škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Volkswagen'e Büyük Ceza

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 tdı euro 5 olarak jetta ve caddy'de vardı sadece onu da kaldırdılar.1.6 tdı rapidin de satışı durdurulabilir oda euro5 di.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;538258
1.6 tdı euro 5 olarak jetta ve caddy'de vardı sadece onu da kaldırdılar.1.6 tdı rapidin de satışı durdurulabilir oda euro5 di.
Doğan diğerleri euro4 mu?
Edit: Pardon ya benim aklım ikinci ellere gitti eski kasalari düşündum.Sıfırlarda dediğin gibi.
« Son Düzenleme: 20 Ekim 2015, 17:43:56 Gönderen: ugurcnplt »
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bunu biz yemeyiz!zaten toplasan bir elin parmaklarını geçmez stoktaki araçlar zaten güncellenip tekrar satılacak.40 kat fazla kirlilikten bahsediyoruz.trafikte o kadar zaman geçiriyoruz,bu salınımın kanser yaptığı ıspatlandı,sağlığımızla bu şekilde oynayan değil  vw,bmw bile olsa çeksin cezasını.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: koraycan35;538265
Bunu biz yemeyiz!zaten toplasan bir elin parmaklarını geçmez stoktaki araçlar zaten güncellenip tekrar satılacak.40 kat fazla kirlilikten bahsediyoruz.trafikte o kadar zaman geçiriyoruz,bu salınımın kanser yaptığı ıspatlandı,sağlığımızla bu şekilde oynayan değil  vw,bmw bile olsa çeksin cezasını.
Siz de inandınız zararlı gazların 40 kat yüksek olduğuna?!! Türk basının abartıları bunlar. Yabancı basında bu değerlerden bahsedilmiyor.

Sadece VW grubu değil, bir çok markanın emisyon değerleri yüksek çıktı....trafikteki eski kamyon ve otobüslerin emisyon değerleri de 10 tane otomobilin değerindedir, onlar ne olacak?

Alıntı yapılan: basar;536595
Bu komplo teorilerine bayılıyorum :D

Sıkıntı dizelde ve dizel çevreci diye en çok kıçını yırtan firma VW. Bu kadar basit ;)
Bu haberler de mi komplo teorisi ?!

http://www.diken.com.tr/otomobil-emisyonu-krizi-buyuyor-renault-nissan-hyundai-citroen-fiat-ve-volvo-da-topun-agzinda/

http://www.haberturk.com/ekonomi/otomobil/haber/1132283-bmw-hisseleri-emisyon-krizi-nedeniyle-dususe-gecti

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;538270
Siz de inandınız zararlı gazların 40 kat yüksek olduğuna?!! Türk basının abartıları bunlar. Yabancı basında bu değerlerden bahsedilmiyor.

Sadece VW grubu değil, bir çok markanın emisyon değerleri yüksek çıktı....trafikteki eski kamyon ve otobüslerin emisyon değerleri de 10 tane otomobilin değerindedir, onlar ne olacak?
Trafikteki kamyonlar beyan verirken ben çevreciyim demiyolarki.size verilen uygunluk beyanının 40 katı.yabancı basını iyi takip ediyorum.bu kadar duygusal olmayın o bir makine.biz insanız.bende aracımı seviyorum

Çevrimdışı timbaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
The US Environmental Protection Agency (EPA) said on Friday that VW had*installed illegal software to cheat emission tests, allowing its diesel cars to produce up to 40 times more pollution than allowed.

http://www.theguardian.com/business/2015/sep/21/volkswagen-emissions-scandal-sends-shares-in-global-carmakers-reeling

EPA nin kendi
Sitesi 40 kati diyor zaten...

http://yosemite.epa.gov/opa/admpress.nsf/bd4379a92ceceeac8525735900400c27/6579a74e2ed0039185257ecb004f34cf!OpenDocument

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: koraycan35;538272
Trafikteki kamyonlar beyan verirken ben çevreciyim demiyolarki.size verilen uygunluk beyanının 40 katı.yabancı basını iyi takip ediyorum.bu kadar duygusal olmayın o bir makine.biz insanız.bende aracımı seviyorum

:)
Haklısınız, ben yabancı basın konusunda yanılmışım...
Trafikteki kamyonlar beyan vermeyince, zararsız mı oluyorlar... :confused:
Evet, o bir makine, ancak biz Türk milleti olarak objektif düşünerek neyi nasıl eleştireceğimiz bilmiyoruz. (başka markalarda da olduğunu bilerek)
Fikrinize saygı duyuyorum... :ok:

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;538283
:)
Haklısınız, ben yabancı basın konusunda yanılmışım...
Trafikteki kamyonlar beyan vermeyince, zararsız mı oluyorlar... :confused:
Evet, o bir makine, ancak biz Türk milleti olarak objektif düşünerek neyi nasıl eleştireceğimiz bilmiyoruz. (başka markalarda da olduğunu bilerek)
Fikrinize saygı duyuyorum... :ok:

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Galiba EA288 kodlu motorlarda da sıkıntı varmış:
http://www.motor-talk.de/news/abgas-skandal-betrifft-wohl-auch-ea-189-nachfolger-t5472987.html
Tam olarak anlayamadım gerçi ama var bir şeyler.:D
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizel emisyon testi skandalıyla sarsılan Alman otomotiv devi VW üçüncü çeyrekte 3,48 milyar euro faaliyet zararı açıkladı. Şirket 15 yılın ardından ilk kez çeyreklik dönemde zarar etti.

Geçen yılın aynı döneminde 3,23 milyar euro kâr açıklayan şirketin zararı 3,27 milyar euro seviyesinde olan beklentilerin de üstünde geldi.

Dünya çapında 11 milyon kadar aracın emisyon testlerini yanıltıcı yazılım içerdiğini geçtiğimiz ay açıklayan Volkswagen, Alman düzenleyici kuruluşunun talimatlarının ardından 15 Ekim'de AB'de sattığı 8,5 milyon aracı geri çağıracağını açıklamıştı.

http://www.milliyet.com.tr/volkswagen-15-yil-sonra-ilk-kez/ekonomi/detay/2139206/default.htm
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
büyük ihtimal araçlarımıza scr sistemi takılacak,yani artık bizde adblue kullanacağız,aslında bu sistem klasik dpf ye göre çok daha avantajlı çok çok daha uzun ömürlü bir sistem.peugeot 308 de kullanmaya başladı,hem ucuz hem güvenilir bir sistem.çok km yapanlar için dpf sistemi 150 bin civarında sıkıntı çıkarmaya başlayacaktı.yani vw teknik güncellemede bu sistemi monte ederse ben seve  seve yaptırırım.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;540525
http://www.otohaber.com.tr/Haberler/Piyasa/2015/11/04/volkswagen-skandali-buyuyor
Bugün skandalın benzinli motorlara da sıçrayabileceği şeklinde haberler çıktı... Senin verdiğin haberin üstüne bir de bu olursa çok daha ciddi sıkıntı olur VW için...

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;540528
Bugün skandalın benzinli motorlara da sıçrayabileceği şeklinde haberler çıktı... Senin verdiğin haberin üstüne bir de bu olursa çok daha ciddi sıkıntı olur VW için...
Ben Kaplumbağa olanlara da sıçrayacak diye endişeliyim.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;540577
Ben Kaplumbağa olanlara da sıçrayacak diye endişeliyim.

Abi yine güzel gördün:D