škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Güle Güle Octavia-Perte Çıktı

dgca · 34 · 10152

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dgca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese iyi akşamlar,

2010 yılında aldığım ilk aracım olan octaviam ile 2015 Ağustos 21'inde yaptığım kaza sonucu ayrılma vakti geldi.

Yağmurlu bir Ankara sabahında sabah işe giderken, Ankara Bulvarı Kızılay istikametinde, tigemin olduğu yerde bulunan köprünün üstüne orta şeritte çıktıktan sonra, beni sonradan farkeden ve sol şeritten orta şerite geçme niyetindeki vatandaşın bana yaşattığı tereddüt sonucunda frene dokunmamla arabanın kontrolünü kaybetmem bir oldu. Aracın kontrolünü kaybettikten sonra, önce sağ şeritteki bariyerlere sağ kapıyla temasım oldu. Akabinde, araç 180 derece dönerek köprüden aşağıya arka arka hızla inmeye devam ettim. Kontrolü tamamen kaybetmem nedeniyle geçmek bilmeyen saniyelerde artık ne olacağını beklemeye başladım. O süratle aracın arkasını bir kez daha sağ şeritteki bariyerlere vurdum ve çarpmanın etkisiyle bu sefer sol şerite savruldum ve soldaki bariyerlere vurmaya ramak kala durabildim. Olayın şokuyla bir 5 dakika arabada öylece kalakaldım.

İlk defa bu denli bir kaza geçirmem nedeniyle, şaşkın bir vaziyette sağımı solumu kontrol edip   ne halde olduğumu kontrol ettim. O sırada 4 araç birden durarak yanıma geldiler ve beni şoktan çıkarmaya yardım ettiler.

Birisi, aracın lpgli olup olmadığını sorduktan sonra, evet cevabını alır almaz motoru açarak akü kutup başlarını söktü. Birisi, hemen trafiği kontrol altına alabilmek için kendi aracından reflektörünü kullandı ve köprü başına giderek trafiği yönlendirdi. Durumumu soran diğer bir vatandaş ise, ambulans aramak istedi, ben gerek yok dedim. Ancak akşam her yerim ağrıyordu :( Akabinde hemen polisi aradılar kaza bildirimi için.

Trafik geldi, beyefendiler zoraki araçtan indiler, hemen klasik kasko var mı ve ardından alkol muayenesi... Neyse yazdılar, çizdiler elime bir kağıt tutuşturarak rapor numaan yazılı, git şurdaki emniyetten pazartesi kaza raporunu al dediler. Çekip gittiler bir de akıl vererek, çekiciyi hemen ara da arabayı kaldırsınlar, başkaları da gelip vurmasın diye, şaka gibi gerçekten:mad:

Ankara bulvarını kullananlar bilirler, hız kameralarını geçtikten sonra millet basıp geliyor, tam 1,5 saat kaskodan çekici gelene kadar trafiği biz yönlendirdik kendi derdimizi unutup. Sol şeritte kalmam nedeniyle resmen soğuk terler döktük. Tam 2 araç son anda bize çarpmadan durabildiler.

Sonuç olarak, arabayı sanayiye bıraktık, 1 hafta içerisinde eksperden telefon aldım. Aracın masrafının işçilik ve kdv hariç 16bin tl olduğunu, raporunu araca perte çıkaracak biçimde hazırlayacağını söyledi. Bir de aracın piyasasını sordu, ben de 2006 a5 ambiante kasanın 30bin tl civarında gittiğini söyledim. Bana bir sürü maval okudu, araç 138bindeydi, muadilleri 26-30 arası gidiyor dedi, ben de mal benim değil mi arkadaş dedim, ben 32 yazar, ankarada 30a satarım en kötü, sen istersen raporuna 35bin tl değeri vardır yaz dedim.

Neyse, bugün aradılar ve mutabakat sözleşmesini mail ile gönderdiler. 28bin tl değer biçmiş sevgili güneş sigorta. Sizlerin de tecrübelerinden bu noktada istifade etmek isterim kabul edip etmeme durumunda. Kabul etmezsek ne olur? Edersek parayı hesaba geçeceklermiş. Tavsiyelerinizi 4 gözle beklemekteyim değerli arkadaşlar.

« Son Düzenleme: 10 Eylül 2015, 21:44:57 Gönderen: dgca »

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
çok büyük geçmişler olsun. Allah  beterinden korusun. cana bişey gelmemiş ya önemli olan o yoksa gerisi her şekilde kağıt parçasından ibaret.

