škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Otomatik bagaj kapaği açilmasi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rapidchi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada ben bu ürünü tam 5 aydır arabamda kullanıyorum 3 ayrı yay denedim en rahat kapanan yay bu ince bir pul da koyacak kadar kapanıyor amortisörü zorlamıyor yani

Çevrimdışı rapidchi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;533628
Cüneyt bey kendi çektiğiniz videoyu bekliyorum.

arıza ihtimallerine karşı yine de ben hevesliyim sanırım :)

daha önce yayınlamıştım ama

http://www.dailymotion.com/video/x374ym6

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidchi;533677
daha önce yayınlamıştım ama

http://www.dailymotion.com/video/x374ym6

kusura bakmayın atlamışım
belki sizin yayları aldığınız yere iade şansınız olur diye sormuştum

tamamdır hesap no ıban rica ediyorum , teşekkürler.:ok:

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu işin esas sıkıntısı örneğin tavanın fazla alçak olduğu bir kapalı otoparkta bagaj kapağını arabadan az uzaktayken açmamak gerekliliği :)

yani hanım falan farketmeden ya da ne bileyim bir valenin dikkatsizliğiyle kapağın ucunun tavana ya da herhangi bir havalandırma borusuna vs vurması, ne de olsa sensör yok duramaz ;)

olsun yine de takıcam ben :D

Çevrimdışı MRS1461

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bu özellik diğer araçlarda var mı? Varsa onlarda orjinalinde yay mı kullanıyor? Amortisörleri otomatik açma için mi tasarlanmış? Eğer amortisörleri otomatik açma için tasarlanmışsa bu işi amortisörleri değiştirerek gerçekleştirebilir miyiz?

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MRS1461;533817
bu özellik diğer araçlarda var mı? Varsa onlarda orjinalinde yay mı kullanıyor? Amortisörleri otomatik açma için mi tasarlanmış? Eğer amortisörleri otomatik açma için tasarlanmışsa bu işi amortisörleri değiştirerek gerçekleştirebilir miyiz?

Evet bence de en doğrusu bu olur, zamanla kilit bozulması riski de 0 a iner, yada amortisörlere yay yerine yardımci amortisör gibi birşey yapilabilir.

Çevrimdışı a.L.i

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
https://vimeo.com/8865417

su linkteki olay nedir? Adam skoda amortisoru takiyor ama tersmi takiyor anlayamadim.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Golf 6 nın orj amortisörünü Fabia 1 amortisörü ile değiştiriyor ve amortisör ayagının pozisyonunu daha sert olması için çeviriyor...golf5 de de böyle onda bagaj takozları da scirocconunkilerle değişiyor.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı a.L.i

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sadece VW icin mi peki Engin abi? Bizde degistirsek yaya gerek kalmadan kullanabilir miyiz bu sekilde?

Çevrimdışı rapidchi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;533724
kusura bakmayın atlamışım
belki sizin yayları aldığınız yere iade şansınız olur diye sormuştum

tamamdır hesap no ıban rica ediyorum , teşekkürler.:ok:

0553 6107967 bana buradan ulaşın kargo yaparım

Çevrimdışı rapidchi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: saday;533863
Evet bence de en doğrusu bu olur, zamanla kilit bozulması riski de 0 a iner, yada amortisörlere yay yerine yardımci amortisör gibi birşey yapilabilir.

kilit bozulması söz konusu olamaz çünkü yayın kapanma derecesi 5cm yani amortisör kapandıktan sonra demirinde oluşan boşluktan daha da az yani aşırı bir yüklenme olmuyor bagajı kapatırken sertlık olmuyor ben kullanıyorum ve acayip gerekli birşey siz bilirsiniz
« Son Düzenleme: 21 Eylül 2015, 10:35:09 Gönderen: rapidchi »

Çevrimdışı rapidchi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aweke;533909
bu yay octavialara da uyumlu mu?

bende rapid olduğu için sadece bu arabada denedim ama mantık aynı yay pistonun içine yerleştiriliyor ve kapağı yukarı dğru itmesi sağlanıyor klio hesabı onemli ama sarı yay agır yuk kaldırıyor zaten kapak kalktıktan sonra belli seviyeden sonra kendinden yükseliyor

Çevrimdışı unal43

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
cüneyt bey yayın ebat ölçülerini bizimle paylaşırmısınız  nette http://www.güvenal shop. diye bir site var bir inceleyin isterseniz.fiyat araştırması olur en azından bilgi sahibi oluruz.acaba sedanla- spaceback-aynı yay kullanılırmı ? birde bu konuyu daha önce işlemiştik ama sonra kilit bozulur diye pek rağbet eden olmadı sanırım.
« Son Düzenleme: 22 Eylül 2015, 03:11:54 Gönderen: unal43 »

Çevrimdışı aweke

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidchi;533913
bende rapid olduğu için sadece bu arabada denedim ama mantık aynı yay pistonun içine yerleştiriliyor ve kapağı yukarı dğru itmesi sağlanıyor klio hesabı onemli ama sarı yay agır yuk kaldırıyor zaten kapak kalktıktan sonra belli seviyeden sonra kendinden yükseliyor
yayın uzunluğu yeterli olurmu ki diye merak etmiştim çünkü hoş bir sistem siz de herhangi bir sorun yaşamadığınızı söylediniz