škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Direksiyon ses problemi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rapcep

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2.el 2013 octavia elegance dizel manuel arac aldim*
Arac hareket halinde direksiyonu sol yapinca sadece soforun duyabilecegi ses geliyor serviste bakildi cozum uretemediler bayide bulunan manuel 5.000 km yi gecmemis araci test ettik ondada ayni ses var dsg lerde bu ses yok manuel arac sahipleri iletisime gecebilirmi ?

Çevrimdışı Merol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,
2014 Aralık ayında elegance manüel octavia aldım 20bin km deyim şuan ve dediğiniz sese denk gelmedim hiç, yada dikkat etmemiş olabilirim, ses ile ilgili daha detaylı bilgi verirseniz aracıma bindiğimde kontrol edip sizinle paylaşırım.

Çevrimdışı civilkaya

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracım da 2013 octavia manuel. Aracı 0 km aldım ve şu an 26000 km.de. Benim direksiyonda ses yok. İmkanınız varsa başka bir servise gidin derim.

Çevrimdışı rapcep

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Direksiyonu arac hareket halinde sol yapinca girrrr diye bi des geliyor sofor haric duyulmuyor direksiyon tepkisinden suren anliyor

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Akslar veya amortisör bilyeleri ve kuleleri bu tarz sesler yapabilir.Amortisor bilyeleri bozuksa daha çok park halinde direksiyonu cevirince kıtırtı tıkırtı şeklinde ses yapar.Ses hareket halinde geliyorsa aksları ,aks lalelerini,poryaları kontrol etmekte fayda var. Bir ihtimal de travers bağlantılarının gevşemesi olabilir.

Çevrimdışı arslan42

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende de vardı ona benzer ses döşeme direksiyon miline değiyormuş sende bir baktır istersen

Çevrimdışı rapcep

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kmlglcn;531839
Akslar veya amortisör bilyeleri ve kuleleri bu tarz sesler yapabilir.Amortisor bilyeleri bozuksa daha çok park halinde direksiyonu cevirince kıtırtı tıkırtı şeklinde ses yapar.Ses hareket halinde geliyorsa aksları ,aks lalelerini,poryaları kontrol etmekte fayda var. Bir ihtimal de travers bağlantılarının gevşemesi olabilir.

skoda atik servisi sorunu cozemedi avek servisine goturup bırakıcam sonuclarını paylasırım bilgi için tesekkurler

Çevrimdışı tuncay52

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cok aramalarına gerek yok defransiyel dişlileri bozulmuştur.benim defransiyel değişti ses düzeldi sokulunce disliler belli ediyor

Çevrimdışı rapcep

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tuncay52;532873
Cok aramalarına gerek yok defransiyel dişlileri bozulmuştur.benim defransiyel değişti ses düzeldi sokulunce disliler belli ediyor

1 hafta oldu serviste arac 1 kere aradım kontrol ediliyor dediler daha da aramadım servis kalitesi hyundai markasının bile cok gerisinde

Çevrimdışı rapcep

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
şanzuman kulakcıgı değisti garantiden direksiyondaki ses duzeldi