ?

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun.
En büyüğü bu olsun İnşaallah Atıf.
Alıntı yapılan: azafrak;530662
... en arkada ki de söyledi, ön koltukta hanımın kucağında çocuk vardı. Onu arkaya geçirmeye ikna ederken öyle çarptım dedi.
La havle! Kaza sebebinin bir bayan olması enteresan tabii. Araç kullanmadan bile ortalığı birbirine katabiliyorlar. O ön koltukta ne varsa, asla arka koltuğa geçmezler. Çocuk kucaklarında öylece otururlar. Hava yastığı patladığında neler olabileceği akıllarının ucuna bile gelemez maalesef.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!