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun okurken kazayı kendim yapmış kadar etkilendim. Yanınıza gelen o 4 insan evladına tesekkurler, hic oralı olmayan benim basın ağrır neme lazim zihniyetinde değillermiş. Görevini yapan polislere de keske empati yapabilselermis  demek istiyorum, kaza yapan bir insan nasıl hisseder ne düşünür diye. Bununla geçmiş olsun. 30 tl değeri olduğunu düşünüyorsanız ufak bir pazarlik yapılabilir. Benzer şekilde kaza yapan bir arkadaşım geçen yıl eksperle görüşüp 1000tl kadar artırmıştı. Ama yok uğraşmak istemiyorsanız ödeme yapılmasını isteyin yaklaşık 1 ayda ödemeniz gerçekleşiyor.
Tekrar geçmiş olsun.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle çok geçmiş olsun. Allah beterinden korusun. Aracı perte ayırmayıp yaptırsanız 15.000 tl hasar kaydı işlenecek bu durum sonrasında araç piyasada kaça satılır hasar kayıtlı şekilde onu düşünmek lazım 32 liralık araç 15.000 tl hasar kayıdıyla 28.000 tl ye satılırmı ona bakmak lazım benim düşüncem değmez uğraşmaya tabi araç ve takdir sizin. Tekrar geçmiş olsun.

Çevrimdışı dgca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;532458
Öncelikle çok geçmiş olsun. Allah beterinden korusun. Aracı perte ayırmayıp yaptırsanız 15.000 tl hasar kaydı işlenecek bu durum sonrasında araç piyasada kaça satılır hasar kayıtlı şekilde onu düşünmek lazım 32 liralık araç 15.000 tl hasar kayıdıyla 28.000 tl ye satılırmı ona bakmak lazım benim düşüncem değmez uğraşmaya tabi araç ve takdir sizin. Tekrar geçmiş olsun.

Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. Aracın bu halini gordükten sonra insanın hiç uğraşası gelmiyor. Dediğiniz gibi, tramere işlenecek meblağ işçilik ve kdv dahil 20bin TLyi geçiyor. Bu durumda en mantıklı ççzüm aracı perte çıkarmak olarak görünüyor.

Alıntı yapılan: promethe;532457
Geçmiş olsun okurken kazayı kendim yapmış kadar etkilendim. Yanınıza gelen o 4 insan evladına tesekkurler, hic oralı olmayan benim basın ağrır neme lazim zihniyetinde değillermiş. Görevini yapan polislere de keske empati yapabilselermis  demek istiyorum, kaza yapan bir insan nasıl hisseder ne düşünür diye. Bununla geçmiş olsun. 30 tl değeri olduğunu düşünüyorsanız ufak bir pazarlik yapılabilir. Benzer şekilde kaza yapan bir arkadaşım geçen yıl eksperle görüşüp 1000tl kadar artırmıştı. Ama yok uğraşmak istemiyorsanız ödeme yapılmasını isteyin yaklaşık 1 ayda ödemeniz gerçekleşiyor.
Tekrar geçmiş olsun.

Çok sağolun hocam. Benim içimde kalan, araca hız sabitleyici, park sensörü, sis farı gibi ilave eklemeler yapmıştım. Aracı aldığımdan beri aynı kaskocuyla çalışıyorum. İlk defa bu sene şu donanımları kaskoya dahil ettirmeyelim dedi. Ben de kabul ettim. Geçen seneye kadar kasko sözleşmesinde aracın bedeli yazıyordu, hatta geçen sene 28500 tl yazıyor, kontrol ettim biraz önce. Bu sene kanun değişikliyle beraber, araca piyasa bedelini araştırıp neyse onu veriyorlarmış. Eksper bir kaç fiyat toplayıp ortalamasını alarak şirkete ileteceğini söylemişti. Kaskocum da doğruladı. Bir tek lpg kaskoya işlenmişti. Gerçi eksta yaptığım ilaveler ne kadar getirisi olurdu orası malum.

Ben de arabayı devir etmeden, aklımdan bir tek hız sabitleyici almak geçiyor. Eski sinyal kolu hala bende. Gidip söktürüp eski kolu taktırıyım diyorum?

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, sinyal kolunu ve sisleri kolayca söktürebilir, orijinalini teslim edebilirsiniz, cc yi ve sisleri en az 100 er den satabilirsiniz.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gecmis olsun. 30 bin eder dediginiz araciniza 28 vermisler. Bence iyi kabul edin ve ugrasmayin. Verilmis sadakaniz varmis. Allah can sagligi versin.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Oncelikle buyuk gecmis olsun. Guvenlik boyle zamanlarda onemli işte, en azindan sag salim atlatmissiniz.

Ben de arkadaslar gibi biraz pazarlik yapip 1000 tl gibi artirabuleceginizi dusunuyorum. Zaten eksper de bunu bilerek 28 demistir. Netice itibariyle uce bese de bakilmayacak bir durum. Gecmis olsun.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun.
En büyüğü bu olsun İnşaallah.
Aracın perte çıkacağı  aşikâr ancak siz yine de mızıldanın zira yorum yapan diğer arkadaşlar  gibi küçük de olsa bir miktar daha fazla alabilirsiniz diye düşünüyorum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Büyük geçmiş olsun.. Gelen mala gelsin de önemli olan can sağlığı.

Ankara Bulvarında nerede Hız kamerası var? Yeni konulanlar mı?

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com

Çevrimdışı drduma

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun sigortacı akrabambir ihtimal bölgesel eşdeğer gösterip fiyatı arttırabilir diyor

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun,Allah tekrarınıa nasip etmesin.

Fotolara baktım.arka camlarda perde varmış galiba,benim arabada da var,rengide aynı.Sanki kendi arabamı izliyor gibi oldum.
elegance=ugurcnplt