škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ruhsat rengi problemi ve vize

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emez2005

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba
öncelikle tescil tarihinden sonra +3 yıl bildiğimiz vize işlemi bizim ruhsatta 26 ay gibi gözüktüğü için , 3 ay gecikme ile vizeye gireceğiz. :(

ancak akşam randevu almak için , ruhsata baktığımda tesadüfen , kapiçino beji olarak aldığımız arabanın ruhsattaki renginin sarı olduğunu görünce epey bir şok yaşadık :uve:( daha önce satın aldığımız bütün 2 el.araçlarımız problemliydi de)

Formu okuduğumda arşivde bulunan konulardan birinde böyle durumla karşılaşan birkaç arkadaşın mesajını görünce içimiz biraz rahatladı. :)

Ancak araba yarın vizeye girecek ve bu renk problemi yaşayan arkadaşlar, vize de problem yaşadılar mı acaba ? Deneyimlerinizi paylaşır mısınız .
Teşekkürler .

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı emez2005

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;533892
Sikinti cikmaz merak etmeyin ;)

sıkıntı çıktı :) vizeden döndü araç . uygunluk belgesi istiyorlar . :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emez2005;533989
sıkıntı çıktı :) vizeden döndü araç . uygunluk belgesi istiyorlar . :)

Haydaaa. Al iste. Eskiden biz arabayi mat gul kurusu bile kaplasak ruhsata tuv direk kirmizi yazip geciyordu. Veya hakiyle haci yesili hic fark etmeksizin yesil diye geciyordu ruhsatta. Hatta bunu bana tuv de calisan arkadasim soylemisti. Killik yapmak istemisler size

Çevrimdışı crazyboy3506

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emez2005;533886
Merhaba
öncelikle tescil tarihinden sonra +3 yıl bildiğimiz vize işlemi bizim ruhsatta 26 ay gibi gözüktüğü için , 3 ay gecikme ile vizeye gireceğiz. :(

ancak akşam randevu almak için , ruhsata baktığımda tesadüfen , kapiçino beji olarak aldığımız arabanın ruhsattaki renginin sarı olduğunu görünce epey bir şok yaşadık :uve:( daha önce satın aldığımız bütün 2 el.araçlarımız problemliydi de)

Formu okuduğumda arşivde bulunan konulardan birinde böyle durumla karşılaşan birkaç arkadaşın mesajını görünce içimiz biraz rahatladı. :)

Ancak araba yarın vizeye girecek ve bu renk problemi yaşayan arkadaşlar, vize de problem yaşadılar mı acaba ? Deneyimlerinizi paylaşır mısınız .
Teşekkürler .

10 gün önce aldığım fabia aracımın rengide kapicino bej ancak ruhsatta sarı yazıyor. ruhsat çıkmadan yetkili bayi ile yaptığımız görüşmede ruhsatta artık 10 anarenk dışında renk yazmayacakmış. emniyettede bu konuda teyid aldım. ancak ileride sıkıntı yaşamamak için aracın uygunluk belgesini aldım bakalım ileride sorun yaşayacağımı düşünmüyorum ama yinede kendimi garantiye aldım. çok geçmiş olsun. hangi bayiden aracı aldıysanız o bayi 1-2 günde aracın uygunluk belgesini vermesi gerek ancak sorun yaşatırlarsa bağrışmalar sonunda alttan alıp ayarlıyorlar bilginize.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İbiş' i de bana teknik gri diye kalad... eee ... sattılar. Allah' tan gri tonlarında sıkıntı yok.
Bayinin mutlaka yardımcı olması gerekiyor, olmadı Yüce Oto' yu ayağa kaldırın.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı emez2005

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;533993
Haydaaa. Al iste. Eskiden biz arabayi mat gul kurusu bile kaplasak ruhsata tuv direk kirmizi yazip geciyordu. Veya hakiyle haci yesili hic fark etmeksizin yesil diye geciyordu ruhsatta. Hatta bunu bana tuv de calisan arkadasim soylemisti. Killik yapmak istemisler size

mümkündür . eşim titizdir. bütün sorunlar üstüne üstüne gelir :):p

Alıntı yapılan: crazyboy3506;533995
10 gün önce aldığım fabia aracımın rengide kapicino bej ancak ruhsatta sarı yazıyor. ruhsat çıkmadan yetkili bayi ile yaptığımız görüşmede ruhsatta artık 10 anarenk dışında renk yazmayacakmış. emniyettede bu konuda teyid aldım. ancak ileride sıkıntı yaşamamak için aracın uygunluk belgesini aldım bakalım ileride sorun yaşayacağımı düşünmüyorum ama yinede kendimi garantiye aldım. çok geçmiş olsun. hangi bayiden aracı aldıysanız o bayi 1-2 günde aracın uygunluk belgesini vermesi gerek ancak sorun yaşatırlarsa bağrışmalar sonunda alttan alıp ayarlıyorlar bilginize.

