škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III 1.2 TSI DSG 110 HP ve sıkıntılar

Cihan · 31 · 9516

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cihan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracı 28 Ağustos ta Antalya Çağ Otomotivden aldım (normalde istanbul'da ikamet etmekteyim, eşim Antalya'lı ve uygun fiyat vs sebeplerden aracı oradan aldık) , alırken teybini çalışmayan bi şekilde verdiler, iznimiz bittiğinden ve ertesi gün İstanbul'a yola çıkmamız gerektiğinden aracın teybini İstanbul'da bi kaç saatte yapılacağını söyledikleri için o şekilde aldık ama durum öyle değilmiş. Teybi garantiye verdim, bekliyorum. Bu ilk sıkıntı , ikincisi aracın motorundan gelen ses içeri kadar geliyor https://www.youtube.com/watch?v=fSs0AD16n3g

aynen bu videodaki ses tabi az daha azı içeriden duyulmakta, sizlerin aracında da var mı bu sıkıntı. Bir 3. sü bugün ilk defa İstanbul trafiğine bi gireyim dedim yeni araçla, sanırım çok sık dur kalktan herzamankinden farklı bi uğultu çıkmaya başladı, aynı sıkıntıları yaşayanlar aydınlatabilirse sevinirim, herkeste var ve normal ise kendimi iyi hissedeceğim :) yorum yazarsanız sevinirim.

Çevrimdışı gurkantoksoy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam dediklerinizden bende uğultu var sadece 1.4 tdi benim de özellikle gazdan ayağınızı çektikten sonra mı geliyo ses :)

Çevrimdışı Cihan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gurkantoksoy;531950
Hocam dediklerinizden bende uğultu var sadece 1.4 tdi benim de özellikle gazdan ayağınızı çektikten sonra mı geliyo ses :)

Youtube linkinde ki ses araba giderken resmen içerde cırcır böceği varmış gibi ses çıkartıyor, tamamen durduktan bi 2-3 sn sonra sesi kesiyo, diğer uğultu dediğim gibi aşırı dur kalklardan dolayı (giderken ses geliyor) benim bilmediğim bi motor parçasından geliyo sanırım, belkide işlevine göre ses normaldir ama içeri kadar gelmesi insanı gıcık ediyor ve bi problem mi var acaba dedirtiyor.

Çevrimdışı gurkantoksoy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yok hocam bende ki ses böyle değil de farklı bi uğultu var ya otobüsler gece giderken falan özellikle bi ses gelir ya gazı bırakınca yada düşük devirde yüklenince geliyo 1500km ye geldim bi servise sorucam uğrayınca

Çevrimdışı mart

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.2tsi dsg combi sahibiyim fakat bahsettiğiniz ve video daki gibi bir ses yok. aracım 4700 km de. Boyle bir ses hic gelmedi. Aksine motor cok sessiz. rolantide aracın içindeyken sesini duymak için iyice kulak vermeniz gerekiyor. İçinize kurt düşürmek gibi olmasında bu ses normal degil gibi geldi bana.

Çevrimdışı mehmetniyazi61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gurkantoksoy;531953
Yok hocam bende ki ses böyle değil de farklı bi uğultu var ya otobüsler gece giderken falan özellikle bi ses gelir ya gazı bırakınca yada düşük devirde yüklenince geliyo 1500km ye geldim bi servise sorucam uğrayınca

otobüs yolculuğundaki sesi bende alıyorum bazen fabia değilde travego otobüs kullanıyor gibiyim. :D

Çevrimdışı gurkantoksoy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetniyazi61;531976
otobüs yolculuğundaki sesi bende alıyorum bazen fabia değilde travego otobüs kullanıyor gibiyim. :D
Hahaha aynen hocam tam olarak o ses normal gibi ama servise sormakta fayda var bugün yarın dedim soramadım araba 1500km ye geldi :D

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Üstatlar ben kendi fikrimi söyleyeyim;
a) Geceleri otobüste duyduğunuz ses şaft ve egzost freninden gelmektedir.
b) Artık TSi motorlarda bildiğim kadarıyla zincir olmadığından ses normal değil.
c) Turbolu araçta duyulan uğultu düşük devirde zorlanmakta olan turbo milinden geliyor olabilir ki bu da bence çok normal değil.

Çevrimdışı gurkantoksoy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;531985
Üstatlar ben kendi fikrimi söyleyeyim;
a) Geceleri otobüste duyduğunuz ses şaft ve egzost freninden gelmektedir.
b) Artık TSi motorlarda bildiğim kadarıyla zincir olmadığından ses normal değil.
c) Turbolu araçta duyulan uğultu düşük devirde zorlanmakta olan turbo milinden geliyor olabilir ki bu da bence çok normal değil.
Kardeş benim 1.4tdi manuel ama

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cihan;531949
Bir 3. sü bugün ilk defa İstanbul trafiğine bi gireyim dedim yeni araçla, sanırım çok sık dur kalktan herzamankinden farklı bi uğultu çıkmaya başladı

Hocam benzer sorunlar yaşayan sanırım başka arkadaşlar da oldu. Eğer dur kalktan dolayı farklı uğultular çıkartmaya başladıysa sizin de kampana ve pabuç balatalarınızda sorun olabilir. Ses artarsa kontrol ettirmenizi tavsiye ederim.

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gurkantoksoy;531987
Kardeş benim 1.4tdi manuel ama

Ben DSG ile ilgili bir sorundan bahsetmedim zaten. Duyduğunuz uğultu Turbo'dan geliyor olabilir dedim.

Çevrimdışı gurkantoksoy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;531991
Ben DSG ile ilgili bir sorundan bahsetmedim zaten. Duyduğunuz uğultu Turbo'dan geliyor olabilir dedim.
Tsi motor da zincir olmadığı için normal değil dediniz ya onun için dedim

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sıfır aracı teyp bozuk şekilde mi teslim ettiler size ? Neden bu şekilde teslim aldınız ...

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gurkantoksoy;531994
Tsi motor da zincir olmadığı için normal değil dediniz ya onun için dedim

Onu TSI aracın sesini yükleyen için söylemiştim. Bildiğim kadarıyla yeni nesil TSI motorlarda zincir yok. O sebeple supap şakırtısı gibi olan bu ses bana normal gelmedi. Tabi ustası değilim bu sadece yorum.

Çevrimdışı gurkantoksoy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;531996
Onu TSI aracın sesini yükleyen için söylemiştim. Bildiğim kadarıyla yeni nesil TSI motorlarda zincir yok. O sebeple supap şakırtısı gibi olan bu ses bana normal gelmedi. Tabi ustası değilim bu sadece yorum.
Yorum için teşekkürler hocam bi servise danışmakta fayda var tabi