škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kışlık lastik?

Real81 · 156 · 68305

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı abidincek

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar önceki aracıma lassa snvys 2 vardı. yağmuda karda yol tutuşu mütüşti, fakat asfaltta fazla ses yapıyordu. sesi takmayacaklar için tavsiye ederim. simdiki arabamda goodyear ultra grip kullanıyorum.. çok memnunum, yoltutuşu durma mesafesi ses hepsi süper tabi fiyat olarak biraz pahalı ben 205 55 16 --- geçen sene tanesini 170 tl almıştım....
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben kisliklara gectim daha dogrusu yazliklari takmamistim zaten butun yaz neredeyse TR'de oldugum icin ama yasal olarak SK'da 15Kasim CZ'de 1Kasim, Mart sonuna kadar zorunlu..
Ben yine benim Pirelli'leri kullanacagim bu kis ama cok iyi durumda gozukmuyorlar, hayirlisi Insallah..

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bugün 15 derece idi dışarısı burada. bence geçmek için erken 2 haftamız var daha.

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu konuda bende kararsızım, bir dönem Forester'da Nokian WR (şimdi W+ diye geçiyor) kullanmıştım, milletin çıkmadığı yokuşlara ben çıkıp-iniyordum, şok olanlar, bir yere sıvanırım diye korkup gözünü kapatanlar bile oluyordu.
Kasım 2008'den beri Outback'ı ne kar üzerine ne de buz üzerine çıkarmadım. Ama bu sene lazım olabilir diye gene kış lastiği alabilirim.
Birkaç gündür bakmadığım lastik markası kalmadı (netten araştırıyorum). Lassa ile Nokain WR G2 fiyatları birbirine çok yakın.
Benim lastik ebadı yüzünden fiyat aralığım 320 TL ile 380 TL arasında değişiyor.
Daha düşüğe Kumho var ama testlerde sonuçlar hiç iç açıcı çıkmamış. O yüzden Kumho alacak varsa kafasından silsin atsın.
Birde şu laf var, ucuz alacak kadar zengin değilim. Allah korusun ucuz kış lastiği alırsınız bir yerde fren beş para etmez, bir yere sıvanırsınız; size birşey olmasa bile aracınızın hali canınızı sıkar.
İstanbul And. yakasında oturup lastik alacaklar için Bostancı Lunapark karşısındaki Akın Lastik'i tavsiye ederim. Sahibide adaşım olur :)
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;146554
bugün 15 derece idi dışarısı burada. bence geçmek için erken 2 haftamız var daha.

Saat 7 gibi istanbul 12 dereceydi kaldı ki bu gün hava güzel dün akşam 2 dereceye kadar düşmüş :ok:

Çevrimdışı ufukefe

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bu aralar kış lastiği arayışındayım. benim aracın lastiklerinin ebatı 205/60/16. bugün bir michelin bayisine fiyat sordum. satıcı bana 205/55/16 da takabilirsiniz, fiyatı daha uygun olur dedi. ikisinin arasında 40 tl fark var, 4 lastikte toplam 160 tl yapıyor. 205/6016 yerine 20/55/16 taksam artıları eksileri neler olur acaba, herhangi bir zararı olur mu? teşekkürler...

Çevrimdışı dgca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Real81;145512
kim ölçümlemiş ki ... 1000 yıl iimiş..

Polonyalı bilim adamları bu sene sükse yapalım diye arge çalışmalarına hız verdi heralde 1000 sene önceki ölçümlerle bugünü nasıl kıyasladılar acaba? Bir de herhangi bir ülkeden bu konuda teyid gelse anlıcam ama biz de balıklama herşey haber yapılıyor. :++: :++: Son söz Mevla bilir...:hhh:

Çevrimdışı dgca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;146152
3 markadan net Petlas derim.

