škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hararet 120'ye dayaniyor acil yardim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı whoomps

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Uc gun arayla basima gelen olay soyle; iki olayda da arabayi sabah calistirdim yaklasik 10 dk sonra uyari verdi " motor asiri sicak motoru durdurun " diye. sebebsiz sekilde hararet 120 dayanmisti. Arabayi kenara cektim istop etmeden 2 dk calismasina musade ettim hararet 90 a dustu.     Motor sogutma suyu tam ortada ideal.  Termostat degismisti onceden zaten .Arkadaslar sebebi nedir bunun bilen basina gelen YARDİM lutffen.

Çevrimdışı Hüseyin CAN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracı sabah çalıştırdıktan sonra ( motorun soğuk olması gerekiyor ) motor suyu kapağını acın ve onun içerisine devridaim suyunun geri gelip gelmediğini görün. devredaim suyu geri gelmiyorsa su borularını kontrol edin

Çevrimdışı whoomps

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hüseyin CAN;532105
aracı sabah çalıştırdıktan sonra ( motorun soğuk olması gerekiyor ) motor suyu kapağını acın ve onun içerisine devridaim suyunun geri gelip gelmediğini görün. devredaim suyu geri gelmiyorsa su borularını kontrol edin
.          1-motor suyunun gelip gelip gelmedigi nasil anlasilir.   2-Su borulari nasil kontrol edecegim  ?           tesekkurler

Çevrimdışı whoomps

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yalanci hararet diye birsey varmis hocam neden kaynaklaniyor yalanci hararet

Çevrimdışı Hüseyin CAN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
antifirizin olduğu kabın altından antifriz motora giderken üst tarafında ki bir delikten tekrar kaba döner. kabın kapağını motor çalışırken dikkatlice açarsanız suyun gelip gelmediğini görürsünüz. su gelmiyorsa bir yerler de tıkanma vardır. ama suyun size sıçrama ihtimaline karşı motor soğukken bu işlemi yapın. bu önemli bir konudur araçta blok çatlatmaya kadar gider. bence en yakın zman da bir servise gidin.

Çevrimdışı whoomps

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Su borularininda hava alma yeri nerede hava yapmis olabilir dediler

Çevrimdışı Hüseyin CAN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: whoomps;532131
Su borularininda hava alma yeri nerede hava yapmis olabilir dediler

542 520 65 90 konuşalım, daha sağlıklı olur.

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sogutma suyu hava yapmışsa ilk çalıştırmada ön göğüsten su sesi gelebilir,bir bakın bence.

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Devirdaim pompasından kaynaklanıyor olabilir. Yakın bi süre de benimde aynı sıkıntı Başıma geldi. Servis pompayı Değişti ve düzeldi.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Termostat değişti diye yazmışsınız, bariz termostat arızası, kapalı kalmış demek ki...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı whoomps

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozimos;532172
Devirdaim pompasından kaynaklanıyor olabilir. Yakın bi süre de benimde aynı sıkıntı Başıma geldi. Servis pompayı Değişti ve düzeldi.

Arabayi durdurup hararet ibresini 90 a cektikten sonra  yol boyunca bir daha hararet yukselmesi olmuyor . hatta 5 saat sur yine olmuyor. . nedense sabah iki defa oldu cektim duzeldi devam etmistim sonra

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
termostat arızası gibi gözüküyor soğuyunca takılı kalıyor olabilir. Riskli bir durum bir an önce servise gösterin bence

Çevrimdışı whoomps

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ustaya gittim bugun devir daim pompasinin suyu az akittigini beraber gorduk . sadece sabah yapip kenara cekip rolantide calistikdan sonra duzeliyor gun icinde bir daha yapmiyor dedim bana dedigi suj; tikanmis olabilir pompanin pervanesi tam kavramiyordur dedi  isininca kavriyordur dedi . nasil mantik anlayamadim Mantikli gelmedi bana. ???

Çevrimdışı ogulcanatmaca

• 1.6 TDI ELEGANCE
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
termostat geç açıyor. termostat değişirken aracınıza uygun termostat takılmamış olabilir termostat açılana kadar motordaki su radyatör suyuna karışmaz buda hararetin yükselmesine neden olur. termostatı kontrol ettirin orijinal serviste değiştirmenizi öneririm. termostat ventili sabaha kadar yapışıyorda olabilir. dediğim gibi orijinal termostatla değişmeli.
OCTAVİA ELEGANCE 1.6 TDI CR