škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

bagaj kilidinden gelen ses???

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
selam arkadaşlar. 2 gün önce aracımın bagajını açmak istedim. bagaj açma koluna dokununca 3 kere mekanik tak tak tak diye bir ses geldi. kapı açıldı, ama kapanmadı. sonra uğraşınca kapama yolunu buldum. araç kapısı açılıyor, kapanıyor, kumandadan kilitleniyor, açılıyor. fakat o mekanik ses gitmedi. kilit motoru ve kilit birleşik. içeriden birşeyler yerinden çıkmış gibi düşünüyorum. tecrübelerinizi bekliyorum. bozulduğunu tahmin ettiğim parçanın kodu: 5J0 827 501B. bilgilerinizi bekliyorum.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Resim varsa buraya koyun bir bakalim.
O kilitin oldugu plastik muhavaza cikar yerinden tirnaklidir. Cikarip bir bakin kirilan parca vs var mi diye.

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kilidi söktüm. Motor ve kilit ayni yerde. Ve metal presli. Acamiyoruz.bugün bagaj aydinlatmasinin kapi kapalı iken yandigini farkettim. Bagajin switchi ile alakalimidir acaba. Bir de bagaj switchini göremedim.nerededir?

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bagaj sivici kilitin icinde. Benzeri basima geldi. Kilidin icine bolca kontak sprey siktik. Hareketlu parcalari da wd40 ile yagladik duzeldi.

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kilidin disindan görünen parçaları wurth marka sprey gresle yaglarim. Ama iç aksami kontak sprey denemedim. Sizde de mekanik vurma sesi geliyormu.aracima o kadar titiz davranirim ki, hala aklim almiyor...

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam oto yikamada arabani yikatiyorsan, orada uc kurusa calisan gariban oto yikamaci arkadaslar kilitlere tazyikli su tutuyor bu da kiliti bozuyor zamanla.
Bende icerdeki lamba bir türlü sonmuyordu
Kilit de bazen acilmiyor bazen de kapanmıyordu. Ses de oluyordu.
Arizanin bir baska sebebi de bagaj kapagindan kilidi acan mekanizmaya giden kablolar var. Onlar koruklu kisimda ek yerinden kopuyor. Bakabilirseniz oraya da bakin.

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yikamacida yada basincli suyla kesinlikle yikatmam. Çeşme suyuyla sonax sampuanla hep kendim yikarim. Sorun yikamadan sonra oldu. Kabloların kirildigini sanmam çünkü kapi koluna basinca mekanizma hareket ediyor. Sanirim sıktıgım gres sensorü tikamis olabilir. Bugün bir kontak sprey alip deneyecegim. Teşekkürler verdiğin bilgiler için.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
onlarda da sorun yok. kilit sistemine elektrik geliyor. bagaj koluna bastığımda kilit mekanizmasından mekanik bir kurma sesi geliyor. 3 kez tak tak tak diye. ilginç...

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
selam arkadaşlar. sorun çözüldü. kilidin iç kısmındaki bir dişli kırılmış. yetkili servisten parçayı alıp taktırdım. 40 bindeki bir aracın kilidinin bozulmasına da çookk şaşırdım. hem de benim gibi titiz birinin arabasının....bu arada servisten bu parçayı alan birçok fabia kullanıcısı olduğunu öğrendim. bu kadar çok bozulan parça olduğu halde kronikler listesine alınmıyor.