Yerli malı yurdun malı arada kalma durumlarda herkes Petlas kullanmalı. Bende ciddi olarak Petlas düşünmeye başladım. Araban mı var derdin var..:(

Ankara'da lastikçi konusunda tavsiyede bulunacak arkadaşlara sonsuz şükranlarımı sunarım. Şu an araç üzerindeki lastiklerim 2005 yılı üretim 195 65 15 conti.. Resmen faciaya davetiye çıkardık :aman:
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2010, 22:36:10 Gönderen: dgca »

Çevrimdışı abidincek

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ufukefe;146605
arkadaşlar bu aralar kış lastiği arayışındayım. benim aracın lastiklerinin ebatı 205/60/16. bugün bir michelin bayisine fiyat sordum. satıcı bana 205/55/16 da takabilirsiniz, fiyatı daha uygun olur dedi. ikisinin arasında 40 tl fark var, 4 lastikte toplam 160 tl yapıyor. 205/6016 yerine 20/55/16 taksam artıları eksileri neler olur acaba, herhangi bir zararı olur mu? teşekkürler...

sadece yanak yüksekliği fark eder biri 60mm diğeri 55mm karar senin bende 2008 honda civic var. ben 205 55 16 -91v kullanıyorum hiç şikayetim yok...saygılar
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı abidincek

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgca;146613
Yerli malı yurdun malı arada kalma durumlarda herkes Petlas kullanmalı. Bende ciddi olarak Petlas düşünmeye başladım. Araban mı var derdin var..:(

Ankara'da lastikçi konusunda tavsiyede bulunacak arkadaşlara sonsuz şükranlarımı sunarım. Şu an araç üzerindeki lastiklerim 2005 yılı üretim 195 65 15 conti.. Resmen faciaya davetiye çıkardık :aman:

petlas satılıldı kamuda değil özlleşti fakat alan firma yerlimi yabancımı bilemiyorum. eğerki yabancıysa yerli malı olmuyor .dikkatize.... saygılar
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Zoran;146025
Arkadaşlar kışlık konusunda 3 marka arasında kaldım kumho,sava,petlas bunların fıyatları bırbırıne cok yakın gercekten içlerinde karar veremedim kumho konusunda farklı görüşler var kimi basıp duruyorum diyor kimide durmuyor diyor 3 markadan hangisi sizce ??

Alıntı yapılan: hakanerdogan;146152
3 markadan net Petlas derim.

Bence "net petlas" deyip kestirip atmamak lazım. Kumho konusu hala belirsiz. Petlas yorumları ise Kumho'nunkinden az.

Alıntı yapılan: omer06;146387
sava goodgearın al firması :ok:
kışlık olarak ben petlas kullanıyorum 2 yıldır snowmaster alın rahat edin ;)

Sava Eskimo fena lastik değil. Fiyatı çok uygunsa düşünülebilir belki. Ama internet yorumlarında genel olarak olumsuz bir kanı var. Düşünen kişi tekrar kendi incelemeli.:)

Alıntı yapılan: Şahinbey;146389
Bu gün octime marshal km15 kış lastiği aldim.Çalıştığım fabrikadaki tüm araçların da kışlıkları bu marka idi ve şoför arkadaşlara sorduğumda memnun olduklarını söylediler fiyatıda uygun olunca aldım dört tane...195-65-R15 ebat tanesine 90tl verdim.Bakalım daha önce bu marka lastik hiç kullanmamıştım,ancak çevremde kullananlar şiddetle tavsiye ettiler.

Yorumlarınızı merakla bekliyorum. Km15 hiç bilgimin olmadığı, zannedersem daha yeni bir model.:)

Alıntı yapılan: fmaka;146424
bende lm 30 ları yarın taktıracağım.inşallah.bugün gündüz 5 dereceden yukarı çıkmadı burası...şuan dahada feci...kış hoşgeldi.

