škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kaza Yaptım Kaskoyu Bozdurmalı mıyım?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı muratfurkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar talihsiz bir kaza yaşadım

Size sorum kaskoyu bozdurmadan nasıl bir yol izlemeliyim lütfen tavsiyelerinizi paylaşabilir misiniz ?

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Göçükler çok keskin fakat boyada hasar yok gibi çektirme işlemi yapılabilir gibi ama izler kalır malesef geçmiş olsun. Sıkıntı sadece kaputta mı?
Edit:telefondan yazıyorum yazım hatası çoktu düzeltildi.
0 iz için boya şart genellikle kaputlara lokal boya yapmıyorlar ama iyi bir ustayla önce çektirme denenebilir. Daha sonra boya oda tutmazsa komple boya. Kasko anlaşmanıza göre kaportacıya götürün. Masraf indirim zam oranının üstündeyse bozdurun kaskoyu. İsterseniz mini onarım hizmetibe gidip şansınızı deneyin.
« Son Düzenleme: 06 Eylül 2015, 23:37:08 Gönderen: **SEMİH** »

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tamponda panjurda bi hasar yoksa kaputun sadece ucundaysa bu gocuk o bolum kaportada onarilir ve yaklasik 30 cm saga sola ve yukari gelecek sekilde boyanir. Cikacak maliyete bi bakin 500 asagisi ise dusunun, yukarisi ise kaskodan yaptirin. Kaskoyu bozdurmamak gibi bi dusunce seneye almayi dusundugunuz indirimin su anki masrafinizdan daha dusuk olacagindan uygun olmayabilir.

Çevrimdışı muratfurkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;531759
Göçükler çok keskin fakat boyads hasar yok gibi çektirme işlemi yapılabilir gibi ama izler kslır males geçmiş olsun. Sıkıntı sadecd kaputta mı?

Evet sadece kaputta

Çevrimdışı TANSU IŞIK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Çok büyük geçmiş olsun Allah daha kötülerinden korusun. Bence yetkili servise yaptırın sonra satış konusunda sorun yaşarsınız sonuçta kaput az bişey olsada insanlar büyütürde büyütür.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ne oluyor bu rapidlere anlamadım bu da benden, gerçi benimki nazarlık ama daha 400 km de. Hocam önceki mesajımı editlemiştim. Bu arada bir işlem yaptırdınız mı

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;531957
ne oluyor bu rapidlere anlamadım bu da benden, gerçi benimki nazarlık ama daha 400 km de. Hocam önceki mesajımı editlemiştim. Bu arada bir işlem yaptırdınız mı

tampon hocam önemsiz yer. sıkma canını, nazarlık olmuş dediğin gibi. keyifle binmeye bak. ne kadar kaçmaya çalışırsan o kadar bela gelip buluyor insanı.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Tampon zaten bu ufak sürtmeler için icat edilmiş bir parça. Benimki de sağdan soldan alt tarafları bu halde. Çok gözünüze batarsa mini onarımdan ücretsiz yapılır. Ben zaman bulsam yaptıracam da zamanım yok.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Furkan bey geçmiş olsun. Ezik küçük gibi duruyor. Ancak logo da ezilmiş. Yetkili servis değişim önerebilir.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bluevelvet;532106
Tampon zaten bu ufak sürtmeler için icat edilmiş bir parça. Benimki de sağdan soldan alt tarafları bu halde. Çok gözünüze batarsa mini onarımdan ücretsiz yapılır. Ben zaman bulsam yaptıracam da zamanım yok.

Randevu aldımda 5 hafta sonraya anca gün verdiler. Bu arada arkadaş be yaptı acaba foyoğrafları daha düzgün çekip saklasaydı. Birde serviste değişti mi tamamdır.

Çevrimdışı coder32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bluevelvet;532106
Hocam cahilliğimin kusuruna bakmayın.  Mini onarım ücretsiz mi? Neleri kapsıyor  kaç kere faydalanabiliyoruz?  
Bende de ufak bir çizik var da..

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coder32;532628
Hocam cahilliğimin kusuruna bakmayın.  Mini onarım ücretsiz mi? Neleri kapsıyor  kaç kere faydalanabiliyoruz?  
Bende de ufak bir çizik var da..

Ben cevap vereyim hocam kaskonuzun anlaşmalı servisine gidiyorsunuz (autoking veya rs) dir bu servisler. Max 15 cm uzunluğundaki çiziklere 1 hakkınızı alarak lokal boya yapıyorlar. 1 senede 4 adet hakkınız vardır. Ayrıca max 1 tl çapında 8 adet boyasız göçük hakkınız var. Ufak max 10 krş çapında çam çatlaklarınızı onartabilirsiniz. İç döşeme tamiride yapıyorlar. Bunların hepsi için hakkınız var ve hepsi için ayrı sayıda hak tanıyorlar. Şuan boya için 4 hakkınız var.  İhtitacınız varsa saydığım herşeyi yaptırabilirsiniz.

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Samsun autokingte boya yapılacak onarımlar lokal boya dahil mini onarıma girmez diyorlar.

Çevrimdışı coder32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;532645
Ben cevap vereyim hocam kaskonuzun anlaşmalı servisine gidiyorsunuz (autoking veya rs) dir bu servisler. Max 15 cm uzunluğundaki çiziklere 1 hakkınızı alarak lokal boya yapıyorlar. 1 senede 4 adet hakkınız vardır. Ayrıca max 1 tl çapında 8 adet boyasız göçük hakkınız var. Ufak max 10 krş çapında çam çatlaklarınızı onartabilirsiniz. İç döşeme tamiride yapıyorlar. Bunların hepsi için hakkınız var ve hepsi için ayrı sayıda hak tanıyorlar. Şuan boya için 4 hakkınız var.  İhtitacınız varsa saydığım herşeyi yaptırabilirsiniz.
Çok teşekkürler peki her kaskoda mini onarım paketi var mıdır? Kasko şirketine mi sorayım?

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Her kaskoda olması gerek bir iki ucuz kasko dışında, siz sigortacınıza bir sorun? Hangi şirkette kaskonuz bizdr bir bakalım rs mi autoking mi diye. Bu arada yapmıyolar vs yok. Şuanda benim onarım rs de ilk sayfada paylaştığım çiziğe iki hakkım gitti. 1 adet onarım 1 adet boya şeklinde. Plastik aksam pütür yapmış onu düzeltecekleri için iki hakkım gitti. Yoksa normalde sadece 1 adet boya hakkım gidecekti. Onarım ve boya bir arada 4 hak şeklinde.