škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kışlık lastik?

Real81 · 156 · 68285

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İnşallah sert geçer:) kaç senedir doğru düzgün kar yağmadı kışlıklar 1 kez kar yüzü gördü

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizde orjinal jantların üzerine alıp takıcaz sanırım,orjinal boyutlarda:)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;145480
Bizde orjinal jantların üzerine alıp takıcaz sanırım,orjinal boyutlarda:)

bizdekiler orjinal boyutlarda değil zira güç yetmiyor orj boyutlara:D

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fiyatlar uçuyor evet,ama bu ay taksak,en erken Marta doğru çıkarırz lastikleri.Şimdi 15'' felan alsak jantarı,çok cins duracak araç üzerinde.Sonuçta birkez alınacak,o yüzdne orjinal boyut iyidir:D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;145458

Burası hiç de zorlanılacak bir rampa gibi durmuyor ki.:hmm:

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben şunu sorayım hiç deneyen veya gören, bilen var mı?
bana iyi fikirmiş gibi geldi bilhassa buralarda...kışı uzun karlı ılgazlarda...:wnk:

http://www.cumapazarlama.com.tr/?urun-detay_21251_Snowtech_Kaucuk_Titresimsiz_Kar_Patinaj_Zinciri_601160_GRUP_D2L.html

"Her ne ki elde yok ihtiyaçta vardır..
."

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;145491
Burası hiç de zorlanılacak bir rampa gibi durmuyor ki.:hmm:

Dikkatli bak fotoğraflarda belli olmuyor, lamba direklerinin tepe noktalarını takip et ve yerdede kar olduğunu unutma, tamam yani baskı yaktıracakda değil ama, rampa rampadır :++::++::++:

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;145468
Bu sene kış çok sert geçecekmiş.Son 1000 yılın en soğuk kışı olabilirmiş :) Kar lastiklerimize çok ihtiyaç duyabiliriz belki :D

kim ölçümlemiş ki ... 1000 yıl iimiş..

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla internette bu haber dolanıyor..Doğru yanlış bilemiyorum artık...:)

Kar yağdığında bizim evin rampalarına gelin :) Çıkmak kolayda inmek bela...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;145458
Öncelikle çok para vermeyim dandik bişey alayım dedim. Marangoni, Sumitomo, Kumho vb. gibi şeyler. SEAHWK Kumho dedi ama Kumho KW 17 kullanan kullanıcılar var tanıdığım okuldan, ucuz diye almış adam ana avrat gidiyordu lastiğe. Bir 3.30 BMW'de kullanıyor.

Sonra skodam.com'dan tanıdığım bir kullanıcı vardı, Octavia A5'de kullanıyor, birde o yerdi lastiği üzerine, işin aslı vazgeçtim bu tekerden.

Diğer saydığım ucuz markalarım DH veya çeşitli forumlardan yorumları okudum soğudum işin aslı.

Birde 2 sene önce kış vakti kaza geçirdiğimde kaskonun yolladığı kiralık araç üzerinde Lassa Snoways ile gelmişti. Karda çok yağmıştı o hafta, dik dik saçma sapan rampalarda Accent Era ile kalkıyordum, geçip gidebiliyordum sorunsuzca.

Bu lastiğin yorumlarını okuduğumda daha tutarlı memnuniyetler görüyorum. Valla alasım geldi, şimdi çok ucuza kaçıpta sinir olmayalım dedim.

Hatta resimleride olacak. Aklıma birden düşüverdi kullandıydım bu lastiği dedim :lol:

Amanın videolarda çekmişim. :D Eskileri karıştırınca neler çıktı :D

Millet kalmış ben o gece belki arabada 2 kişi 30 kere inip çıktıydım oraları, şimdi hatırladım yaa... Valla ben bu lastiğe takmış vaziyetteyim, Lassa olsun yerli olsun :D

Lassa'nın resmi sitesinde 175-80-14 olanına 110 TL diyor ki bu fiyatların çok aşağılarına bayilerde ya da lastikcilerde bulabiliriz, ayrıca modelide Lassa Snoways 2 Plus, hemde 175 olsun iyi bassın kara :lol:

aşağıdaki videodaki rampanın resmi,

Valla takır takır çıkıyordu, geriden hızlı gelmede yok, ordan kalktımdı.

http://www.dailymotion.com/video/xf3b6y_lassa-snoways_auto

bunlarda kalanlar :D

http://www.dailymotion.com/video/xf3b4v_snow-in-ankara_auto

Valla Hakancım, şimdi kw17 dersek, kar dersek, buz dersek bir şey diyemem. Zira benim kw 17'de şahsen hiç kar buz tecrübem yok. Ama açıkçası Ankara adam gibi kar görmediğinden ben soğuk havada kuru zemin ve ıslak zemin temelli bir değerlendirme yaptıydım.

Hatta o yüzden kw 19 demiyorum bak. KW 19 tipinden de anlayacağın üzere tam kar buz işidir. Ama benim en önemli ihtiyaçlarımdan olan ıslak zemin performansında çok da başarılı olduğunu söyleyemeyeceğim. Islak zeminde memnun değilim kısacası. Ama diyorsan ki kar, buz, soğuk kuru zemin, o zaman kw 19 öneririm. Senin ihtiyaçlarına kalmış yani. Ha bu arada; kw 19'da kar buz tecrübemiz var. Elmadağ'a çıkarken falan çok güzel iş gördü. Yalnız babam ben yokken kullandığı bir gün kar/buzda yanal tutunmasından çok hoşlanmadığını belirtmişti. Hatta eski efsanevi Blizzak (Bridgestone) lastiklerimize olan güveniyle parası neyse basıp Bridgestone almayı düşündüğünü falan söylemişti.

Maddi imkan varsa tabii ki çok kalın lastikler var. Bridgestone, Goodyear, Continental gibi. Ama onlar gerçekten pahalı. Kumho fiyatına göre iyi iş görüyor. Kuruda KW17 de KW 19 da çok başarılı. Islakta KW 19 iyi değil. Kar buz ortamında KW 19 en azından çekişte sorunsuz. Kar buzda yanal tutunma sorunu yaşamadım. (tecrübe edecek çok fırsat da olmadı açıkçası; kar yok anasını satayım)

Kısacası, maddi imkanı arttırabilirsen daha güzellerini almanı isterim tabii. Ama Kumho'nun da tercih edilmeyecek bir lastik olduğunu düşünmüyorum.

====================

Diğer bir konu da ölçü olayı. 175 80 14'ün çok abartılı bir ölçü olduğunu düşünüyorum. 175 taban yapacaksan 175 65 14'ten daha iyi bir ölçü yok Hakan. 205 55 16 ve 195 65 15 ile birlikte en yaygın ölçülerdendir.
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;145509
Dikkatli bak fotoğraflarda belli olmuyor, lamba direklerinin tepe noktalarını takip et ve yerdede kar olduğunu  unutma, tamam yani baskı yaktıracakda değil ama, rampa rampadır :++::++::++:
O nasıl bir kriter yahu!:kiki:

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
petlası denedinizmi çok yumusak ve bir okadarda sessiz karda çekişte sıkıntı yok michelinden daha rahat ettim dersem kimse ınanmaz ama öyle gercekten:ok: fiyatımı avrupa lastiklerin üçte biri kadar

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi lassa alıcaksan snowways 2 alma zaten üretimi durdu diye biliyorum o lastik çok yol sesi yapıyor diye şikayet aldığından yerine Era modelini çıkarmışlar yumşak ve yolada iyi yapışıyor :)