Teşekkürler . Aldığım bayi ile iletişime geçtim İstanbuldan gelecekmiş belge. Ancak bu iş için tekrar izin almak gerekecek . İşte o sıkıntı :) Sizde belgenizi iyi saklayın bence :)

Alıntı yapılan: Uğur Akar;533997
İbiş' i de bana teknik gri diye kalad... eee ... sattılar. Allah' tan gri tonlarında sıkıntı yok.
Bayinin mutlaka yardımcı olması gerekiyor, olmadı Yüce Oto' yu ayağa kaldırın.

Bayi yardımcı oluyor ancak yine de fırçaladım . Çünkü dün sormuştum . Sıkıntı çıkmaz dediler. Bu iş ilk defa mı oldu dedim. Hayır diyor. Yüce Oto'ya da şikayet formu doldurdum . Teşekkürler .

Çevrimdışı SuperbCombi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim arabam da kapuçino bej ve benim ruhsatımda da sarı yazıyor :) aynen arkadaşın dediği gibi artık emniyet o ana renkler dışında başka bir renk yazmıyormuş sorun çıkmaz dediler bakalım göreceğiz. Daha muayeneye 3 yıl var TÜV bu süre içinde alışır kapuçino bej arabaya sarı yazılmasına. Umarım...

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun benim 2011 yılında aldığım Roomster da başıma gelmişti.  Aracı sıfır alırken yanında gelen uygunluk belgesinde adı geçen Skoda tr mühendisini aramıştım.  Yanılmıyorsam renk bilgisine parantez içinde gri yazan yere maviyi eklemişti. Ben de ruhsattaki diğer bilgiler kısmına bunu not olarak yazdırmıştım.  Yani renk değişmiyor araba tescil edildikten sonra. Arabanın gerçekten rengi değiştirilerek ruhsat değişimi ayrı tabiki.

Çevrimdışı emez2005

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: agasarca;534734
Aynı sorun benim 2011 yılında aldığım Roomster da başıma gelmişti.  Aracı sıfır alırken yanında gelen uygunluk belgesinde adı geçen Skoda tr mühendisini aramıştım.  Yanılmıyorsam renk bilgisine parantez içinde gri yazan yere maviyi eklemişti. Ben de ruhsattaki diğer bilgiler kısmına bunu not olarak yazdırmıştım.  Yani renk değişmiyor araba tescil edildikten sonra. Arabanın gerçekten rengi değiştirilerek ruhsat değişimi ayrı tabiki.

Uygunluk belgemiz geldi. Anlamadığım şey ruhsatta sarı, uygunluk belgesinde de sarı . Bu tüvtürk deki görevliye nasıl yardımcı olacak :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emez2005;534831
Uygunluk belgemiz geldi. Anlamadığım şey ruhsatta sarı, uygunluk belgesinde de sarı . Bu tüvtürk deki görevliye nasıl yardımcı olacak :)
Adama renk körü muamelesi yapmışlar kanımca.:kiki:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emez2005;534831
Ruhsata yanlış işlenip işlenmediğini kontrol kontrol edebilir en fazla.  Rengin doğruluğu bu şekilde anlaşılmaz.  Gerekirse uygunluk belgesindeki kişiyi siz arayın ve ek bilgi olarak gerçek nirengi i parantez içinde yazmasını isteyin.

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İlk defa duydum . Renk önemli bir unsur. Bej renge nasıl sarı yazıyorlarmış.

Belki siyahla beyaz kadar fark yok arada ama , farklı sonuçta...

Çevrimdışı emez2005

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İlginç ama gerçek :)
Skodanın gönderdiği uygunluk belgesi ile vizeden sorunsuz geçtik .
Teşekkürler herkese.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sorununuzun çözülmesine sevindim:)
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...