LM-30'larınız ile tecrübeleriniz nasıl ? Kuru, ıslak ve karlı zeminde tutunması nasıl ? Yorumlarınızı merakla bekliyorum.:)

Alıntı yapılan: Zoran;146438
3 lastik arasından hangısı dıye sormustum dun aracıma kumho kw17 lastıklerı taktırdım sımdılık yazlık brıdgeston lara gore daha yumusak lastık ve darbeyı daha az hıssettırıyor.
Dun aksam yollarında ıslak olmasından bırkac kere frene sert asılarak denemek ıstedım bazı forumlarda kumhonun ıslakta tutunamadıgını okumustum sımdı guluyorum gercekten alakası yok yola gayette guzel yapısıyor dıreksıyon hassasıyetıde ıyı tabı kar uzerındekı performansınıda denemek lazım onun ıcın bazı seyler soylemeye erken daha ama az once dısarıdan geldım hava 2.5 derece bu gıdısle kar gormeyı cok beklemeyız sanıyorum...ıyı aksamlar herkese sımdıden

O yorumların çoğu kış lastiği için başlık açanlara yazlık modellerle ilgili deneyimlerini aktaranlara ait. Kumho'nun her modeli için ıslakta iyi yol tutar iddiasında bulunacak değilim. Hatta ben söylüyorum, KW 19 ıslakta pek başarılı değil. Ama kw 17 bu hususta çok daha önce çıkacak bir lastik. Tasarımı bile bambaşka.

Alıntı yapılan: dgn;146467
cuma günü taktırdık bridgestone ları gerçek ölçüde bulamadığımız için 185/60/15 almıştık.
üstündeki dandik lastiklerden sonra yol tutuş mukemmel geldi.

Doğan, bu ölçü değişiminde sonra araçta belirgin bir değişim hissettiniz mi ? Fiyat farkı inanılmaz seviyede olduğundan (Blizzak LM-30 için lastik başına 60 lira) ve bu ölçü yeni İbiza ve Polo'da da tercih edilmeye başlandığından bu seçeneği düşüneceğim sanırım.

Ha, yazlıkta ölçü değiştireceğimi sanmıyorum. Dayanabildiğimiz kadar dayanacaz.:++:

Alıntı yapılan: SubaruOutback;146577
Daha düşüğe Kumho var ama testlerde sonuçlar hiç iç açıcı çıkmamış. O yüzden Kumho alacak varsa kafasından silsin atsın.
Birde şu laf var, ucuz alacak kadar zengin değilim. Allah korusun ucuz kış lastiği alırsınız bir yerde fren beş para etmez, bir yere sıvanırsınız; size birşey olmasa bile aracınızın hali canınızı sıkar.

Kumho ama hangi Kumho ? Model olarak incelemezsek doğru bir sonuç elde edemeyiz.
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;146656
Kanka ben Ultra Grip alıyom :D

Hah! O çok iyi bir lastik işte.:ok: Islak zeminde sunduğu performans diğer kış lastikleri arasında bayağı iyi görünüyor. Ankara kışları için oldukça önemli bir özellik.:)

Ben de şu 195 55 15'ten kışlık lastik için 185 60 15'e geçmeyi ciddi ciddi değerlendiriyorum. Zira fiyat farkı inanılmaz. Blizzak LM-30 bizim ölçüde 190 küsür, 185 60 15'te 130 lira.:rock1:
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mc pherson

• ............
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de good year ug7 ve bridgestone lm 30 arasında kaldım. Çeşitli koşullarda her ikisi de yol tutuş anlamında bridgestone biraz daha iyi olmak kaydıyla performansı kanıtlanmış top grade lastikler. Daha önce vector serisi good year kullandım,güzel lastikti ama yanakları hassas ve inceydi. O nedenle direksiyon tepkileri araçta sanki lastik yerine sünger varmış gibi hissettiriyordu. Alacağımız lastik ince profilli olacağı için yanaklar önemli,Ankara'nın muhteşem yollarına gömmek istemiyorum bu lastikleri. O yüzden bridgestone.a daha yakınım. Gidip her ikisini de incelemeden birşey söylemek de doğru değil aslında. Vezni Abimi ziyaret zamanı geldi :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ufukefe;146605

Alıntı yapılan: abidincek;146616
sadece yanak yüksekliği fark eder biri 60mm diğeri 55mm karar senin bende 2008 honda civic var. ben 205 55 16 -91v kullanıyorum hiç şikayetim yok...saygılar
205/55 lastikte yanak yüksekliği 112,75 mm.' dir.
205/60 lastikte yanak yüksekliği 123 mm.' dir.
:wnk: