škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kışlık lastik?

Real81 · 156 · 68149

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
18 inç janta taktığın lastik zaten karda işe yaramaz. İnce olacak, küçük olacak.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim roomster 5*112 değilmiydi yav :S:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: mygokhan;141583
Bizim roomster 5*112 değilmiydi yav :S:

Değil 5*100. Fabia'mdaki jantları kullanıyorum ya hala  :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;141593
Değil 5*100. Fabia'mdaki jantları kullanıyorum ya hala  :)

Tabi yaa :))) Pardon :knp:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;141544
18 inç janta taktığın lastik zaten karda işe yaramaz. İnce olacak, küçük olacak.

18den sonra da kapak jant çok kötü duruyor ya :)

peki sadece önlere alsam karda g*tü başı ayrı mı oynar :D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mertozbek;141663
18den sonra da kapak jant çok kötü duruyor ya :)

peki sadece önlere alsam karda g*tü başı ayrı mı oynar :D

Duruma göre değişir ama amaç gitmekse bence zaten en mantıklısı, yerde kar varken kalkıpta 40 km/s ile kavşağa girecek halin yoksa elbette öyle yap nazarımca.

IceMaN70

• Ziyaretçi
Bende 2 kış geçirdim normal lastikler ile baya eğlenceliydi :D Bu sene üniye gidiyorum çok sık bineceğim yani o yüzden ucuzundan kumho vs gibi bişiler alıp takmayı düşünüyorum.Eskiden -20 leri gören bir şehirdi Karaman çok fazla kar olurdu fakat son dönemlerde neredeyse yağmaz oldu çok fazlada kullanacağımı düşünmüyorum açıkcası 2-3 ay içinde normal lastiklere geçerim

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: IceMaN70;141675
Bende 2 kış geçirdim normal lastikler ile baya eğlenceliydi :D Bu sene üniye gidiyorum çok sık bineceğim yani o yüzden ucuzundan kumho vs gibi bişiler alıp takmayı düşünüyorum.Eskiden -20 leri gören bir şehirdi Karaman çok fazla kar olurdu fakat son dönemlerde neredeyse yağmaz oldu çok fazlada kullanacağımı düşünmüyorum açıkcası 2-3 ay içinde normal lastiklere geçerim
hemşerim karlaztiği sadece karda değil buz ve özellikle 6 decerenin altında işe yarar.sen ne olduğunu anlamadan arabanın önü biyere arkası bi yere gider.Allah muhafaza...
bende bridgestone lm 30 lar var geçen yıldan kalan onlara devam.

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: IceMaN70;141675

Kumho'ya ucuz falan deyip yan bakmamak lazım, mükemmel bir tercih olur. KW17 ve KW19 tecrübelerim var. Çok başarılı ve çok da ucuz lastikler. Premium markalara para yetiştiremeyenlere mutlaka tavsiye ederim.
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı kalender

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende ilk defa kışlık lastik kullanacağım :)
hediye edilmişti :D 205-45-16
\'\'Ben\'\' Yaradan\'dan Ötürü Yaradılanı Sevdim... Yaralayanı\'\' Değil..!

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kalender;141708
bende ilk defa kışlık lastik kullanacağım :)
hediye edilmişti :D 205-45-16

Hayırlısı olmuş abi, yoksa bizim gibi Kumho'dan ötesini göremezdin pek.:D
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı kalender

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;141716
Hayırlısı olmuş abi, yoksa bizim gibi Kumho'dan ötesini göremezdin pek.:D
kullanmaya pek niyetim yoktu ama lastikçilerin hepsi 7 derecenin altına düşerse kullan dedi.buradada 7 derecenin altına düştüğü günler nadirdir.ama işte belki spile çıkarsak o zaman iş görür oralar kışın karlı :)
\'\'Ben\'\' Yaradan\'dan Ötürü Yaradılanı Sevdim... Yaralayanı\'\' Değil..!

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kalender;141719
kullanmaya pek niyetim yoktu ama lastikçilerin hepsi 7 derecenin altına düşerse kullan dedi.buradada 7 derecenin altına düştüğü günler nadirdir.ama işte belki spile çıkarsak o zaman iş görür oralar kışın karlı :)

Hediye gelmişken kullanmak lazım abi, 205 45 16'lık ölçülerde kışlık almak her yiğidin harcı değildir zira. Araba bir daha hiç kışlık göremeyebilir.:D
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Eveet 4 adet boşta sac jantım hazır, şimdi kış lastiği mevzuu kafamı kurcalıyor. Aslında fuzuli bir masraf yapıyorum farkındayım ama ben Amerikadan döneli tam 20 gün oldu ve 1500 km binmişim, bu yıl yoğun geçiriyorum yıllık 20.000 km'yi bulurum rahat, haliyle kışlıksızda bi anlık bi kardan çamurdan gümbürtüye gideyim istemedim, hasılı alacaz.

Öncelikle çok para vermeyim dandik bişey alayım dedim. Marangoni, Sumitomo, Kumho vb. gibi şeyler. SEAHWK Kumho dedi ama Kumho KW 17 kullanan kullanıcılar var tanıdığım okuldan, ucuz diye almış adam ana avrat gidiyordu lastiğe. Bir 3.30 BMW'de kullanıyor.

Sonra skodam.com'dan tanıdığım bir kullanıcı vardı, Octavia A5'de kullanıyor, birde o yerdi lastiği üzerine, işin aslı vazgeçtim bu tekerden.

Diğer saydığım ucuz markalarım DH veya çeşitli forumlardan yorumları okudum soğudum işin aslı.

Birde 2 sene önce kış vakti kaza geçirdiğimde kaskonun yolladığı kiralık araç üzerinde Lassa Snoways ile gelmişti. Karda çok yağmıştı o hafta, dik dik saçma sapan rampalarda Accent Era ile kalkıyordum, geçip gidebiliyordum sorunsuzca.

Bu lastiğin yorumlarını okuduğumda daha tutarlı memnuniyetler görüyorum. Valla alasım geldi, şimdi çok ucuza kaçıpta sinir olmayalım dedim.

Hatta resimleride olacak. Aklıma birden düşüverdi kullandıydım bu lastiği dedim :lol:

Amanın videolarda çekmişim. :D Eskileri karıştırınca neler çıktı :D

Millet kalmış ben o gece belki arabada 2 kişi 30 kere inip çıktıydım oraları, şimdi hatırladım yaa... Valla ben bu lastiğe takmış vaziyetteyim, Lassa olsun yerli olsun :D

Lassa'nın resmi sitesinde 175-80-14 olanına 110 TL diyor ki bu fiyatların çok aşağılarına bayilerde ya da lastikcilerde bulabiliriz, ayrıca modelide Lassa Snoways 2 Plus, hemde 175 olsun iyi bassın kara :lol:

aşağıdaki videodaki rampanın resmi,

Valla takır takır çıkıyordu, geriden hızlı gelmede yok, ordan kalktımdı.

http://www.dailymotion.com/video/xf3b6y_lassa-snoways_auto

bunlarda kalanlar :D

http://www.dailymotion.com/video/xf3b4v_snow-in-ankara_auto

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu sene kış çok sert geçecekmiş.Son 1000 yılın en soğuk kışı olabilirmiş :) Kar lastiklerimize çok ihtiyaç duyabiliriz belki :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP